.
.
Қысқа мерзімді жоспар Keep warm
Сабақ жоспары | Предметы | Ағылшын тілінен ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 2833 | Размер: | Автор: гость2 Апта Күні
Бейсенбі
3 сабақ Сабақ
Ағылшын тілі Мұғалімнің
аты жөні
Құрақова Ляззат Жұбановна Атырау облысы, Индер ауданы, Кулагино ұлттық гимназиясы
6 сынып,оқушы саны: 15
Тақырыбы: Keep warm
Сілтеме English 6. Авторлары:Т.Аяпова,З.Әбілдаева Алматы: Атамұра
2012 ж
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушылар өз денсаулықтарына немқұрайлы қарамай өзін өзі күту. Тақырыпқа байланысты сөздік қорлары мен ауызша сөйлеу, жазу дағдыларын қалыптастыру. Оқушылармен тиімді кері байланысты қамтамасыз ету.
Дамытушылық: топпен жұмыс жасай отырып алған білімдерін қолданып талдау жасай алу дағдысын жетілдіру
Тәрбиелік :бірін бірі тыңдауға,топта жұмыс істеуге, достыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу
Міндеттері: Тақырыпты толық ашу, оқушылардың өз ойларын жеткізе білуі,өзіндік ізденісін қалыптастыру, топта жұмыс жасай білуі
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Әдіс тәсілдер: Топпен жұмыс, жеке жұмыс,өз бетімен жұмыс, сто-ның стратегиялары
Пән аралық байланыс: биология,дене тәрбиесі, қазақ тілі
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут.
Мұғалімнің іс -әрекеті Оқушының іс- әрекеті
А) топқа бөлу
Ә) топ ережесін қабылдау
Б) сергіту сәті А) топқа бөлінеді
Ә) топ ережесін қабылдайды
Б) сергіту сәтін жасайды
Үй тапсырмасын тексеру 7 минут
Қызығушылығын ояту
Мұғалімнің іс- әрекеті Оқушының іс -әрекеті
Бағалау парағын таратады.
Үй тапсырмасын сұрау үшін «ой шақыру» стратегиясын пайдалану Уақыт аяқталған соң әр топтан топ басшысы жауапты қадағалап отырады.
а) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
б) Дәптерімізді ашып бүгінгі күннің ретін және тақырыпты жазып аламыз.
Мағынаны ашу.
г) Сөздік жұмысы:
packet–пакет
can–қалбыр, банка
tube-сықба
glass-стакан
package- бума
jar-құмыра
toothpaste-тіс пастісі
ғ) Оқулықпен жұмыс:
іштей оқу, тізбектеліп оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу.
д) Сергіту сәті Әр топ жетекшісі өз тобындағы оқушылардың аты жөнін жазады.
Жұмбақ шешу арқылы,жаңа сабақтың шешімін табады.
Сөздікпен жұмысжасайды, жазады,есте сақтайды.
Оқулықпен жұмыс жүргізеді.
Сергіту сәтіне қатысады
Мағынаны ажырату 20 минут
Мұғалімнің іс- әрекеті Оқушының іс- әрекеті
Step Four. Тақырыбы: Keep warm 97- бетті ашып, мәтінмен танысып, оқулықпен жұмыс істеуге бағыт беріледі
Жаңа идеяны қабылдауға, не түсінгенін анықтауға, мақсат қоюға,талдауға,салыстыруға дайындалады «негізгі идеяны суреттеу» стратегиясын пайдаланады. Дұрыс жауап беруін бақылайды. Өз бетінше жұмыс:
1-топ. Сөздерді қолдана отырып, сөз тіркестерін толықтыру.
2-топ. Сөйлемдерге қарап, мағынасына қарай сәйкестендір.
Әр топ өздеріне берілген тақырып бойынша ақылдасып, не түсінгендерін постерге түсіріп,тапсырманы қорғайды.
Мағынаны тану 7 минут
Мұғалімнің іс- әрекеті Оқушының іс- әрекеті
Ой алмасу, жинаған ақпаратты тәртіпке келтіру үшін «ой бөлісу ортаға салу» стратегиясын қолданады Жұппен жұмыс жасайды. Өтілген тақырыпқа сай сұрақ дайындап, келесі жұпқа береді, жауабын тыңдайды.
Рефлексия «шығу парағын» толтырады
3 минут «шығу парағы»
1Топта жұмыс істеген оңай ма?
2 Кім өзін еркін сезінбеді?
3 Бірлескен жұмыстан не алдың?
Бағалау ( бағалау парағын толтырады)
3 минут а) оқушы бірін бірі бағалайды
ә) оқушылар топтарды бағалайды
б) мұғалімнің бағалауы
Қысқа мерзімді жоспар
2 апта Күні:
Жұма
3 сабақ Сабақ
Ағылшын тілі Мұғалімнің
аты -жөні
Құрақова Ляззат Жұбановна Атырау облысы, Индер ауданы, Кулагино ұлттық гимназиясы
6 сынып,
оқушы саны: 15
Тақырыбы:Health problems
Сілтеме English 6. Авторлары:Т.Аяпова,З.Әбілдаева Алматы:
Атамұра 2012 ж
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Денсаулық тақырыбына қатысты етістіктерді мағынасына қарай тану. Өткен шақтағы етістікті қолданып,сұрақ-жауап жасауға үйрету. Дамытушылық:шығармашылық жұмыс істеуге,тез ойлауға дағдыландыру,өз жетістігін бағалай білуге үйрету
Тәрбиелік:Оқушыларды көпшіл болуға үйрету, өзара көмегін қалыптастыра отырып, жауапкершілікке дағдыландыру, өзін өзі басқаруға тәрбиелеу
Міндеттері Оқушылардың теориялық білімдерін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Әдіс -тісілдері: Топтық, сто стратегиялары, өз бетімен жұмыс, болжау кестесі,
Пән аралық байланыс: Биология, қазақ тілі
Ұйымдастыру кезеңі 3 минут
Мұғалімнің- іс әрекеті Оқушының іс - әрекеті
А) топқа бөлу
Ә) топ ережесін еске түсіру
Б) сергіту сәті А) топқа бөлініп отырады
Ә) топ ережесін қайталайды
Б) сергіту сәтін жасайды
Үй тапсырмасын тексеру 5 минут
Қызығушылығын ояту
Мұғалімнің- іс әрекеті Оқушының іс - әрекеті
Үй тапсырмасын сұрау үшін «мені түсін» стратегиясы пайдаланады Бұрынғы мен жаңа білімді ұштастырады
Көрнекілік стратегиясы электронды оқулықтан бейне суреттер көрсете отырып тақырыпты ашу Сұрақ жауап ( АКТ пайдаланып)
Бейне суреттен ауырып тұрған адамды көреді.Оның не себептен көніл- күйінің болмай тұрғаның әңгімелейді.
Жалпы тақырыпты ашып аламыз
Мағынаны ажырату 15 минут
Мұғалімнің- іс әрекеті Оқушының іс - әрекеті
Текстінің ішінен денсаулыққа байланысты сөздерді табу
( постер арқылы түсіндіру) Оқулықта берілген текстінің ішінен «I was terrible» деген құрылымға сәйкес келетін Өткен шақтағы етістікті анықтайды
1-топ Өткен шақтағы етістіктің қолдануын қалай түсіндіресіңдер?
2-топ. Өткен шақтағы етістікті қолдану керектігін дәлелде?
Мағынаны тану 14 минут
Мұғалімнің- іс әрекеті Оқушының іс - әрекеті
Тақырып бойынша түсінгендерін жүйелеу үшін топтарға тапсырма беріледі.
Өз бетімен тапсырмаларды орындап болғасын, тақта алдына шығып қорғайды 1-Тапсырма. Дұрыс және бұрыс етістіктердің II,III түрлерін жаз.
2-Тапсырма.Кестені толтыр
be been
went
give given
buy
drank
feel
take
Рефлексия 5 минут «Екі тілек, бір жұлдыз» пікірлерін білдіреді
Бағалау . (қара жәшік ішіндегі жұмыс) 3 минут Оқыту үшін бағалау. (ынталандырып отыру)
Қысқа мерзімді жоспар
3 апта Күні: Бейсенбі
3 сабақ Сабақ
Ағылшын тілі Мұғалімнің
аты -жөні
Құрақова Ляззат Жұбановна Атырау облысы, Индер ауданы, Кулагино ұлттық гимназиясы
6 сынып,
оқушы саны: 15
Сабақ тақырыбы Types of illness
Сабақтың мақсаты Етістііктің өткен шақ формасының сұраулы және болымсыз түрлерін қолдануды үйрету.
Сабақтың түрі Дәстүрлі емес
Сабақта қолданылатын модульдер СТО, АКТ, оқыту үшін және оқуды бағалау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқушылардың жас ерекшелігне сәйкес оқыту және оқу
Пән аралық байланыс Қазақ тілі, орыс тілі
Күтілетін нәтиже Етістііктің өткен шық формасының сұраулы және болымсыз түрлерін қолдану арқылы сұрақ қоя алады және сөйлемді болымсыз сөйлемге айналдыра алады,
Кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Дефференсация Ресурстар
Ұйымдастыру
3 минут Оқушылармен амандасу.
Сабақта қалыпты жұмыс істеуге мүмкіндік жасау;
Оқушыларды психологиялық дайындау;
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың жалпы мақсатын ашу Амандасу.
Жаңа материалды өздігінен оқып, практикалық қажеттілігін түсінеді.
Материалды тез қабылдауы, ой қорытындыларын жасауы арқылы жалпылай жүйелейді.
Сабақ барысында бағалау парағын алып оқушылардың сұраққа жауап беруі бойынша бағалау парағына түсіріп отырамын.
Білу
7 минут «Аукцион» ойыны
Топқа бөлу Оқушыларды тауға өрмелеу, суға жүзу, жүгіру қимылдарын үнсіз іспен көрсету арқылы жұптарын тауып топ құру. Етістіктің өткен шақтағы бұрыс етістік формасын жаттағандарын айту.
Оқушылар үстелдің үстінде тұрған қағаздарды алу арқылы қандай сөз екенін іс-қимылмен көрсетеді.
Түсіну
15 минут
Қолдану
7 мин Өткен шақтың болымсыз түр формасын Power Point программасы
мен түсіндіріледі. 10-
жаттығудаңы тапсырманы екі топқа бөліп беру. Суреттер арқылы жұмыс жасап, топта талқылау, оқу. Суреттердің қайсысы текстінің бөліктерінде көрініс тапқанын табу.
Грамматикалық тапсырма бойынша етістіктің өткен шақ бұрыс және сұраулы сөйлем формасында тұрған сөйлемдерді табу.
Дискуссиялық карта
Мәтін бойынша сөйлемдердің дұрыс, бұрыстығын анықтау.
Шағын эссе жазу етістіктің өткен шақ формасын қолдану арқылы.
Оқушылар интерактивті тақтада өткен шақтың болымсыз формасын түсінеді, мысалдарын келтіреді.
Оқушылар қолдарындағы белгілерді көтеру арқылы түсінген түсінбегендерін білдіреді
Топта талқылап, оқып, аударып, гармматикалық тапсырмаларды орындады.
Оқушылар топта сөйлемдерді талқылап, дұрыс, бұрысын анықтады. Интерактивті тақтада берілген жауаптармен тексерді.
Оқушылар
текстідегі Каролдың орнына өздерін қойып диалог құрастыр.
Формативті бағалау
Формативті бағалау
Критериалды бағалау
(қосымшы №1)
Бағдаршам арқылы бағалау
1.Барлығы дұрыс-жасыл түс
2. 3 сөйлем қате – сары түс
3. 5 сөйлем қате – қызыл түс
Критериалды бағалау
(қосымша №2)
Интерактивті тақта, актив студио
Интерактивті тақта, аудио материалдар
Интерактивті тақта
Жинақтау
8 минут
«Оқу күнделігі» әдісін қолдану
Етістіктің өткен шақ формасын қорытындылау бағытында бақылау жазады. Тест алды тапсырма Оқушылар етістіктің өткен шақ формасын қорытындылау бағытында бақылау жазады Критериалды бағалау
(қосымша №3)
Бағалау
5минут Сабақтан алған әсеріңді эссе етіп жаз.
Жазған эссенің ішінде кездескен өткен шақтың барлық формаларында тұрған сөздерді көрсет Оқушылар эссе жазып,сөздерді көрсетті.
Бағалау критерийі №1
Мәтіннің оқылуы 1.Қатесіз оқу
2.Дауыс интонациясы 2
1
Мазмұнын ашу 1.Мазмұнын толық ашты
2.Мазмұнын жартылай ашты
3.Мазмұнын аша алмады 3
2
1
Гармматиканы түсінуі 1.Барлық болымсыз етістікте тұрған сөйлемдерді тапты.
2.Жартылай тапты
3.Мүлдем таба алмады 3
2
1
Бағалау критерийі №2
Шағын эссе 1. Эссенің мазмұны
2. Сөйлемдердің грамматикалық тұрғыда дұрыс құрылуы.
3. Дауыс интонациясы 3
2
1
Бағалау критерийлері
Иә Жоқ
Тарауды түсінбедім. 0 1
Тарауды түсіндім, білдім. 1 0
Берілген тапсырманы талдай аламын. 1 0
Білімімді толықтырып, жинақтай аламын. 1 0
Өз білімімді саралай аламын. 1 0
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың атауы Litter is a problem English 6. Авторлары:Т.Аяпова,З.Әбілдаева Алматы: Атамұра 2012 ж
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:Оқушыларға қоршаған орта туралы текстіні оқуға ,өзекті ойын ашуға үйрету; грамматикалық «Suffixes»тақырыбын түсіндіру; лексикалық тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын молайту.
Дамытушылық: Қоршаған ортаны тану арқылы жеке тұлғаның оқу, сөйлеу, ойлау іскерліктерін дамыту, өз ойын еркін жеткізе білу қабілетін арттыру.
Тәрбиелік: Тақырыпқа байланысты оқушыларды қоршаған ортаны қорғауға тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:1.Қоршаған ортаға байланысты мәтінге флипчарт құра алады.
2.Мәтінмен танысады, түсінеді.
3.Оқушының сыни ойлауын дамытады.
Сабақтың формасы: топпен жұмыс, жеке жұмыс, мәтінмен жұмыс.
Сабақтың әдісі: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер: топтық жұмыс, диалогтық оқыту. Оқыту мен оқуда АҚТ-ны қолдану: интерактив тақта. Сыни ойлауға үйрету: флипчарт құру.
Ойлау деңгейі
(Б.Блум бойынша)
Мақсаты Түрткі Бағалау Мұғалімнің іс-әрекеті
Білу
5мин Тақырыпқа байланысты сұрақтар қою арқылы ойға шақыру. Some
people
are Мадақтау әдісі. Оқушыларға суреттер арқылы сұрақ қойдым
What’s your favourite animals? Is it in danger?
Түсіну
5мин Қоршаған орта және оның маңызы жөнінде түсінуге жетелеу.Жаңа сөздермен жұмыс жасау. Vocabulary:
Litter-
a litterbug-
Spoil- punishment- Бағдаршам әдісі.Жасыл-барлығын түсіндім,сары-толық түсінбедім, қызыл-мүлдем түсінбедім. Алғашқыда өз беттерімен оқиды.
Оқулықпен жұмыс жасайды.
Қолдану
5мин Мәтінді түсініп оқу. Litter is a problem.
Litter is a food, paper and cans on the ground. People don’t always put their litter in the litter bin. Litter makes the place look dirty and spoils the view of the city…
Талдау
15мин
Тапсырмалар бойынша Екі жақты түсіндірмелі күнделік стратегиясы, тақтаға орындау.Жт4б. 62.
Жинақтау
10мин Мәтінді меңгерту түсінігін анықтау. 1.Ребус шешу.
2.Келісемін, келіспеймін стратегиясы бойынша
№ agree disagree
1 Litter is a problem in your street.
2 You always clean your street.
3. People in your streetput their litter in the litter bin
Бағалау
5мин Қоршаған ортаны қорғау туралы қаншалықты түсінгендігі жөнінде ойларын білу. Оқушылар өз-өздерін бағалайды. Оқушы екі жұлдыз, бір ұсыныс айту арқылы бірін-бірі бағалайды.Топтық бағалау, бірін-бірі бағалау.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.