Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Shokan Ualikhanov is a Kazakh traveller. -

Shokan Ualikhanov is a Kazakh traveller.

Сабақ жоспары | Предметы | Ағылшын тілінен ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 2835 | Размер: | Автор: гость
. «Бекітемін»
Оқу ісінің меңгерушісі:----------------- Абдыкадырова К.Қ
Ағылшын тілі пәні мұғалімі: Басбаева А.И
Қысқа мерзімді жоспар

Күні: 14.10.2015 Сыныбы: 6 «А» Тақырыбы: Shokan Ualikhanov is a Kazakh traveller.
Мақсаты: Оқушыларды қазақтың атақты саяхатшысы Шоқан Уалихановтың өмірімен және еңбектерімен таныстыру. Ағылшын тіліне деген қызығушылығын арттыру. Ойлау және сөйлеу қабілеттерін дамыту.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады, сөздік қоры молаяды, жұппен және топпен жұмыс жасай алады.
Әдіс-тәсілдер: СТО технологиясы, жеке жұппен және топпен жұмыс, бағалау түрлері.
Қолданылатын материалдар: А-3 парағы, түрлі –түсті қарандаштар, интербелсенді тақта, әр түрлі жапсырмалар.
Ресустар: Интернет материалдары, Аяпова Т. 6 сынып оқулығы 36-бет.
Тапсырмалар: 1 тапсырма. Үй тапсырмасын тексеру. 2 тапсырма. Сөзжұмбақ шешу.
3 тапсырма. Жаңа сөздер. 4 тапсырма. Топтық жұмыс. Жаттығулар орындау.
Сергіту сәті.
5 жолды өлең стратегиясы.
Кейінгі тапсырмалар: Ex-7 p-37
Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, сыныпты түгелдеп, жақсы атмосфералық көңіл күй қалыптастырып, саяхатшылардың аттарына байланысты топқа бөлу. Оқушылар мұғаліммен амандасып, саяхатшылардың суреттерін таңдау арқылы екі топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын тексеру What was your homework for today?
Answer the questions.
1. Who was James Cook?
2. When he was born?
3. Who was Christopher Columbus?
4. When he was born?
5. When did Christopher discover America?
6. What did James Cook discover? Үй тапсырмасына әр топтан екі оқушы жауап береді.
Қызығушылығын ояту Берілген әріптерден саяхатқа байланысты сөздерді табу.

С O L U M B U S
A E R T Y U I H
T R A V E L K O
D E R O S R N Q
I Q C Y A O B A
S R T A I L Z N
C E I G F P M E
O V C E D O L W
Оқушылар берілген әріптерден саяхатшы тақырыбына байланысты сөздерді табады.
Мағынаны тану Жаңа сөздер
Scientist [saiәntist]- ғалым
Historian [histͻrian]- тарихшы
Private [‘praivәt]- жекеменшік
Move [mu:v]- көшу
Travel [‘trǣvәl]- саяхатқа шығу
Expedition [ik’spediʃn] – экспедиция
Collect [kә’lekt]- жинау

Ex-4 read the text about Shoqan Ualikhanov.
Shoqan Ualikhanov was born in November in 1835. He was a Kazakh scientist6 ethnographer and a historian. Shoqan spent his childhood in his father’s traditional yurt. His father sent him to a small private school in 1842 when he was six. He moved to his grandmother’s home. He entered the military academy in Omsk in 1847. He read a lot of books in Russian. He travelled in Central Asia in the late 1850s.
In 1856 he went to the region of Issyk Kul where he had his first successful expedition.
Ex-5 a) write questions to the answers.
1. When ------------------------?
He was born in1835.
2. When ------------------------?
At the age of six.
3.Where ---------------------?
The military academy in Omsk.
4. Where ----------------------?.
To the region of Issyk Kul.
5. What ---------------?
He collected a lot of materials.
6. Why ----------?
Because he became ill.
7. When ----------------------?
In April,1865.
Ex-6 what do these numbers refer do? Give situations.
1835, 1856, 1842, 1850, 1861, 1857, 1865, 1858.

Оқушылар жаңа сөздерді меңгереді.
Сергіту сәті 1-10 сандарды дене мүшелерімен көрсетеді. Оқушылар серігіп алады.
Кері байланыс Саған сабақ ұнады ма? Оқушылар кері байланыс жасайды.
Бағалау Бағалау парағы.
Аты-жөні 1 тапс.
Үй тапс. 2 тапс.
Сөздерді табу 3тапс.
Постер қорғау 4тапс
Жаттығу орындау





Топ ішінде бағалап отырады.
Үй тапсырмасы Ex-7 p-37
The lesson is over. You are free. Good-bye! Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.


«Бекітемін»
Оқу ісінің меңгерушісі:----------------- Абдыкадырова К.Қ
Ағылшын тілі пәні мұғалімі: Басбаева А.И
Қысқа мерзімді жоспар

Күні: 14.10.2015 Сыныбы: 8 «А,Ә,Б» Тақырыбы: Meals and meal times in the UK.
Мақсаты: Оқушыларға ағылшындардың тамағы туралы мәлімет беру. Басқа елдердің салт-дәстүрін құрметтеуге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады, сөздік қоры артады, жұппн және топпен жұмыс жасай алады.
Әдіс-тәсілдер: СТО технологиясы, диалог, жұптық және топтық жұмыс, бағалау.
Қолданылатын материалдар: А-3 парағы, қарандаштар, жапсырмалар.
Ресустар: Кузнецова Т 8 сынып оқулығы
Тапсырмалар: 1 тапсырма. Үй тапсырмасын тексеру. 2 тапсырма. Ой қозғау.
3 тапсырма. Жаттығулар орындау. Сергіту сәті
4 тапсырма. Ортада қаламсап стратегиясы.

Кейінгі тапсырмалар: 1.To learn the new words; 2.Write about your last birthday party.
Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі T: Good morning, dear children! Sit down! Who is on duty today? What date is it today? Who is absent today?How are you today? What’s the weather like today? Оқушылар мұғаліммен амандасып, топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын тексеру What was your homework for today?
Ex-2 answer the question?
When is Nauryz celebrated?
When is Christmas celebrated?
What do eat in Nauryz?
What kind of features in Nauryz do you know? Оқушылар үй тапсырмасына жауап береді.
Қызығушылығын ояту
Ой қозғау What is the family tradition?
What do you eat for breakfast?
What do Englishmen eat for breakfast?
When do have supper? Оқушылар берілген сұрақтарға ойлана жауап береді.
Мағынаны тану The theme of our lesson is "Meals in the UK”. We are going to talk about meals and meal times in our country and in the UK.
Group work. Divide into the groups of 5. Make posters about meals in our country. Use as many words as possible. Present your work to the class.
Let’s watch the presentation about meals in the UK.
Open your vocabularies. Look through the text on page 43 and write out the new words.
Ex. I p. 43 Read the following text and make up a diagram about meals in the UK.
Ex. II p. 44 Compare your diagram with the others.
Ex. III p. 44 Read the text and discuss the question:
1. When and how do people in the UK celebrate their birthdays? Оқушылар жаттығуларды мұқият орындайды.
Сергіту сәті 1-10 дейінгі сандарды салу. Оқушылар серігіп алады.
Кері байланыс Екі жұлдыз, бір тілек. Оқушылар өздерінің ұсыныстарын жазады.
Бағалау Оқушыларды жеке және топпен бағалайды, марапаттайды.
Үй тапсырмасы 1.To learn the new words; 2.Write about your last birthday party.
The lesson is over. You are free. Good-bye!

«Бекітемін»
Оқу ісінің меңгерушісі:----------------- Абдыкадырова К.Қ
Ағылшын тілі пәні мұғалімі: Басбаева А.И
Қысқа мерзімді жоспар

Күні: 14,15.10.2015 Сыныбы: 9 «А,Ә» Тақырыбы: Art.
Мақсаты: Мақсаты: Оқушылардың мәдениетаралық коммуникативтік біліктері қалыптасады және дамиды. Оқушылардың функционалдық сауаттылықтары дамиды. Оқушылардың тілдік және коммуникативті құзыреттіліктері дамиды.Сын тұрғысынан ойлай отырып, оқушылар дың тақырып бойынша сөздік қорлары молаяды. өнер туралы көзқарастары, оның қоғамға ықпалы туралы білімдері қалыптасады.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар іс-әрекеттер барысында бірін-бірі және өзін-өзі бағалау арқылы ізденімпаздыққа, жауапкершілікке, қалып тасады.Коммуникативтік біліктіліктерді сөз әрекетінің төрт түрінде – тыңдалым, сөйлеу, оқу, жазу – шет тілінде қарым-қатынаста жүзеге асады;
Әдіс-тәсілдер: ассоциация, жеке, жұптық, топтық жұмыстар, сергіту сәті
Қолданылатын материалдар: А-3 парағы, қарандаштар, жапсырмалар.
Ресустар: Аяпова Т 9 сынып оқулығы
Тапсырмалар: 1 тапсырма. Үй тапсырмасын тексеру. 2 тапсырма. ассоциация
3 тапсырма. Жаттығулар орындау. Сергіту сәті
4 тапсырма. Ортада қаламсап стратегиясы.
Кейінгі тапсырмалар: Еx-8
Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдасыру кезеңі T: Good morning, dear children! Sit down! Who is on duty today? What date is it today? Who is absent today?How are you today? What’s the weather like today? Оқушылар мұғаліммен амандасып, топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын тексеру What was your homework for today? Оқушылар үй тапсырмасына жауап береді.
Қызығушылығын ояту How do you understand the word “art”?
Ассоциация жазу Оқушылар тақырыптың атын табады.
Мағынаны тану Look at the exercise 1 on page 54, there is a text about art, read the text and pay attention to the new words. Try to understand it.
Әр топ мәтінді оқып, түсіндіреді.

complete the sentences below.
-I think it’s terrible to paint on walls.
-I think it’s fun!
-but most of them are not very good and make the streets look dirty!
it makes the streets more interesting!
What do you think?
I agree with ____________________
My parents agree with _______________

-Do you call pop music art?
-Yes, and millions of people love it.
-That doesn’t mean it’s good.
-Well, I think if many people like something it’s good.-But I think it’s good to see what people do! To me

Look at the exercise 3 on page 55. There are some sentences with gaps; your task is to fill in the gaps with the appropriate prepositions, then work in pairs and check each other.
• to
• at
• on
• on
• at
• to • at
• about
• of
• at
• to
• by
Оқушылар жаттығуды мұқият орындайды.
Сергіту сәті 1-10 дейінгі сандарды салу. Оқушылар серігіп алады.
Ой толғаныс Ортада қаламсап стратегиясы. Қаламсаптың иесі сұраққа жауап береді.
Кері байланыс Екі жұлдыз, бір тілек. Оқушылар өздерінің ұсыныстарын жазады.
Бағалау Оқушыларды жеке және топпен бағалайды, марапаттайды.
Үй тапсырмасы Ex-8
The lesson is over. You are free. Good-bye! Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.

«Бекітемін»
Оқу ісінің меңгерушісі:----------------- Абдыкадырова К.Қ
Ағылшын тілі пәні мұғалімі: Басбаева А.И
Қысқа мерзімді жоспар

Күні: 14.10.2015 Сыныбы: 10 «Ә» Тақырыбы: Focus on grammar.
Мақсаты: Мақсаты: Оқушылардың мәдениетаралық коммуникативтік біліктері қалыптасады және дамиды. Оқушылардың функционалдық сауаттылықтары дамиды. Оқушылардың тілдік және коммуникативті құзыреттіліктері дамиды.Сын тұрғысынан ойлай отырып, оқушылардың тақырып бойынша сөздік қорлары молаяды, грамматиканы пысықтайды.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар іс-әрекеттер барысында бірін-бірі және өзін-өзі бағалау арқылы ізденімпаздыққа, жауапкершілікке, қалыптасады.Коммуникативтік біліктіліктерді сөз әрекетінің төрт түрінде – тыңдалым, сөйлеу, оқу, жазу – шет тілінде қарым-қатынаста жүзеге асады;
Әдіс-тәсілдер: ой қозғау, жеке, жұптық, топтық жұмыстар, сергіту сәті
Қолданылатын материалдар: А-3 парағы, қарандаштар, жапсырмалар.
Ресустар: Аяпова Т 10сынып оқулығы 65-66 бет
Тапсырмалар: 1 тапсырма. Үй тапсырмасын тексеру. 2 тапсырма. Ой қозғау.
3 тапсырма. Жаттығулар орындау. Сергіту сәті
4 тапсырма. Ортада қаламсап стратегиясы.
Кейінгі тапсырмалар: Make up sentences.
Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі T: Good morning, dear children! Sit down! Who is on duty today? What date is it today? Who is absent today?How are you today? What’s the weather like today? Оқушылар мұғаліммен амандасып, топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын тексеру What was your homework for today?
Ex-15 Оқушылар үй тапсырмасына жауап береді.
Қызығушылығын ояту
Ой қозғау Модальды етістік деген не?
Түрлері қандай?
Қалай қолданылады?
өткен шақтағы формасы қандай? Сұраққа жуауап береді.
Мағынаны тану Ex-18 while reading the dialogue pay attention to the use of the modal verbs.
Ex-19.read the conversation, choose the right sentences.
Dmitry and Omar are going to school. Dmitry’s car has run out of petrol.
a) we went to school b) we did not go to school.
You could have walked to school. –yes, we could. But we did not have much time to spare.
You went to school on foot. You did not go to school on foot.
Has the car broken down?
-we may just have run out of petrl.
Iam sure we have run out of petrol
I think we have run out of petrol.
Did you put the textbook into your bag?
I can’t remember. I might not have put it.
I am not sure if I put it.
I certainly did not put it.
Did you find the dictionary?
No I must have left it at home.
I realize that I felt the dictionary.
No, I must have left it at home.
It was necessary to leave it at home. Оқушылар жаттығуды мұқият орындайды.
Сергіту сәті 1-10 дейінгі сандарды салу. Оқушылар серігіп алады.
Ой толғаныс Ортада қаламсап стратегиясы. Қаламсаптың иесі сұраққа жауап береді.
Кері байланыс Екі жұлдыз, бір тілек. Оқушылар өздерінің ұсыныстарын жазады.
Бағалау Оқушыларды жеке және топпен бағалайды, марапаттайды.
Үй тапсырмасы Make up sentences.
The lesson is over. You are free. Good-bye! Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.