.
.
Жалпы білім беретін Абай орта мектеп - балабақшасы Гүлдіңқұрылысы.
Сабақ жоспары | Предметы | Географиядан ашық сабақтар Загрузок: 383 | Просмотров: 1847 | Размер: 29.0 Kb | Автор: munira«Бекітемін»_____
Директордың
оқу ісі жөніндегі
орынбасары
АхметкалиеваГ.С.
Тақырыбы:
/6 - сынып/
Өткізген: география-биология пәнінің мұғалімі
Қарғабаева Л.Б.
2012-2013 оқу жылы
Күні: 19 қараша, 2012 жыл.
Сыныбы:6
Мұғалімі: Қарғабаева Лаура Бейбітқызы
Сабақтың тақырыбы: §22. Гүлдіңқұрылысы.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Гүл дегеніміз не? Гүлдің құрылысы, пайда болуы туралы түсінік беру.
Дамытушылық: Зертханалық жұмыс арқылы гүл құрылысына талдау жасай отырып, оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту.
Тәрбиелік: Әр оқушының қабілетін дамыту, ұйымшылдық қабілетін ояту, ынтымақтастыққа тәрбиелеу, өзі оқи отырып, өзгені оқыту.
Сабақтың әдісі: СТО технологиясы, сұрақ - жауап
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі: Гүлдердің суреттері, интербелсенді тақта, ұяшықтар, ұлғайтқыш қол әйнегі, сапты ине, бөлме гүлдері, т.б. сабаққа қажет құрал - жабдықтар.
Сабақтың пәнаралық байланысы: сурет, әдебиет,информатика
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі.
/оқушылардытүгендеп,зейіндерінсабаққаударту/
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
«Ой қозғау»
Өсімдіктердің өсімді мүшелері арқылы көбеюі:
Көбею тәсілдері
Түрі өзгерген Өсу мүшелерімен
бөліктерімен көбею
мүшелер
арқылы
(Суреттері беріледі, сол суреттер арқылы көбейген түрлерін ажырату)
1. Құмыра сөзі орысша – (гаршок)
2. Картоп не арқылы көбейеді – (түйнек)
3. Бірөсімдікті екінші бір өсімдіктікке арқылы көбейту- (телу)
(1,2,3әріпінен гүл сөзі шығады)
Ендеше, балалар, бүгінгі тақырыбымыз гүл тақырыбында болмақ.
Балалар, гүл деген сөзді естігенде, көз алдарыңызға не келеді?
Қызығушылықты ояту
(оқушылар өз ойларын айтады)
Жаңа материалды игеру жоспары:(20минут)
• Гүл
• Гүлдің құрылысы
• Көбеюі
• Түрлері
• Қорғау,сақтау
• Қорытынды
Мағынаны тану
Гүлдің құрылысы
Сағағы аталық табаны тостаған аналық аталық
Жапырақша
ЖИГСО әдісі бойынша оқушылар топқа бөлініп оқиды, 10 минут уақыт беріледі, бір- біріне түсіндіреді.
Табаны,сағағы- мұғалім
Тостағанша - Досқан
Күлте- Мадина
Аталық-Айымгүл
Аналық-Нұргүл
Аталықтың құрылысы:
Аналықтың құрылысы: (сипаттама беріледі)
Гүл
Дұрысгүл Бұрысгүл
(Гүл туралы өлеңдер,суретер)
• Гүлдерді кімдерге сыйлайды.(10 минут)
Ой толғаныс
(практикалық жұмыс) (5 минут)
Гүлге байланысты синквейн.
Сұрақтар (3минут)
Үйге тапсырма (1минут)
§22 оқып келу
* «маңызы мен қызметі» эссе
* зертханалық жұмыстар
*жұмбақтар,мақал-мәтелдер
*гүлдерден коллекция жасап әкелу.
Бағалау.(1 минут)
Батыс Қазақстан облысы
Сырым ауданы
Шағырлой ауылы
Жалпы білім беретін Абай орта мектеп - балабақшасы
«Бекітемін»_____
Директордың
оқу ісі жөніндегі
орынбасары
АхметкалиеваГ.С.
Тақырыбы:
/7 - сынып/
Өткізген: география-биология пәнінің мұғалімі
Қарғабаева Л.Б.
2012-2013 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы: §20 Евразияның ішкі сулары.
Сабақтың мақсаты:
Материк ішкі суларының жер бедері мен климатқа байланыстылығын көрсете отырып, Евразия өзендерінің жалпы ерекшеліктерін ,сондай – ақ Солтүстік мұзды,Атлант,Тынық және үнді мұхиттарының су алаптарының ерекшеліктерін көрсету.
Сабақтың әдісі: СТо,Сұрақ –жауап.
Сабақтың түрі :Жаңа сабақ.
Сабақтың оқу – жабдығы: Евразияның физикалық картасы.
Сабақтың пәнаралық байланысы: экология, информатика, әдебиет.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру бөлімі:
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
«Ой қозғау»
1.Климат дегенмізне ?
2.Әсер етуші факторлар?
3.Климаттық белдеулер.
4.Адамның шаруашылық әрекетіне климаттың әсері.
І.Қызығушылықты ояту.
Солтүстік
Уалиханов
Гималай
Евразия
Арабия
Сулар
1.Көлемі бойынша ең кіші мұхит (Солтүстік)
2 . «Қашғарияға сапарым» еңбегінің авторы.
3.Ең биік тау.
4.Ең үлкен материк
5.Ең үлкен түбек,
Ия, балалар су деген сөзді естігенде көз алдымызға нелер келеді.
Техникада
шаруашылықта
жан – жануар,адамзат Үй- тұрмысында
Ендеше бүгінгі тақырыбымыз: § 20 Евразияның ішкі сулары.
Жоспар (слайд)
ІІ.Мағынаны тану.
Евразия материгі ішкі суға өте бай.Су қоры жөнінен Оңтүстік Америкадан кейінгі ІІ орында.Мұнда жер шарындағы ірі өзендер мен терең көлдер, жер асты суының мол қоры, батпақтар мен мұздықтар алып жатыр.Евразия материгі 4 мұхитпен де шектесіп жатыр.
Мұхит алаптары.
Атлант Солтүстік
Дунай,Рейн, Тынық Үнді Енисей,ангара
Висла,Сена,Днепр Амур,Янцзы, Үнді,Ганг, Лена,Ертіс
Хуанхэ,Меконг Брахмапутра,
Тигр,Евфрат
Хуанхэ – Қытай тілінен аударғанда «Сароы теңіз» д.м.б. Ағызып әкелген тау жыныстарының жиналуынан өзен өз бағытын әлденеше рет өзгерткен.
Ішкі тұйық алапқа
Еділ,Жайық, Әмудария,Сырдария,Ең үлкен Еділ:Шығыс Европа арқылы өтіп,каспий теңізіне кең атау жасап құяды.
Қоректенуі:
1.Мұздықтармен
2.Жаңбыр суымен
3.Қармен
Батпақтар ,жер асты сулары маңызына тоқталу.
(Оқулық соңы)
Практикалық жұмыс
Суларды сипаттау.(Каспий)
• Көлемі – 390 мың км2
• Орыны – Евразия
• Ең терең жері – 1025 м
• Мөлдірлігі – 5,6 метр
• Ағыс жылдамдығы – 1 м 5 сек
• Орташа тереңдігі- 705 метр
• Өсімдік,жануарлары.
• Жер бедері,климат жағдайы,
• Экологиясы
• Мөлдірлігі,ағыс жылдамдығы,Видеофильм
ІІІ.Ой толғаныс
(Евразия материгі қонақта) /Бүгінгі сабақ бойынша даярлап келген сұрақтарын қояды./
1.Су туралы мақал- мәтел
2.Жұмбақ
3.Өлең
Қорытынды:
1.Тынық мұхиты алабына
2.Атлант
3.Үнді
4.Солтүстік мұзды мұхитына
(Номенклатура)
Не білдім? Не білемін? Үйрендім
ЕҢ....ЕҢ...ЕҢ....
Ия..ЖОҚ..ойыны
Үйге тапсырма: §20 оқу.Кескін картамен жұмыс
«Судың да сұрауы бар» эссе
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.