.
.
Атырау облысы ,Қызылқоға ауданы Ақпаратты сығу. Мұрағаттау программалары.
Сабақ жоспары | Предметы | Информатикадан ашық сабақтар Загрузок: 470 | Просмотров: 4401 | Размер: 184.6 Kb | Автор:Х.Досмұхамедұлы атындағы орта мектеп
Информатика пәні мұғалімі: Султанова Бақтылы Айтқалиқызы
Пәні: информатика. Сынып: 6
Сабақтың тақырыбы:
Ақпаратты сығу. Мұрағаттау программалары.
Сабақтың мақсаты:
А)Білімділігі:
Ақпаратты сығу.Мұрағаттау программалары туралы оқушыларға түсінік беру. Оқушыларға құжатты мұрағаттауды үйрету.
Ә)дамытушылығы:
Оқушылардың компьютерге қызығушылығын арттыру. Оқушылардың ойлау қабілеттерін, танымдық белсенділігін арттыру, компьютермен жұмыс істету шеберлігін одан әрі қарай шыңдау және осы сабақта алған білімдерін пайдалана білуге ықпал жасау.
Б)тәрбиелілігі:
Жүйелікке, еңбекке, іскерлікке, ұқыптылық пен жылдамдыққа тәрбиелеу. Жұппен, топпен жұмыс жасауға тәрбиелеу .
Оқыту нәтижесі:
Мұрағаттау программаларының түрлері мен олардың негізгі қызметтері туралы түсінік қалыптастыра отырып білімдерін тиянақтап сыни тұрғысынан ойлауға берілген тапсырмаларды орындату, компьютерде еркін жұмыс жасауға дағдыландыру.
Негізгі идеялар:
Ақпаратты сығу тәсілдерін пайдалана білу. Сыни тұрғысынан ойлау қабілеттерін дамыту.
Сабақта қолданылатын көрнекті құралдар:
Оқулық, интерактивті тақта ,WINRAR,WINZIP архиваторы, Компьютерлер, интерактивті тақта, электрондық оқулық mSIN.kz бағдарламасы, mytest сұрақтары т.б.б.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Оқыту әдістері:
Жаңа әдістер: СТО, АКТ, практикалық
Оқыту формалары: жеке, топтық және ұжымдық.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі .
2.Өтілгенді пысықтау.
3.Жаңа ұғымдармен алғашқы таныстыру кезеңі.
4.Жаңа ұғымдарды бекіту кезеңі
5.Жаңа ұғымдарды қолдану кезеңі
6.Бақылау кезеңі
7.Үйге тапсыррма
Тапсырмалар:
1.Топтық жұмыс
Топтас-бөліс
ВЕНН диаграммасы.
2.Жұптық жұмыс
Бір-біріне сұрақтар қояды.
3.Жеке жұмыс
Компьютермен жұмыс
Сұрақ-жауап.
Тест тапсырмасы.
Блум таксономиясы бойынша сабақ жүргізіледі:
1.Сурет арқылы топқа бөлінеді.
2.Шаттық шеңберін құрады.
3.Үй тапсырмасы.
Білу:
-Мәліметтерді сығу арқылы ақпаратты қорғауға бола ма?
-Ақпаратты сығу деген не?
-Көлемі үлкен ақпаратты қалай сақтауға болады?
-Ерте заманда адамдар өз білімдерін ұрпақтан ұрпаққа қалай жеткізген?
-Қандай заманауи ақпарат тасушыларын білесің?
Түсіну:
Жаңа тақырыпты таныстырып, кіріспе жасау.
Оқулықтағы және қосымша материалдармен танысу.
-мұрағат деген не?
-мұрағатты не үшін пайдаланады?
-Қандай прогамма мұрағат деп аталады?
-Қандай мұрағаттау өздігінен ашылатын мұрағаттау деп аталады?
-ДК-де мәліметті мұрағаттау үшін қандай программа қолданылады?
-Олардың мүмкіндіктерін атап айтыңдар.
Қолдану: ВЕНН диагараммасы.
Мұрағаттау Антивирус
2.Компьютермен жұмыс. Оқулықтағы практикалық жұмысты орындау.
А,В,С деңгейлік тапсырмалар. Мұрағаттау және мұрағаттан шығару.
Сергіту сәті: Көзге жаттығу жасату.
Талдау: Топтас-бөліс
WinRar архиваторы программасының көмегімен архивтеу мен архивтен шығару технологиясын талдау. Көптомдық архив және буманы өздгінен шешу архивінің құрылуына назар аудару.
Жинақтау: Тест жұмысы.
1 2 3 4
с а в д
Рефлексия
Топ басшысы өз тобының мүшелерін бағалайды – формативтік бағалау, мұғалім қорытындылып бағалайды -жиынтық бағалау.
Кері байланыс жасау үшін «Торкөзді талқылау» атты әдісті қолданамын.
Ұнағаны
Ұнамағаны
Таң қалдырды
Сұрағым бар
Үйге тапсырма.
§5 оқып келу.
Бағалау
WinRar Мұрағаттау терезесі
Мұрағаттау батырмасы Мұрағаттан шығу батырмасы
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.