.
.
Сынып: 6 «__»______2014 Алгоритм және оның атқарушылары
Сабақ жоспары | Предметы | Информатикадан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 2189 | Размер: | Автор: Нартай4540Сабақтың тақырыбы: Алгоритм және оның атқарушылары
Сабақтың мақсаты: 1. Алгоритм және оны орындаушылар түсінігін еңгізу Сабақтың типі: Түсіндіру, әңгімелесу
Сабақтың міндеті:
- оқушылар алгоритмнің мағынасын түсінеді
- алгоримнің қажеттілігін түсінеді
- сөз түрінде сызықтық құрылымды алгоримді құруды үйренеді
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал
2. Топқа бөлу
3. Үй тапсырмасын сұрау
4. Жаңа тақырып (Ребус)
5. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін қою
6. Бағалау парағын тарату
I. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал. Балалар орындарына тұрып, бір біріне дауыстап сәттілік тілейді.
ІІ. Топқа бөлу. Оқушыла ертегілер аттары жазылған жұлдызшаларды таңдау арқылы топқа бөлінеді.
III. Үй тапсырмасын сұрау. Оқушылар Spark off әдістемесі арқылы, бір-біріне сұрақ қойып, жауап береді.
IV. Жаңа тақырып. Ребусты шешу арқылы сабақтың тақырыбын табады.
V. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін бекітіп, оқушыларды бағалау парағымен таныстырам.
Жаңа сабақты түсіндіру. Алгоритмнің шығу тарихы мен қолдану аясын, командаларын түсіндірем. Мысал ретінде қол жуу алгоритмін көрсетемін.
«Робот» ойыны
Бір оқушы ортаға «Робот» бейнесінде шығады, қалған оқушылар роботқа командалар айтып белгілі бір тапсырманы орындатады.
Практикалық тапсырмалар. Оқушылар өз топтарына түскен ертегілер желісінің кішігірім алгоритмін жазып кқрсетеді.
1 – топқа: Толағай.
2 – топқа: Алтын сақа.
3 – топқа: Ер Төстік.
IV. Жаңа тақырыпты бекіту. «Интервью» әдісі. Топтар жаңа тақырып бойынша сұрақ даярлап, сұрақтарға жауап береді.
V. Қорытындылау
1) Үйге тапсырмасы тақырып бойынша тест сұрақтары.
Оқушыларды бағалау. Бағалау парағы критерийларына сай, оқушылар өзін-өзі бағалайды.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.