Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
. Сабақтың тақырыбы: Тiзбектер .
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға тiзбектер түсiнiгiн беру. Оқушыларға берілген
әрекеттер тiзбегін өз реттілігімен бұлжытпай орындау
дағдысын қалыптастыру.

Дамытушылық: Оқушылардың есте сақтау қабілеттерін, ой-өрісін дамыту

Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, ұжымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың түрі: Саяхат сабақ

Пәнаралық байланыс: математика, қазақ тілі

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, диск

Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын қадағалау.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
1 арал «Есте сақтау»
Қауіпсіздік техникасының ережелерін есімізге түсірейік.

ІІІ. Жаңа материалды меңгерту.
2 арал «Кітаппен жұмыс»
Тапсырма
1. Әрiптердi өз орнына қой.
Жауабы: ТIЗБЕКТЕР.

2. Тiзбектiң реттiлiгiн анықта.
Жауабы:
1. Таңертең 1. Ертеңгi ас
2. Түс 2. Түскi ас
3. Кеш 3. Кешкi ас

3. Әлімге бiр ғана әрiптi өзгерту арқылы “СЕРТ” сөзін “ҚАЛА” сөзіне, “САН” сөзін “ТӨЛ” сөзіне ауыстыруға көмектес.

Жауабы:
СЕРТ/САРТ/ҚАРТ/ҚАРА/ҚАЛА САН/САЛ/ТАЛ/ТӨЛ

4.Амалдардың орындалу тәртiбiн көрсет.
70-(14+36):5 = 60
Жауабы:
1. Жақшаның iшiндегiнi орындау.
2. Бөлу амалы.
3. Азайту амалы.

3 арал «Өткенді қайталау аралы»
1. Компьютерді қосу, өшіру, компюьтер құрамына байланысты тапсырмалар. (диск).
2. Күн тәртібін рет-ретімен қой.

Кітаппен жұмыс.
6.Әрекеттерді орында.

Жауабы: Үш таңбалы сан жаз: 321 214
Оны керi жаз. 123 412
Үлкенiнен кiшiнi ал. 198 198
Ортаңғы цифрды жаз. 9 9
Екi шеткi цифрдың қосындысын жаз. 9 9

ІІІ. Бекіту
1. Не өттік?
2. Не үйрендік?

ІҮ. Қорытындылап, бағалау.

Ү. Үйге тапсырма

5. Әрекеттердi рет-ретiмен қой.
7. Тiзбектiң ретiн дұрыс көрсет.

Қандыағаш қалалық №5 орта мектебі

Ашық сабақ
Тақырыбы: «Тізбектер»
Пәні: Информатика
Сыныбы: 4 «А»

Өткізген: А.Б.Жалғасбаева

2012-2013 оқу жылы
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.