Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Үзінділермен жүргізілетін әрекеттерге практикалық жұмыстар орындау. -

Үзінділермен жүргізілетін әрекеттерге практикалық жұмыстар орындау.

Сабақ жоспары | Предметы | Информатикадан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1361 | Размер: | Автор: Нартай4540
. №172 мектеп- гимназия



Сыныбы: 7 «Ә»
Пән мұғалімі: Рахманкулова Гульдана Толымханқызы

2014-2015 оқу жылы

Сабақтың тақырыбы: Үзінділермен жүргізілетін әрекеттерге практикалық жұмыстар орындау.
Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға редакторда үзінділермен жұмыс жасай білуді меңгерту, алған білімдерін практикада қолдана білуді үйрету.

Дамытушылық: Оқушылардың графикалық бейнелеу жұмыстарын орындау арқылы бейнелік ойлау қабілетін дамыту

Тәрбиелік: Оқушылардың эстетикалық талғамын қалыптастыру, нәтиже алуға, ақпараттық мәдениеттілікке, компьютерлік сауаттылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Саяхат сабақ.

Сабақта қолданылатын көрнекті құралдар: Оқулық, компьютер, интерактивті тақта, деңгейлік тапсырмалар.

Сабақтың өту барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
2. «Кім жылдам» айлағы
3. «Суретші» айлағы.
4. «Кім білгір» айлағы
5. Қорытындылау. Рефлекция
6. Оқушыларды бағалау
7. Үй тапсырма беру

І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлесетсіңдер ме, балалар. Отырыңыздар. Сынып түгенделеді. Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріледі.

Мақсат қою кезеңі.

Бүгінгі біздің сабағымыз күндегіден ерекше болғалы отыр. Себебі бүгін біз саяхат жасаймыз. Алыстағы “Paint” жағалауында экологиялық апат болған екен. Бұрын бұл жер өсімдік пен гүлдерге толы, құстары сайраған, елік-маралы көсілген жер болған. Сол апаттың кесірінен ол жерде қазір өсімдіктер құрып, хайуанаттары жоғала бастаған. Ал олардың құруы адамдар өміріне де қатерлі. Біз бүгін бұл жағалауды, ондағы адамдарды апат зардабынан құтқару үшін көрсетілген маршрут бойынша сапар шегеміз. Құтқару оңай емес. Ол үшін біраз жолды кемемен жүріп, әртүрлі сындардан өтіп, қиындықтарды жеңуіміз керек.
Біз барлық қиындықты жеңіп, мақсатымызға жетеміз!
Егер де саяхатқа шығуға дайын болсаңдар, алдымен жорық бағытымен танысып алайық.

1. «Кім жылдам» айлағы
2. «Суретші» айлағы.
3. «Кім білгір» айлағы

Әр айлақтан өту арқылы өз ұпайларыңды төмендегі кестеге толтырып отырамыз.

ІІ. «Кім жылдам» айлағы


ІІІ. «Суретші» айлағы
Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі. 1-деңгей – 3 ұпай, 2-деңгей – 4 ұпай, 3-деңгей – 5 ұпай беріледі.

1 – деңгей

2- деңгей



3 – деңгей

IV. «Кім білгір» айлағы
Excel электрондық кестесі арқылы жасалған тест сұрақтарына жауап беру арқылы ұпай жинайды. Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай алады.


V. Қорытындылау. Рефлекция


Сонымен, балалар, біздің мақсатымыз қандай еді? («Paint» жағалауына жету)
Олай болса біздің сындардан сүрінбей өтуімізге не көмектесті? (достық, өзара көмек, білім)

VI. Оқушыларды бағалау

VII. Үйге тапсырма беру
151 беттегі №1 тапсырманың суретін салу.
Үзінділердің көмегімен табиғаттың суретін салу.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.