.
.
Сынып: 7 «б» Күні: 23.10.2015 ж Пән: қазақ әдебиеті Қ.Аманжолов "Өзім туралы" ҚМЖ
Сабақ жоспары | Предметы | Қазақ тілінен ашық сабақтар Загрузок: 332 | Просмотров: 2554 | Размер: 57.5 Kb | Автор:Сабақ тақырыбы Қ.Аманжолов «Өзім туралы»
Сілтеме 7 сынып оқулығы.
Мақсаты
Оқыту барысындағы мақсат Оқушыға өлеңді оқыта отырып, негізгі мағынасын меңгерту, баға беруге,білгенін жүйелі баяндай білуге дағдыландыру.
Оқы, түсін. Түсіндір, болжай біл. Қолдан,талда
Салыстыр, жинақта
Міндеттері 1. Ой-өрісінің дамуын, шығармашылық қабілеттерін байқау, бағалау;
2. Сауатты жазуға, сөйлемді дұрыс құруға, тапқырлыққа, өз көзқарасын жүйелі баяндауға баулу;
3. Шапшаңдыққа, өзгені тыңдай білуге, ынтымақтаса жұмыс істеуге үйрету;
Күтілетін нәтиже Шығармадағы негізгі образдың іс-әректіне талдау жасай білу,өлеңді тәрбиелік мағынасы жағынан дұрыс түсіне білу,
Топтық жұмыс арқылы бірлесе шешім қабылдау, белсенді жұмыс істеу;
Сабақтың түрі Сындарлы оқыту
Көрнекіліктер мен құрал-жабдықтар Интерактивті тақта, оқулық, таратпа материалдар, тірек-сызбалар
Әдіс-тәсілдер Жұптық, диалог, сын тұрғысынан ойлау, өзіндік бағалау
Сабақтың барысы
Ұйымдастырыу Сәлемдесу;
Түгендеу;
Топқа бөлу;
Жағымды психологиялық ахуал туғызу;
Оқушылармен бірге бағалау критерийлерін анықтап алу
Сабақтың эпиграфы Оқы, түсін. Түсіндір ,болжай біл. Қолдан, талда. Салыстыр ,жинақта.
Үй тапсырмасын тексеру Тест сұрақтары арқылы
Жаңа білімді игеру
Бөлімі Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті
«Қызығушылықты ояту» 5мин «Өзім туралы» тақырыбында,әр оқушы мына сөз таптарынан тұратын сөздерден, сөйлемдер құрастырып, өздерін таныстыру.
2 сөз-зат есім,3 сөз-сан есім,4 сөз-сын есім,5 сөз- етістік Оқушылардың әр біреуі өзі туралы таныстырылым құрайды.
Жаңа сабақты меңгеру
«Ой қозғау»
5мин
«Өзім туралы» әнін
айтқызу 3мин
«Жигсо әдісі»
7 мин
«Мағынаны тану»
5мин
«Аннотациялық талдау» 5 мин
«Сергіту сәті» 3 мин
«Жоба қорғау»
7 мин
«Ой толғаныс сатысы»
Сабақты қорыту 3 мин
«Бағалау» 2 мин
Үйге тапсырма
«Мақалдың жалғасын тап» әдісі арқылы топқа бөлу.
Әр топты топтастырып , тапсырма беру;
1.Қ.Аманжолов туралы не білесің?. Оқушыларға сұрақ қою.
2.Тақтада, Қ.Аманжоловтың өмірбаяны жазылған мәтінді көрсету.
3.Оқушылар маңызды жерлерін маркермен сызып көрсету.
4.Мұғалім қорытынды жасай отырып,ақынның өмірі туралы толықтырып айта кету.
Тақтадан «Өзім туралы» өлеңнің мәтінін көрсету арқылы,оқушыларға өлеңді әндетіп айтқызу.
І топ- Қырандар
ІІ топ- Білгірлер
ІІІ топ- Тұлпар
1.Мұқият оқы
2. Жұбыңа түсіндіруге дайындал
3.Сұрақ дайындап қой.
4.«Үй тобыңа» кел.
5.Тақырыпты түсіндір.
6.Сұрақ қою арқылы тексер.
1.Өлеңді әнімен тыңдағанда,қандай сезімде болдың?
2.Өзі арқылы басқа да қандай мәселелерді көтерген?
3.Қалай ойлайсыңдар,өлеңде қандай көңіл-күй болған?
4.Өзің өлеңді басқаша қалай атар едің?
5.Қандай т.б. ақын жазушылар өздері туралы жазған?
Тақтада көрсетілген,таблицаны оқушыларға толтырту.
«Маған ұнаған шумақ» «Өз пікірім»
Сергіту сәтін ұйымдастыру.
Топтық жұмыс.
1 топ- «Ақын және мен» (жоба)
2 топ- «Ежелден еркебұлан, Қасым едім» (өсиет-хат)
3 тпо- «Мен неткен бақытты едім,аға ұрпақ» (арнау хат)
«Сабақтан алған әсерім» қысқаша ой қорыту
Бағалау парағын тарату
Жобаны аяқтау,өлеңнің ішінен ұнаған шумақты жаттап алу, ақын туралы ғалымдардың,ақындардың айтылған пікірлерін дәптерге жазып келу.
Оқушылар топқа бөлінеді.
Топпен жұмыс жасай отырып,мәтіннің маңызды жерлерін маркермен сызып,көрсетіп,анықтама бере кетеді.
Оқушылар өлеңді әндетіп айтады.
1.Тапсырмамен танысады
2.Жұбына түсіндіреді
3.Сұраққа жауап береді, өзі сұрақ қояды.
4.«Үй тобына» қайтып келеді.
5.Өлеңнің мазмұнын түсіндіреді.
6.Өзіне қойылған сұрақтарға жауап беріп, топтың тақырыпты меңгергенін өзі сұрақ қойып тексереді.
Топтар бір-біріне сұрақ қояды
Топтағы оқушылар,сұрақтарға жауап береді.
Әр топтың жауабы тыңдалып,формативтік бағалау жүргізіледі.
Оқушылар топта жұмыс жасай отырып,таблицаны толтырады.Алдымен жұбымен ақылдасып,сосын топппен бөлісу.Әсіресе қай сөз,қай шумақтардың ұнағанын атап өту.
Оқушыларға А-4 парағы,түрлі түсті маркерлер таратылып беріледі.Топ мүшелері берілген тапсырмалар бойынша,жұмыс жасайды.
Ой толғанысын жүйелеп, қағаз бетіне түсіреді
Топ басшысымен ақылдаса отырып, өз-өздерін бағалайды.
Оқушылар жан-жақты ізденеді.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.