Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Атам мен әжем -

Атам мен әжем

Сабақ жоспары | Предметы | Қазақ тілінен ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 4932 | Размер: | Автор: Тәрбие
. Алматы облысы
Балқаш ауданы
№1 Жамбыл атындағы
орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Өнербекова Света Бертілеуқызы


Қазақ тілі
2 – орыс сыныбы

Сабақтың тақырыбы: Атам мен әжем
Сабақтың мақсаты: 1. Отбасы туралы маңызды ұғымды тереңдету.
2. Оқушылардың білімін жаңа біліммен байланыстыра
алуына қажетті логикалық ойлау әдістерін
қалыптастыру. Ой қорытындысын жасай білуге жаттықтыру.
3. Оқушылардың адамгершілік сезімдерін, үлкен, кішіні сыйлауға тәрбиелеу.
Пән аралық байланыс: орыс тілі
Сабақтың типі: жаңа сабақты меңгерту.
Сабақтың түрі: сұрақ- жауап, баяндау, түсіндіру
Сабақтың әдістері: оқыту әдісі – іздену
сабақ өту әдісі – қозғау салу
оқу әдісі- ізденіс
Сабақтың көрнекілігі: электронды оқулық, суреттер, таратпа карточкалар.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
Ән ұран
А) сынып оқушыларымен сәлемдесу
Б) балаларды түгендеу
В) оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру
Г) оқушылардың зейінің сабаққа аудару

ІІ. Үй тапсырмасы
А) Өткенді еске түсіру.
Ә) Оқушылардың үй тапсырмасын сұрақ- жауап арқылы, берілген тапсырма бойынша тексеру.
1. Сенің атың кім?
2. Сенің фамиляң кім?
3. Сен нешінші сыныпта оқисың?
4. Отбасында неше адам бар?
5. Олар кімдер?
6. Өлеңді жатқа сұрау. 58- 60 бет.
Үй тапсырмасын қорытындылау.

ІІІ. Жаңа сабақ.
ІҮ. Білімді игеру.
1. Сабақтың тақырыбын, мақсатың түсіндіру.
Слайд шығару
Электронды оқулықты ашу.
А) Жаңа сөздермен таныстыру.
Алыңыз – возьмите беріңіз - дайте
Оқыңыз – читайте тыңдаңыз - слушайте
Ішіңіз –пейте жазыңыз - пишите
Көріңіз - смотрите отырыңыз - садитесь

1- тапсырма. Мәтінді оқу, сөйлеу.
Менің атым- Барис.
Мен сегіз жастамын.
Менің атам мен әжем бар.
Атма мені мектепке апарады.
Мен атамды жақсы көремін.

2- тапсырма. Есіңе сақта, айту.
Ішіңіз алыңыз беріңіз оқыңыз тыңдаңыз отырыңыз көріңіз..
Үлгі бойынша сөйлем құру.
Ата, алыңыз. Әже, отырыңыз.

3- тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқу.
4- тапсырма. Диалогті оқыту.

Ү. Оқушылардың түсінігін тексеру.
1. Үлестірме қағаздармен жұмыс.
№1 Составьте предложение из данных слов.
Мен, сыныпта, оқимын, екінші.
№2 Вставьте пропущенные буквы.
А...а, а...а, ә...е, шеш..., ағ...., і...і .
№3 Составь предложение, глядя на рисунки.

Сергіту жаттығу
Жаза, жаза жазуды
Талып кеті қолымыз
Бір,екі, үш
Бойға жинап күш.
Жалқаулықты тастайық.
Қайта сабақ бастайық.

Тақтамен жұмыс.
5- тапсырма. Үлгі бойынша төрт сөйлем жазу.
Ата, радио тыңдаңыз.
Ата, теледидар көріңіз.
Әже, шай ішіңіз.
Әже, диванға отырыңыз.

Сабақты жинақтау.
Не білдік ? Не үйрендік?
1. Отбасында неше адам бар?
2. Сенің атаң мен әжең бар ма?
3. Олар неше жаста?
ҮІ. Сабақты бекіту.
Тест.
1. Закончите предложение. Сөйлемді аяқтаңыз.
Ата теледидар ............. .
А) ішіңіз
Ә) отырыңыз
Б) көріңіз
2. Преведите слова на казахский язык «Дедушка»
А) ата
Ә) әже
Б) шеше
3. Преведите слова на казахский язык « Моя бабушка»
А) менің атам
Ә) менің әжем
Б) менің шешем
4.Найдите твердые слова
А) ата, аға, қарындас
Ә) төрт, үлкен, жеті
Б) кіші, сіңілі, кілем
5. Найдите мягкие слова
А) жиырма, қырық, шапан
Ә) шеше, әже, сіңілі
Б) Бақыт, Қанат, Болат.
Жауабы: 1.Б 2. А 3. Ә 4. А 5.Ә

ҮІІ. Білімдерін бағалау.
ҮІІІ. Үйге тапсырма беру.
64-65 бет 1. Өлеңді жаттау.
2. Диалогті оқу.
« Менің отбасым» шағын мазмұндама жазу.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.