.
.
Сабақтың тақырыбы: Кең байтақ – Қазақстаным. Кең байтақ – Қазақстаным.
Сабақ жоспары | Предметы | Қазақ тілінен ашық сабақтар Загрузок: 229 | Просмотров: 2006 | Размер: 7.3 Kb | Автор: ТәрбиеСабақтың мақсаты: Білімділік:
Қазақстанның жері, қалалары, қазақстандағы облыстар туралы тереңірек білім алады
Дамытушылық: Сұрақтарға дұрыс жауап беруге,ойды жүйемен айтуға,сөздік қорларын кеңейтуге,дағдыланады.
Тәрбиелік:Отанға ,жерге деген құрметін арттыру.Топпен жұмыс істеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Әдіс- тәсілдері: сөйлесу, сұрақ- жауап,әңгімелеу
Көрнекіліктер:Қазақстан картасы немесе глобус, техникалық құрал жабдықтар(итерактивтік тақта),карточкалар.
Сабақтың жүру барысы:
Сабақтың кезеңдері Сабақтың мазмұны
Ұйымдастыру:
Психологиялық дайындық:
Кезекші әңгімесі:
Сабақтың ұраны:
Тілдік жаттығу:
Сөйлесу:
Мұғалім-оқушы
Сөйлесу: оқушы-оқушы
Монолог:
Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Жаңа сабаққа дайындық:
Оқушылар экрандағы сөздік арқылы өлеңнің мазмұнын түсінеді
Экранмен жұмыс:
Жаңа сабақ:
Кітаппен жұмыс:
Топпен жұмыс:
Аймақтық компонент:
Қосымша дайындалған материалдар бойынша жұмыс:
Сабақты бекіту:
Сабақты қорытындылау:
Үйге тапсырма беру:
Бағалау: -Сәлеметсіңдер ме балалар?
-Отырыңдар
-Балалар, бүгін көңіл-күйлерің қандай?
-Бір-біріңе қарап жақсы сөздер айтыңдаршы.
-Сыныпта кім кезекші?
-Балалар қазір қай сабақ?
-Олай болса, қазақ тілі сабағындағы ұранымыз қандай?
Бір ауыз сөз болса да дауыстап айт, ең бастысы үнсіз қалма.(әр оқушының алдына мақсат қою)
-Сендер қай республикада тұрасыңдар?
-Мемлекеттік тіл қай тіл?
- Қазақ тілі қай тілдер тобына жатады?
-Сен қазақша сөйлейің бе?
-Қазақша жақсы түсінесің бе?
-Олай болса бүгінгі сабақта қазақша сөйлесіп көрейік.
«Менің кіші Отаным» тақырыбына
«Отан»тақырыбына
(Оқушылардың сөйлеу мәнерлеріне талдау жасау)
«Кең байтақ- Қазақстаным»туралы
-Нені білулерің керек?
-Қазақстан қалалары, облыстары,олардың экономикасы,байлықтары туралы білесіңдер.
-Жаңа сөздермен, сөз тіркестерімен танысасыңдар.
-Нені үйренулерің керек?
-дұрыс сөйлеп,сұраққа дұрыс жауап беруге.
-Топпен жұмысты кеңірек жүргізуге баулу
-Сабақта 3 топ жұмыс жасайды.Топ басшылары бағалайды.
-Мына өлең жолдарын тыңдаңдар, ол қандай тақырыпқа жазылғанын, не туралы екенін айтыңдар.
Қазақстан картасы
Алматы-ғылым мен мәдени орталығы,
Ақтөбе- өлке,ақ тарысы мол ырыс,
Жамбыл- жайлау,қазыналы шұрайлы,
Жезқазған-кен,бұзылмаған аймағы,
Көкшетау-көп көгілдір көл аймағы,
Қарағанды-қара алтынның қоймасы,
Қостанай-құт,қызыл бидай қамбасы,
Қызылорда-күрішті сыр сағасы,
Өскемен-өр шығыста,Алтай аясы
Семей-аңыз,Шыңғыстаудай қорғанды
Шымкент-ыстық оңтүстігім мақталы.
-Өлең қандай тақырыпқа жазылған?
-Олай болса қазір экранға қараңдар
1.Оқушы мәтінді көріп,тыңдайды.
2.Аударма жұмысын жасайды
3.Мәтіннің не туралы екендігін анықтайды.
-Қазір кітаптарыңның 61-бетін ашыңдар,
-«Кең байтақ –Қазақстаным»мәтінін дауыстап оқыңдар,
-(Мәтінмен жұмыс кезең-кезең бойынша жүргізіледі,Мәтінді оқығанға дейінгі кезең,оқығандағы, оқығаннан кейінгі кезең)
-әр топ берілген тапсырмалар бойынша мәтінмен жұмыс жасайды
1.оқып ,аударады
2.басқа топтарға сұрақтар дайындайды
3. екі мәтінді салыстырады.Ұқсас жерлері бар ма?
-бар болса қай жерден көруге болады?
1-топ «Зырян қаласы»туралы
2-топ «Семей қаласы» туралы
3-топ «Астана қаласы» туралы
( буклеттер дайындау)
Экрандағы тапсырмалар арқылы
1.Мәтінге сүйене отырып сұрақтарға жауап беру
2.Сөйлемдердің дұрыс , бұрыстығын анықтау.
3.Сәйкес ұяшыққа қалалардың атын қой.
-Бүгінгі сабақта не білдіңдер?
-Неге үйрендіңдер?
-Сабақтың ұраны орындалды ма?
«4» 62-бет сөздікті жаттау,мазмұндау
«5» мазмұндау
«3»5.1.3. тапсырма
Топ басшылары топтағы оқушыларға баға қояды
-Сабақ аяқталды
-Сау болыңдар
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.