Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Мақалдардың ғибраттық өсиеттік мәні -

Мақалдардың ғибраттық өсиеттік мәні

Сабақ жоспары | Предметы | Қазақ тілінен ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1924 | Размер: | Автор: гость
. Қазақ тілі 5- сынып
Сабақ тақырыбы: Мақалдардың ғибраттық өсиеттік мәні
Сабақ мақсаты: ) Оқушылардың шығармашылықпен жұмыс істеуіне ықпал ету.
ә) балалардың есте сақтау қабілетін дамыту, өз ойын еркін жеткізе білуге, сауатты жазуға дағдыландыру;
б) еңбексүйгіштікке,мамандық таңдай білуге,адамгершілікке,ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақ барысы:
1. «Аялы алақан»
Топқа бөлу:
Мақалдар арқылы топқа бөлемін (10мин)
Отан үшін отқа түс – күймейсің.
“Алтау ала болса, ауыздағы кетеді;
“Ер жігіт — етек жеңі кең жігіт”,
“Білек сүріндіре алмағанды — білім сүріндіреді”
Әр ұлттың ана тілі-өзі үшін ұлы.
Жаңа тақырып:
Мақалдар туралы айтамын
Әр топ үш-үштен топ атауларына сай мақал-мәтелдерді постерде қорғау.
Интерактивті тақтадан мақалдардың жалғасын табады.
Сергіту
Оқулықпен жұмыс
1.128-жаттығу.
Қорытындылау:Әр топ өз атауларын мағынасына қарай қорытындылайды.
Бағалау "Екі жұлдыз бір тілек"
Бағалау:
Стратегиялар: "Аялы алақан", "Миға шабуыл", «Жалғасын тап»,"Жұптас,ойлан, талқыла", «Екі жұлдыз бір тілек»

Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу
Оқушылардың сабаққа деген сенімділіктерін арттыру
Сабақтың өмірмен байланысты екенін ұғындыру
Оқушыларды топқа бөлу
Оқытылатын тақырып бойынша кестемен таратпа материалдары таратылады

Сәлемдесіп, бүгінгі сабақта не туралы айтылатындығын және олар үшін қандай жаңа тәсілдер мен сабақ өтетіні туралы білгісі келетіндіктерін айтты Ауызша Маркерлер ,
Плакаттар, қалам, электронды тақта
Тұсау кесер
Мақал-мәтелдердің тәрбиелік мәні
Мақал-мәтелдердің тақырыптары
Мақал-мәтелдер- асыл мұрамыз Мақал-мәтелдердің тәрбиелік мәнін ашады
Мақал-мәтелдердің әр алуан тақырыптары болатынын топ болып орындайды
Мақал-мәтелдер- асыл мұрамыз екенін топта талқылайды, ой бөліседі
Стикерлермен бағалау
Негізгі бөлім Жаңа материалды оқыту
Сұхбат қосымша ақпарат құралдарымен дәріс беру негізгілерін жазып алу;
Мәтіндерді оқып, мақал-мәтелдің ерекшелігін түсінеді, мағынасын анықтайды.
Сергіту сәті
"Қаражорға" Оқушылар өз бетінше жұмыс жасап, талқылайды

Бір-біріне түсіндіреді Жұмыс дәптер, оқулық
Қорытынды Бір-бірінің білімдерін толықтырады
Мақал-мәтелдердің мәнін ұғынады
Бірін-бірі бағалайды

Үйге тапсырма:
107- жаттығу
Рефлексия Берілген тапсырмалар бойынша топ болып жұмыс жасайды;
Әр топтан бір оқушы шығып сабақты қорытындылайды;
Өзін-өзі және топты бағалайды;
Сабақтың қалай өткендігі туралы рефлексия жасайды.
Өзін-өзі бағалау

Топтың бірін-бірі бағалауы

Жинақталған баға Стикерлер, смайликтер
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.