.
.
САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ: Қос сөздер, қайталама қос сөздер. Қос сөздер, қайталама қос сөздер.
Сабақ жоспары | Предметы | Қазақ тілінен ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1900 | Размер: | Автор: гостьКүні: 2. 10.2015 Шилимбетова Мадина
СЫНЫП: 6 « А» Қатысқандар саны: 24 Қатыспағандар саны: 0
Қолданылатын модульдер: СТО. АКТ. Оқыту үшін және оқу үшін бағалау. Көшбасшылық және дарынды оқушылармен жұмыс. Диалогтық оқыту.
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер «Қарлы боран», «Мозайка», «Топтық жұмыс», «Жұптық жұмыс».
Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Қос сөздер, қайталама қос сөздер туралы мағлұмат бере отырып, дүниетанымын арттыру.Өмірге бейімдеу.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Қос сөздің күрделі сөз екенін біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:
Қос сөздердің арасына дефис қойылатынын біледі.
Кейбір оқушылар:
Қос сөздерді пайдалана отырып сөйлем құрастыра алады және жасалу жолына қарай қос сөздердің екіге бөлінетінін біледі.
Алдыңғы оқу Қос сөздер туралы түсініктері қалыптасқан.
Жоспар
Уақыт өлшемі Жоспардың мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Күтілетін нәтиже Ресурстар
Кіріспе
Топтарға бөлу
Үй
тапсырмасын сұрау
Жаңа сабақ
Оқулықпен
жұмыс
Дәптермен жұмыс
Бекіту
Сөздік диктант
Бағалау
Үйге тапсырма Шаттық шеңберін бойлай тұрғызып, бір-біріне доп лақтырта отырып, қос сөздердің бір сыңарын 1 оқушыға айтқызып, допты қағып алған екінші оқушыға келесі сыңарын айтқызамын.
1-топ Жап-жарық
Ақ асық
2-топ Тарс-тұрс
Жасыл асық
3-топ Ет-мет
Қызыл асық
4-топ Биік- биік
Қоңыр асық
деген атпен топтарға бөлемін.
«Қарлы боран»әдісі арқылы
оқушылар өздері дайындаған сұрақтарын
бір-біріне ұсынады.
«Мозайка» әдісі арқылы
әр топқа қағаз қиындыларындағы қос сөздің ережесін, мысалдарын, қос сөзі бар мақал-мәтелдер, суреттер ұсынып,жаңа сабаққа жетелеймін.
1-топқа Қос сөз дегеніміз не?Жасалу жолына тоқтал.
2-топқа
Қайталама қос сөздердің жасалу жолының алғашқы үшеуіне тоқтал.
3-топқа Қос сөзге, қайталама қос сөзге байланысты сұрақтар құрастыр.4-топқа
Қайталама қос сөздердің жасалу жолының соңғы үшеуіне тоқтал.
1-топқа 65-жаттығуды,
2-топқа 70-жаттығуды,
3- топқа71 -жаттығуды.
4-топқа 72-жаттығуларды ұсынамын.
Қос қөздерді қатыстыра отырып
терме диктант аламын.
Бүгінгі сабақ критерийі арқылы бағалаймын.
Әдеби кітаптардан біріккен сөздерді теріп жазып келу
Қоржын ішінен түрлі-түсті асықтар алады.Ақ асық алғандар «Жап-жарық» тобына,жасыл асық алғандар «Тарс-тұрс» тобына,
қызыл асық алғандар
«Ет-мет» тобына ,
қоңыр асық алғандар «Биік-биік» тобына барып бөлініп отырады.
Сыныптастарының
берген сұрақтарына жүйелі түрде жауап береді.
Әр топ берілген жұмысты межеленген уақытта дұрыс әрі жылдам орындап,
жаңа тақырыптың
қос сөз екендігін түсінеді.
Уақыт бітісімен әр топ постерге түсірген өз тапсырмаларын қорғайды.
Топта талқылай отырып,жаттығуларды орындайды.
Бір оқушы тақтаға ал қалғандары орындарында отырып орындайды.
Тақтамен салыстыра отырып қателерін түзулейді.Дәптерлерін жанында отырған оқушылармен ауыстырып, бірін-бірі теңеу сөздермен бағалайды.(қызыл алма,қызыл шие,жарқыраған жұлдыздай.т.б.)
Топ басшылары критерий парақтарына өз топтарының бағаларын қойып отырады.
Өзара ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады.
Өз білімдерін тексереді,өзгенің
біліміне баға береді.
Шапшаң қимылдап,жүйелі ойланып,
дұрыс шешім қабылдап үйренеді .
Ережеге талдау жасайды.Қорытынды оң пікір айтып,сөздің түйінін тауып үйренеді.
Саралауды,ой бөлісуді үйренеді,қиялға ерік бере отырып
шығармашылықпен жұмыс жасауға дағдыланады.
Өзін бағалауды, өзгені бағалауды үйренеді.
Алған бағаларына сыни көзқараспен қарайды.
Ақ, жасыл, қызыл, қоңыр түсті асықтар.
Сұрақ жазылған
дөңгелектенген
парақшалар
Тапсырмалар жазылған
түрлі-түсті қағаздар,
суреттер.
Постер,түрлі-түсті маркерлер.
Тақырыпқа байланысты дайындалған слайдтар.
Оқулық,дәптер
Диктанттар жинағы
Критерий парақтары
Қосымша ақпарат
Әдістемелік оқу құралдары
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
1. Қос сөздерге фонетикалық талдау жасау.
2. Топта басшылық құзыретін жүктеу.
3. Қайталама қос сөздерді әдеби оқулықтардан іздеу. 1. Қос сөздерге байланысты сөздік диктантын алу.
2. Тест алу. Орыс тілі,әдебиет,тарих.
Электрондық оқулықтың тиімділігін арттыру.
Бағалаудың әділ болуы.
Рефлексия
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгінгі оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма Қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз Оқушыларда қайталама қос сөздер туралы өзіндік пікір қалыптасты.
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы қалыптасты.Топқа үлкен қызығушылықпен бөлінді. Сөйлемдер арасынан қайталама қос сөздерді еркін таба алады.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
1.Топтық жұмыстағы оқушылардың ынтымақтастығы .
2. «Жұптық жұмыс» әдісі
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
1. «Қарлы боран» әдісі арқылы оқушылар өткенді қайта жаңғыртты.Есте сақтау қабілеттерімен сабаққа деген қызығушылықтары артты.
2. Сабақ барысында мен сынып немесе
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
(оқытуды да,)
(оқытуды да, оқуды да, ескеріңіз)
жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.