.
.
Сабақтың тақырыбы: «Қайталау – білім анасы » Қайталау – білім анасы
Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1367 | Размер: | Автор: гостьСабақтың мақсаты: Оқушылардың алған білімдерін , іскерліктері мен дағдыларын
қорытындылау, ауызша , жазбаша есептеу дағдыларын
жетілдіруді пәнге деген қызығушылығын , белсенділігін
арттырып шығармашылық тапсырмалар арқылы есте
сақтау қабілеттерін дамыту.
Әдісі: сұрақ –жауап
Түрі: ойын сабақ
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі:
ІІ. Психологиялық дайындық.
ІІІ. Ережені есте сақтау.
Жоспар: І. « Сандар сөйлейді.»
ІІ .« Жұмыла көтерген жеңіл»
ІІІ.«Ойлан да аяқта !»
ІҮ. « Кім шапшаң ? »
Ү. « Орнын тап»
ҮІ. « Бояулар сыры»
І кезең. « Сандар сөйлейді» 1. Санды немен белгілейміз ? ( цифр)
2. Цифрды біз не істейміз ? ( көреміз , жазамыз)
Суреттер бойынша санның құрамдарын табу .
5 7 9
Оқулықпен жұмыс
ІІ кезең. « Жұмыла көтерген жүк жеңіл»
1. Заттарды бір- біріне біріктіргенде қандай амал қолданамыз?
2.Заттарды бөліп алуда қандай амал қолданамыз?
№1тапсырма.Өрнектің мәнін тап.
7+1 7-3 6+2 4-3
9-2 4+2 7+0 8+1
4-2 8-0 9-3 6-6
ІІІ кезең: « Ойлан да аяқта!»
1) Сандарды салыстырғанда қандай таңбалар қойылады?
№2 тапсырма. Салыстыру.
4 см * 3 см 7 * 7+1 6-1 * 6+2
7 см * 9 см 9 * 9-1 9-2 * 9-1
6 см * 8 см 3 * 3+3 5+3 * 5+2
Дәптерге 8 9, 9 8 , 7 6 6 7 сандарын әдемілеп жазу.
Сергіту сәті
ІҮ кезең: «Кім шапшаң?»
1) Қандай геометриялық фигураларды білесіңдер?
Неше үшбұрыш, шаршы бар?
№ 3 тапсырма. Сандарды өсу және кему ретімен жазу.
3, 7, 1, 6, 9 , 8. 5, 0 ,9, 7, 4.
Ү кезең: «Орнын тап»
4+3 5+3 1+4 3+3 2+2
5 6 8 4 7
Өрнектің мәнін сандармен байланыстырып сызу.
№ 4 тапсырма. Сурет бойынша өрнек құрастыру.
4+3 7-2 2+4
ҮІ кезең: «Бояулар сыры»
Жұмбақ
Алты қырлы , түсі бар,
Суретпенен ісі бар. ( қарындаш)
Бояу түрлеріне байланысты өлең оқылды.
№5 тапсырма. Үйдің бөліктерін тауып бояу
Жұмбақ есептер.
Ұшқыр ойға серік болсын шеберлік,
Сөз кезегін жұмбақтарға берелік.
Арамызда тапқыр достар көп екен ,
Солардың енді жауаптарын көрелік.
Он асықтың үшеуін
Досың сұрап алады.
Айтшы сонда нешеуі
Өз қолыңда қалады? (7)
Аулада бес үйрек,
Қорада үш үйрек
Біреуі тығылды
Бір үйрек жығылды
Қалғаны неше үйрек? (6)
ҮІІ. Қорытындылау.
ҮІІІ.Мадақтау
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.