Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Қарама-қарсы сандарға амалдар қолдану -

Қарама-қарсы сандарға амалдар қолдану

Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 270 | Просмотров: 1566 | Размер: 61.7 Kb | Автор: arai
. 6 сыныптағы математика сабағы



1. Пән Математика

2. Сынып 6

3. Сабақтың тақырыбы Қарама-қарсы сандарға амалдар қолдану
4. Оқу құралы Математика: 6 сынып. А.Абылқасымова
5. Сабақтың мақсаты : Аталған тақырып бойынша білімдерін пысықтап, алған білімдерін іс жүзінде пайдалануды игеру.

6. Сабақтың міндеттері:
- Білімділік:
аАмалдарды орындау ережелерін пысықтау,жүйелендіру және есеп шығаруда пайдалану қабілеттілігін арттыру,өз бетімен жұмыс жасауға бейімдеу;
- Дамытушылық:
оқушының өзін-өі бақылау ,өз бетімен жұмыс жасау ,атқарылған жұмысты талдау қабілетін дамыту
-Тәрбиелік:
пәнге қызығушылығын,өз білімі мен күшіне сенімділікке, ұқыптылық пен жауапкершілікке тәрбиелеу.


7. Сабақтың типі:
Өткен тақырыпты пысықтау сабағы

8. Сабақты өту тәсілі:
оқытудағы жаңа тәсілдер,ой толғау,жеке және топтық жұмыс,тест тапсырмаларын беру.

9. Көрнекілік құралдары:
оқу құралдары,таратпа материалдар

10. Күтілетін нәтиже:
Қарама-қарсы сандармен амалдар орындауды және талдауды игереді

Сабақтың барысы:
I. Сабақты ұйымдастыру:
а)оқушыларды түгелдеу;
ә)оқу құралдарын, үй тапсырмасын, сабаққа дайындығын тексеру

II. Белсенділік.
(ауызша тапсырма орындау ):
1. оң және теріс сандарға амалдар қолдану ережелері.
1) (-) • (+) = (?); 2) (+) : (-) = (?); 3) (-) • (-) = (?);
4) 5) (-) : (-) = (?); 5) ) а • (-1) = (?) немесе (-а) • (-1) = (?);
Ережедегі жазулардың мағынасын түіндіру.
Мұғалім:мына амалдарды орындай отырып,төмендегі сөзді келтіріп шығарамыз:
1) -42 • 4 3) -25• (-5). 5) -72 : (-9);
2) -60 : 12; 4) -3,6• (-1). 6) 52:(-0,5); 7) -2,5•(-2)

Т 125
А 3,6
А -168
А -104
Н 8
С -5
Ж -12
К 168
Н 104

Жауаптары:

1) -168 А
2) -5 С
3) 125 Т
4)3,6 А
5)8 Н
6)-104 А


АСТАНА- Қазақстанның бас қаласы

III. Ережелерді амалдарды орындауда қолдану.
Тапсырма №1

«Астанадағы ауа райынынң орташа көрсеткішін табыңдар: қаңтар (-21°С), ақпан – (-19°С), желтоқсан (-20 °С)?»
Мұғалім: - Шамалардың орта арифметикалық мәні қалай табылады?

Қаңтар – (-21°С)
Ақпан – (-19°С)
Желтоқсан- (-20°С),
Орташа шама -?

Шешуі: -19+(-21)+(-20)/3= - 20
Жауабы: -20

IV.Топтық жұмыс

1 топ
1) (-1,3)
2) -8,1:0,9
3)
4) -56,1 : (-1)
5) -26 : (-4)
6) -7:1,4
Қ А Д А О Р
-9 6,5 6,5 -5 -2,94 56,1

АҚОРДА 2 топ
1) (-1,2)
2) - 7,8: 78
3) (-4)
4) -18,9: (-9)
5) (-3,1)
6) -56: (-8)
Т А Л А Ы М А
2,1 6 -0,1 10,8 7 -6 3,1

АЛМАТЫ

V.Практикалық жұмыс(дәптерге орындап,нәтижесін өзара тексеру)
(0,7- • (- +(0,25- ) : +1700,5-842=
1) 0,7- = = ;
2) ;
3) 0,25- ;
4)
5) ;
6) -0,5+1700,5=1700;
7) 1700-842=858

VI.Тест .

1 нұсқа 2 нұсқа
А. Амалдарды орындау:
1) 43 • (-3); 2) -6,7 • (-2,4);
3) 4) -2• (-5);
5)
В.
Теңдеулерді шешу
1) -5,7к = 11,4; 2) -0,01х = 1;
С.
Өрнектің мәнін тап
т2 если т = -1
А. Амалдарды орындау:
1) -26 • 4; 2) -4,8 • (-3,7);
3) 4)-14,7-17,4;
5)
В.
Теңдеулерді шешу
1) -0,18т=1,17; 2) 0,001п= -2.
С.
Өрнектің мәнін тап
п3- ; если п = -1;

Тест тапсрмаларын орындап,оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды.

Тест тапсырмасының жауаптары:
1 нұсқа
А 1) -129
2) 16,08
3) -2
4) -1,21
5)
В 1) -2
2) -100
С 1)
2 нұсқа
А 1) -104
2) 17,76
3) 1,5
4) -32,1
5)
В 1) -6,5
2) -200
С 1)

Бағалау тәртібі:

«2» - 1-2 тапсырма
«3» - 4-3 тапсырма
«4» - 6-5 тапсырма
«5» - 7-8 тапсырма


VII.Сабақты қорыту. а)ауызша сұрақ-жауап
ә)оқушыларды бағалау
VIII. Домашнее задание.
Оң және теріс сандарға амалдар қолдану ережелерін қайталап, мысалдар орындау.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.