.
.
Деңгейлеп – саралап оқыту технологиясы Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттері
Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 2978 | Размер: | Автор: arai«Е.Рахмадиев атындағы жалпы білімберетін орта мектеп» КММ мұғалімі
Төкішова Шолпан
Шығыс Қазақсатан облысы,
Аягөз ауданы
Мәдениет ауылы
Оқушылардың математикаға деген қызығушылығын және білімсапасын арттыру мұғалімнің басты мақсаттарының бірі. Профессор Ж. Қараевтың «Саралап, деңгейлеп оқыту» технологиясынқолданып 7 – сыныпта «Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттері» тақырыбында өткізілген сабағымның жоспарын ұсынып отырмын.
Сабақтың тақырыбы:Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттері
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Мысалдар арқылы санның бүтін теріс көрсеткішті дәрежесін анықтау; Осы анықтауға сүйене отырып, бүтін көрсеткіші дәрежелер үшінденатурал көрсеткішті дәрежелердің қасиеттері орындалатынын көрсету.
Тәрбиелік мақсаты: Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, шығармашылықпен еңбекетуге баулу.
Дамытушылық мақсаты:Оқушыны ұқыпты тыңдауға,сұрақтарға нақты жауап беруге, практикамен ұштастыруға, өз бетімен көрсете алу қасиеттерін ашуға үйрету.
Сабақтың әдісі: Деңгейлеп – саралап оқыту.
Сабақтың түрі: Жаңа білімді игеру.
Көрнекілігі:Формулалар, деңгейлік тапсырмалар, тест тапсырмалар.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру бөлімі
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ.Жаңа сабақты түсіндіру
ІV. Деңгейлік тапсырма
V. Оқулықпен жұмыс
VІ. Тест тапсырма
VІІ. Бағалау, қорытындылау
VІІІ. Үйге тапсырма беру
Жаңа сабаққа кіріспе
Өтілген тақырыптар бойынша оқушыларға қайталау сұрақтары қойылып, ауызша жауап беру.
1. Санның натурал көрсеткіші деп нені айтады?
2. Дәреженің негізі деп нені айтады?
3. Дәреже көрсеткіші деп нені айтады?
4. Негіздері бірдей дәрежелерді көбейту ережесін айт.
5. Негіздері бірдей дәрежелерді бөлу ережесін айт.
6. Көбейтіндіні дәрежеге шығару ережесін айт.
7. Бөлшекті дәрежеге шығару ережесін айт.
8. Дәрежені дәрежеге шығару ережесін айт
Жаңа сабақ. Проблемалық сұрақтар қою арқылыжаңа тақырыпты түсіндіру.
1.Формула тақтаға жазылыады:
10. аn*аm =an+m 20. an/am=an-m 50.(am)=amn
40( a*b)n=an*dn
IV Деңгейлік тапсырманы орындау
«А» деңгейінің есептер
А)3х-5; а-1в,m-2 * n-3
Ә)73*7-2: 2/2-2
«В»Деңгейіндегі есептер
а)18*(-9)-1; (2/3)-2; 2-3 – 3-2
ә) 3n * 3n+1 * 31-n
«С»деңгейіндегі есептер
100n ; 0,01*100n+3; 0,01n:102-2n
V. Оқулықпен жұмыс №144
(0,25 а -4 у-3)2 * (а-3/4у2)-3= (1/4a4y3)2 *(4y2*a3)3 =43y6a9/42a8y6 = 4a
VI. Бекіту «тест»
1.Амалды орында: (-3ав3)3
А. 27 а3в9; В. -27 а3 в9; С. 3ав9
2.Дәреже түрінде жаз: (n11: n8)* n4
А. n7; B. n3; C. n5
3.Ықшамда: (х9*х3*х4)2 : (x7)4
A. x4; B.x3; C.x6
4. x5x8xm=(x3)6 теңдігі m-нің қандай мәнінде орындалады?
А. 4; В.6; С.5
5. Есепте: (78)2*76*72/ 722
А.7; В.1; С.49;
VII. Сабақты қорытындылау (бағалау парағы бойынша, оқушылардың балдары есептелініп, нәтижесі арқылы бағаланады)
VIII. Үйге тапсырма беріледі
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.