.
.
Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Түрі Әдісі Жүйесі Тәрбие мәні ұпайы Уақыт Бірмүшені көпмүшеге көбейту
Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1836 | Размер: | Автор: гостьБілім -Сәлеметсіңдер ме балалар?
-Біз қандай тарауды өтудеміз?
-Бірмүше мен көпмүше туралы білімдеріңді байқап көрейік.
-Мына берілген өрнектерді екі бағанға топтастырыңдар да қай мүшеге жататынын айтыңдар.
3х*(-2)у; 5ав; 2ах2+ву+7; х+7; 9хz; 4х2+3у+а; -7у; х+у+z; 6.
-Бірмүше мен көпмүшелер.
Бірмүшелер көпмүшелер
3ху(-2)у 2ах2+ву+7
5ав; х+7
-7у 4х2+3у+а
6 х+у+z
9хz жеке салыстыру Оқушы карточка Еске сақтау қабілетін шыңдау 5 3м
Түсіну -Мына берілген өрнектерді ұқсас мүшелерді біріктіріп көпмүшенің дәрежесін анықта
5а2в-5ав2-ав-2а2в+10ав2
-Көбейтудің үлестірімділік заңын қолдана отырып, берілген өрнектерді теңбе-тең түрлендіргендегі алынған өрнектердің сәйкестігін тап.
-Біз көбейтудің үлестірімділік заңын қандай өрнектер үшін қолдандық?
Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы да «Бірмүшені көпмүшеге көбейту»
-Тақырып бойынша қандай мақсат қояр едіңдер?
-Мақсатқа жету үшін қандай міндеттер алуымыз керек. Сендер қандай тапсырмалармен жұмыс істеуді ұнатасыңдар?
-Олай болса сендер менің ойымнан шықтыңдар, мына міндеттерді ұсынамын, қабылдайсыңдар ма?
3а2в+5ав2-ав
Бұл көпмүшенің дәрежесі 3-ке тең
Сәйкестік тест
3(2ах+5у+7) 5х2+15ху2
2а(4х+у) 6ах+15у+21
5ху(х+3у) 8ах+2ау
-Бірмүше мен көпмүше үшін қолдандық.
Мақсатымыз:
-Бірмүшені көпмүшеге көбейту ережесін білу және оны есептер шығаруда қолдану білу.
-Ия
Міндетіміз: 1. Бірмүшені көпмүшеге көбейту алгоритмі.
2. Деңгейлік есептер шығару.
3. Топтастыру сызбасы
4. Шығармашылық жұмыс
5. Тірек сызбасы
6. Интервью сұрақтар
7. Бағалау
8. Үй тапсырмасы Жұптық
Ұжымдық Іздену
Проблемалық
Оқушы тест
Мұғалім оқушы Тапқырлық
ізденушілік 5 1
2
Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Түрі Әдісі Жүйесі Тәрбие мәні ұпайы Уақыт
Қолдану -Бірмүшелерді көбейту алгоритмін жаса
-3а2в4с2*6а3в2сd
Жаңа сабаққа байланысты бірмүшені көп мүшеге көбейту алгоритмін жасайық
6ав(2а-3в+4)
-18а5в6c3d
Алгоритмі:
1. Коэффициенттері көбейтіледі
2. Бірдей айнымалылардың дәреже көрсеткіштері қосылады.
3. Көбейткіш құрамына ғана енетін айнымалылар сол қалпында қалады..
4. Шыққан нәтижелер бір-біріне көбейтіледі.
12а2в-18ав2+24ав
Алгоритмі
1. Бірмүше көпмүшенің әрбір мүшесіне көбейтіледі
2. Шыққан көбейтінділер қосылады. ұжымдық проблемалық Мұғалім оқушы ізденушілік 10 2
Талдау Деңгейлік есептер шығарыңдар
І топ ІІ топ ІІІ топ
№210 1) №210 2) №210 3)
№211 №211 №211
1);5); 2);4); 3); 6);
№219 №219 №219
3) 2) 1)
- Топтастыру сызбасын жасаңдар №210
1)4(х+3)=4х+12 2)3(х+8) =3х+24; 3) 2(7-а) =14-2а
№211
1) (х+у)*а=ах+ау
5)5х(6х+3у=30х2+15ху
№219
3) -3х2у(-2ху3+5х2у2-5х3у+3х4) =6х3у4-15х4у3+15х5у2-9х6у
Бірмүше көпмүше бірм. көпм көбейту
Бірмүш. көпм.
көбейту
Бірм. стандарт ап+ат =ап+т бірмүшелер
түрге келтіру қосылады Топтық
топтық Ізденімпаздық
ізденімпаздық Оқушы кітап
Топтастыру сызбасы
Шапшаңдық
зеректік І-5
ІІ-10
ІІІ-15
10 3
1
Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Түрі Әдісі Жүйесі Тәрбие мәні ұпайы Уақыт
Жинақтау -Өздерің бірмүше мен көпмүшені көбейтуге өрнек құрастырып, жаңа мәліметті жобалаңдар.
-Жасалған жоба байынша қандай тұжырымдама жасар едіңдер?
-Бірмүшені көпмүшеге көбейтудің тірек сызбасы арқылы жобасын жаса 2ав(5а2+3в-7)=10а3вв+6ав2-14ав
Бірмүшені көпмүшеге көбейту үшін бірмүшені көпмүшенің әрбір мүшесіне көбейтіп, шыққан көбейтінділерді қосады.
Көбейту нәтижесі
бірмүше
көпмүше көпмүше жеке шығармашылық Оқушы жұмыс дәптер жауапкершілік 15
15 2
2
Пайымдау
Интервью сұрақтар
-Бүгінгі өтілген тақырып несімен қызықты?
-Өздерің үшін қандай жаңалық алдыңдар?
-Қандай тапсырма сенің шығармашылығыңды дамытты?
-Іздену тапсырмалары ұнай ма?
-Мақсаттарға жеттік пе, текесеріп көрейік? жеке
Оқушы мұғалім
Қорытынды жасай білуге
5 2
Бағалау
Мониторинг шығару Оқушылардың сабақтағы даму мониторингісін шығару. Топ жетекшілері оқушылардың жинаған ұпайларымен таныстырады. ұжымдық салыстыру Мұғалім топ жетекші әділдікке 2
Сабақтың тақырыбы: Бірмүшені көпмүшеге көбейту
Сабақтың мақсаты: 1. Бірмүшені көпмүшеге көбейту ережесін білу және оны есептер шығаруда қолдана білу.
2. Проблема бойынша оқушылардың өзбетіндік зерттеу, шығармашылық жұмыстарын дамыту.
3. Өзіндік ізденісін қалыптастыру.
Сабақтың түрі: Проблемалық.
Сабақтың көрнекілігі: карточка, сәйкестік тест, топтастыру және тірек сызбасы.
Диагностикалық карта
Сабақтың тақырыбы: Бірмүшені көпмүшеге көбейту.
№ Аты-жөні Білім Түсіну Қолдану Талдау Жинақтау Пайымдау Қоры
тынды
өрнектерді топқа бөлу Ұпай саны
5 Талдау
Сәйкестік тест Ұпай
5 Алгоритм жасау Ұпай
10 Деңггейлік
есептер
топтастыру сызбасы Ұпай
1-5
2-10
3-15
10 1. өрн көбейту, жобалау
2. тірек сызба Ұпай
15
15
Сұхбат
Ұпай
5
1
2
3
4
5
Білім сапасы
Деңгейі бағасы ұпайы
өте жақсы «5» 61-80
Жақсы
«4» 35-60
Ауытқу
«3» 15-34
Төмен
«2» 0-14
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.