.
.
Сабақтың тақырыбы: Екі өрнектің квадраттарының айырмасы. Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасы (есептер шығару). Екі өрнектің квадраттарының айырмасы. Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасы
Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1682 | Размер: | Автор: гостьСабақтың мақсаты:
Білімділік: Қысқаша көбейту формулаларын қолдана отырып,
есептер шығару дағдысын қалыптастыру;
Дамытушылық: Оқушыны теориялық білімін практикамен
ұштастыруға,тез шешім қабылдай білуге,
өз білімін көрсете алу және шығармашылық
қабілеттерін ашуға үйрету;
Тәрбиелік: Оқушыларды алғырлыққа, щапшаңдылыққа,
Тапқырлыққа үйрету.
Сабақтың әдісі: деңгейлеп саралап оқыту.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақтада слайдтар, үлестірмелі карточкалар.
Сабақтың типі: Біліктілік пен дағдыны қалыптастыру.
Сабақтың құрылымы:
І. Ұйымдастыру;
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру;
ІІІ. Формулаларды білесіңбе?
IV. Деңгейлік тапсырма;
V. Сергіту сәті;
VI. Өзіндік жұмыс;
VII. Шығармашылық тапсырма;
VIII. Үйге тапсырма;
ІХ. Бағалау;
Х. Қорытындылау.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру;
• Амандасу;
• Түгелдеу.
«Мен ұлы шебермін» шеңберін құрамыз. Бір–бірімен денелерін тигізе отырып, амандаса − жануар аты → мен ұлы шебермін → ұнататын ісін айтады.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
№ 410, № 412
1) ; 2) ; 3) ; 4) ; 5) ; 6) .
ІІІ. Формулаларды білесіңбе?
1. Екі өрнектің қосындысының квадраты.
2. Екі өрнектің айырмасының квадраты.
3. Екі өрнектің қосындысы мен айырмасының көбейтіндісі.
4. Екі өрнектің квадраттарының айырмасы.
5. Екі өрнектің кубтарының қосындысы.
6. Екі өрнектің кубтарының айырмасы
7. Екі өрнектің қосындысының кубы.
8. Екі өрнектің айырмасының кубы.
IV. Деңгейлік тапсырма.
«А» деңгейі: № 403
1) 4) 7)
2) 5) 8)
3) 6) 9)
«В» деңгейі: № 413
1) 4)
2) 5)
3) 6)
«С» деңгейі: № 421
1) 3)
2) 4)
V. Сергіту сәті
Тиісті сандарды тауып, сиқырлы квадраттың бос тор көздерін толтырыңдар:
І топ
11
6
7 5
ІІ топ
6
7
11 8
Нұсқау: Сиқырлы квадраттың қатарлары бойындағы және қарама – қарсы төбелерін қосатын кесінділер (диагональдар) бойындағы сандардың қосындысы тең болуы және бір сан қайталанбауы шарт.
VI. Өзіндік жұмыс
Екі өрнектің кубтарының қосындысы немесе айырмасы түрінде жазыңдар:
1) 3)
2) 4)
VII. Шығармашылық тапсырма
КЕНГУРУ есептерінен
Әжей Марат пен Болатқа жалпы саны 25 алма және алмұрт жинап берді. Үйлеріне жеткенше Болат бір алма мен үш алмұртын, ал Марат 3 алма мен 2 алмұртын жеп қойды. Осыдан соң балалардағы алма мен алмұрттың саны тең болды. Әжей балаларға қанша алмұрт берген еді?
VIII. Үйге тапсырма
№ 411 , № 416
ІХ. Бағалау
Х. Қорытындылау
Берілген есепті шығарып, 2030 жылдың 1-ші қаңтары қай күн болатынын біл.
20302030 – 1928
Жауабы: 20300102. Сонымен оқушылар 2030-шы жылдың 1-ші қаңтары сейсенбі болады екен.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.