Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Есептер шығару -

Есептер шығару

Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 2660 | Размер: | Автор: гость
. Сыныбы: 10 «А» Мұғалімі: Аскарбекова Балымкул Дайрашовна 13.11.2015ж.
Тақырыбы: Есептер шығару
Мақсаты: Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару
Міндеті: Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару дағдыларын қалыптастыру;
Дедукциялық ойлау (тура әдіс, қарсы ұйғару әдісі) дағдыларын дамыту;
Өзін және өзгені бағалауға мүмкіндік беру
Күтілетін нәтиже: Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып есептер шығара алады;
Мысалдар келтіре алады;
Өзін және өзгені бағалай алады
Ресурстар: Есептер жинағы. Стикерлер, маркер, постер, бағалау парағы, бағалау критерийлері
Модульдер: АКТ, СТО, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау: өзара бағалау, оқушылардың ерекшеліктерін ескеру
Сабақ барысы: Мұғалімнің әрекеті Оқушы әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі

Cұрақтар:

Тапсырма:

Сұрақ: /миға шабуыл/

Тапсырма: Психологиялық ахуал қалыптастыру

Топқа бөлінуді ұсыну /түс бойынша/

Тригонометрияның өмірде қолданысы туралы сұрау

2.Тригонометриялық функциялармен, кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін /постерге/ салыстыруды ұсыну.

3. Постер қорғауды ұсыну
4. а) Кері тригонометриялық функциялар периодты бола ма? Неліктен?
ә) Y=cosx функциясы жұп, y=arccosx функциясы неліктен жұп та, тақ та емес? Жауабын түсіндір.

5. Есептер шығаруды ұсыну /деңгейлік тапсырмалар/ Ынтымақтастық атмосфера қалыптастырады

Оқушылар 4 топқа бөлінеді

1. Тригонометрияның өмірде қолданысы туралы жауап береді

2. Тригонометриялық функциялармен, кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін салыстырады. /постерге/

3. Постер қорғайды
4. Сұрақтарға жауап береді

5. Есептер шығарады
/А,В,С деңгейлік тапсырмалар/
Үй тапсырмасы: &7 танысу Күнделікке жазады
Бағалау, кері байланыс: Формативті бағалау:ынталандыру,
оқушылардың өз-өзін бағалау, өзара бағалау. Топ басшысының бағалауы

А-деңгей
Кестені толтырыңыз:
arcsin(-√3/2) arctg(-√3/3) arccos(-√2/2)
arcctg(-√3)





arccos(-1/2) sin(arcsin1/2) arctg(-√3) arcsin(-√2/2)





B –деңгей
Есептеңіз:
arccos(-1/2)-arcsin√3/2
Функцияның мәндер облысын табыңыз: y=2+3sinx
arccos(-1)-arcsin(-1)
b-ның қандай мәнінде мына өрнектің arccos⁡(6-5b)
arccos(√3/2)-arcsin(-√3/2)
Функцияның ең кіші оң периодын табыңыз: y=〖cos〗^2 3x-〖sin〗^2 3x
arctg(-1)-arccos(√2/2)
arcsin3 өрнегінің мағынасы бар ма? Жауабын түсіндіріңіз.

С –деңгей
Есептеңіз:
sin(π+arcsin 2/3)
cos(2arcsin 2/7)
cos(π/2+arcsin 1/5)
sin(2arccos 3/5)
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.