Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Квадрат түбірдің қасиеттері -

Квадрат түбірдің қасиеттері

Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1531 | Размер: | Автор: Нартай4540
. Пәні: Алгебра Сыныбы: 8 а Пән мұғалімі: Утегенова Айнур Туреахметқызы
Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірдің қасиеттері
Мақсаты
Оқушыларға квадрат түбірдің қасиеттері туралы білім беру, оларды есептер шығаруда қолдануға дағдыларын қалыптастыру.
Күтілетін нәтижелер А) Арифметикалық квадрат түбірді біледі.
В) Квадрат түбірдің анықтамасын айтады және квадрат түбірдің қасиеттерін есептер шығаруда қолданады.
С) Есептердің шешілу барысын өзара талдап, қорытынды жасайды.
Керекті жабдықтар Оқулық, тақырыптық плакаттар, проектор, ноутбук, оқулық
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе Оқушылармен амандасады.
Оқушылар туылған жыл мезгілдеріне байланысты 4 топқа бөлінеді. Әр топ өз орындарына жайғасады.
Бағалау критерийлері:
Өз бетімен тақырыпты түсінуі
Топта жұмыс істеуі
Сұрақтарға математикалық тілмен жауап беруі
Математикалық сауаттылығы;
Өз ойын жинақтауы
Өзін-өзі бағалауы Сынып шеңбер болып тұрады.
Туылған жыл мезгілдеріне байланысты 4
топқа бөлінеді.

Тұсаукесер

Сабақтың мақсатын түсіндірем.
Мақсаттан сабақ критерийін шығарамыз.

Сабақтың мақсатын түсінеді.
Сабақ мақсатынан сабақ кретирийларін шығарады.
Кретирий:
1. Арифметикалық квадрат түбірді білу;
2. Квадрат түбірдің қасиеттерін білу;
3. Квадрат түбірдің қасиеттеріне берілген есептерді шешу.
Негізгі бөлім

1.Санның модулі дегеніміз не?
2.Арифметикалық квадрат түбір деген не? Квадрат түбірдің қасиеттерімен таныса отырып, мысалдар арқылы ұғыну керек екендерін айтам.
Оқулықтан есеп берем.
Орындап, талқылап болғаннан кейін есептердің шығарылу жолдарын берем, өздері тексеріп шығады.

1-теорема.Егер a≥0 және в≥0 болса, онда
√аb= √a ∙ √b
2-теорема. Егер болса, онда

Егер және n натурал сан болса, онда .
Мысалы, .

Оқулықпен жұмыс: №145, 146, 150, 151

Берілген тақырыпты әр оқушы оқып шығып, топта талқылайды.
Тыңдап отырған топ мүшелері осы айтылғандарын баяндап, түсінгендерін ортаға салады.
Оқулықтан есептер беріледі топ мүшелері жеке жұмыстанады, жұптарымен бөліседі, топта талқылайды. Дұрыс жауаппен тексеріп шығады. Басқа топтармен бөліседі
Мысалы,
Мысалы:


√(7^6 ) = 7^(6/2) = 73

Топта отырып тапсырмалармен жұмыс жасайды.
Қорытынды

Сұрақ-жауап
Жаңа сабаққа байланысты бекіту сұрақтарын қойып және «Кім қырағы» ойынын «Ойлан, бірік, бөліс» арқылы оқушылардың қаншалықты меңгергендерін анықтап, бекітем.
Үйге тақырыпты оқу, оқулықтан №148,149 есепті шығару.
Толық, жақсы жауап беген оқушыларды мақтау, бағалау.
Оқушылар берілген сұрақтарға әр кім жеке жауап береді.

Үйге тақырыпты оқу, оқулықтан №148,149 есепті шығару.
Оқушылар сабақ соңында кретирийлерге байланысты бағаланады.

Рефлексия 30 секунд
«БББ» кестесі бойынша кері байланыс жазу
«БББ» кестесін таратып беремін.
Бүгін мен сабақта білдім(нені)?
Бүгін мен сабақта үйрендім(неге) ?
Бүгін мен үшін күтпеген нәрсе болды (не)?


Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін қағазға мына сұрақтар бойынша жазып береді.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.