.
.
Батыс Қазақстан обылысы Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер
Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 509 | Просмотров: 5809 | Размер: 254.0 Kb | Автор: araiБөкей ордасы ауданы
Мұратсай ауылы
А.Құсайынов атындағы орта жалпы білім беретін мектеп – балабақшасының математика пәнінің I санатты мұғалімі Кудабаева Назым Сапиуллаевнаның 9-сыныпқа өткізген ашық сабағы.
Сабақтың тақырыбы: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер
Сабақтың мақсаты:
1.Білім берушілік: Негізгі триогонометриялық тепе –теңдіктердің шығу жолымен таныстыру. Бір тригонометриялық функцияның мәні бойынша қалғандарының мәнін табуға есептер шығаруды үйрету.
2.Дамытушылық: Тік бұрышты үшбұрыштың сүйір бұрыштарының синусын, косинусын , тангенсін, котангенсін анықтауды,формулаларды есептеуде қолдана білу дағдысын қалыптастыру, пәнге қызығушылығын арттыру.
3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, шыншылдыққа, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі : жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі:
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу
ә) Оқушылар тізімін тексеру
б) Сабақтың мақсатын нұсқау
ІІ . Өткен тақырыпты қайталау:
- Әрбір координаталық ширектегі тригонометриялық функциялардың таңбаларын ата.
- Қандай функцияларды периодты функциялар деп атайды.
- Қай тригонгометриялық функция жұп, ал қайсысы тақ?
№294 есеп
Жауабы: .
(ауызша тексеремін)
ІII. Жаңа сабақ
Негізгі тригонометриялық теп-теңдіктер
1) соs 2 +Sin 2 =1;
соs = ;
sin ;
2) tg = ;
3) ctg = ;
4) tg ctg =1;
tg ;
ctg
5) 1+ tg2
6) 1+ ctg2 ;
1- Мысал
Егер, және 0
Шешуі:
sin
егер, және sin , онда tg және ctg
2-МЫСАЛ: егер
Шешуі:
cos
tg
3-МЫСАЛ. ctg
Шешуі:
1+
ІІІ. Дамыту кезеңі.
Есептер шығару:
Тақтада орындалатын тапсырмалар: №297,№298
№300, №299
№297
1) бер: шешуі:
Cos sin2
T/k: sin
sin2
Жауабы:
2) sin cos
T/k: cos
Жауабы:
№298
1) Жауабы: 1
2) 2) (1+ Жауабы: cos2 α
3) ( Жауабы: sin2α
№300
Бер: cos
180 ctg
T/k:
ctg Жауабы:
Орындарында орындалатын тапсырмалар: №300, №301, №302
Ерген мен Гүлнараға жеке тапсырма беремін.(3 топтың оқушылары болғандықтан өте жеңіл тапсырма беремін)
IV.Тест.
(Жаңа сабақ бойынша 5 сұрақтан тұратын шағын тест беремін)
V.Бағалау. Оқушылардың өз жауаптары бойынша мадақтап баға қоямын
VI.Үйге тапсырма: § 19 (104 бет) №301,
№302(шығару жолын түсіндіріп беремін)
VII.Сабақты қорытындылау. Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.
Сабаққа пікір
Назымның 9-сыныпта өткізген “Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер”сабағының жоспары мақсатына сай құрылған.Сабағында оқушылардың таным белсенділігін арттыру,деңгейлеп оқыту,ойлау қабілетін дамытуға жұмыстанды.Сабақ барысында интерактивті тақтаны пайдаланып,кестелер,формулалар,тест,сұрақ-жауап сияқты оқушылардың ізденушілігін арттырды.Сабақ мақсатына жетті.
Пікір жазған бірлестік жетекшісі,жоғары санатты мұғалім: Киясова.С.С
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.