.
.
Бекітемін Келісемін Ньютон биномы тақырыбына есептер шығару
Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 5284 | Размер: | Автор: Нартай4540Мектеп директоры_______ Оқу ісінің меңгерушісі_______
Қажымұратов Ж.С. Бақтыбаева Қ.Қ.
Күні: 13.05.13 Сыныбы: 10-сынып
Пәні: Алгебра және анализ бастамалары Мұғалімі: Букенбаева Назира Съезқызы
Сабақтың тақырыбы: Ньютон биномы тақырыбына есептер шығару
Сабақтың мақсаты: Ньютон биномын практикада қолдану білік, дағдыларын қалыптастыру қажет
Күтілетін нәтижелер: Биномдық жіктелудің қосылғыштарын, ізделінді мүшесін, биномдық коэффициентін таба алады
Сабақ ұраны: «Жүйріктен жүйрік озар жарысқанда»
Жұмыс түрі Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Уақыты Әдіс-тәсілдер Құралдар, ресурстар
І Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесемін
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Топқа бөлемін, сабақтың ұранымен таныстырамын
Бағалау парақтарын, сабақ барысы жазылған ресурсты таратамын Ортаға шығып, екеуден жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады; біреуі айна болады, екіншісі оған қарап өз-өзін мақтайды; содан соң орындарымен алмасады. Бір қатарға тізіліп тұрып, бірінші, екіншіге саналады да, сәйкесінше бірінші және екінші топтарға отырады 3мин
қызығушылықты ояту, топқа бөлу (СТО) Бағалау парақтары, сабақ барысы жазылған ресурс
ІІ Үй жұмысын тексеру Нұсқау беріп, қадағалап отырамын Екі топ бір-бірінің үйде орындаған есептерін слайдқа қарап отырып тексереді 5мин Сұрақ-жауап, АКТ, бағалау Слайд1
Әр топ қағаз бетіне өткен екі тақырыпқа байланысты төрт термин жазады да, екінші топпен қағаздарымен алмасады, екінші топ оған жауап жазып, оқып береді 7мин Топпен жұмыс, диалог, көшбасшылық, бағалау Таза парақтар
ІІІ «Жұмыла көтерген жүк жеңіл» Тапсырманың мазмұнын түсіндіремін, дұрыс орындалуын қадағалаймын №283 есеп (екі тәсілмен орындауға болады, Паскаль үшбұрышын қолдану уақыт үнемдейді) Екі топ та бір есепті шығарады, тапсырманың ұпайын бірінші шығарған топ алады 5мин Көшбасшылық, топпен жұмыс, АКТ, бағалау Слайд2, 3 жұмыс дәптері
ІV «Кім жылдам?» Логикалық сұрақтар оқимын Логикалық сұрақтарға жауап береді
Жауап берген оқушыларды бағалайды 5мин АКТ, сұрақ-жауап, бағалау Слайд4-
Математикалық эстафета Есептердің екі нұсқасын ұсынып, тапсырманың мазмұнын түсіндіремін, қадағалап отырамын Әр топ есептер жазылған ресурсты таңдап алады; сол есептерді тақтаға кезекпен шығып орындайды
Бірін-бірі бағалайды 10мин Топпен жұмыс, диалог (оқыту мен оқудағы жаңа тәсілде) оқытудыбағалау Есептер нұсқасы, тақта, бор, жұмыс дәптері
Қорытынды Бағалау
Рефлексия «Бес саусақ»
Үйге тапсырма: №288 есеп шығару Екі топ бірін бірі бағалайды
Әр оқушы ақ параққа өз қолының суретін салып, слайдқа қарап отырыпа әр саусақ ішіне сәйкес жауапты жазады Үй тапсырмасын жазып алады 10мин АКТ, диалог, бағалау Бағалау парақтары,слайд4, ақ парақтар, күнделік
Бағалау парағы
Аты _________________________________
№ Білуге тиіс мәнмәтін Ұпайы
1 Үй жұмысының есебі
2 Терминдердің анықтамасы
3 Жұмыла көтерген жүк жеңіл
4 Кім жылдам?
5 Эстафета
Қорытынды
Бағалау парағы
Аты _________________________________
№ Білуге тиіс мәнмәтін Ұпайы
1 Үй жұмысының есебі
2 Терминдердің анықтамасы
3 Жұмыла көтерген жүк жеңіл
4 Кім жылдам?
5 Эстафета
Қорытынды
Эстафеталық есептер
Ітоп
А_4^2+А_5^2+А_6^2 өрнегін есептеңдер.
(a+b)^19 биномының жіктелуінің басынан санағанда бесінші мүшесінің коэффициентін табыңдар.
Дәреже көрсеткіші 10-ға тең биномның орта мүшесін табыңдар.
Эстафеталық есептер
ІІ топ
(С_11^6+C_11^7)/(C_7^2 ) өрнегінің мәнін есептеңдер.
(a+b)^19 биномының жіктелуінің соңынан санағанда бесінші мүшесінің коэффициентін табыңдар.
Дәреже көрсеткіші 12-ге тең биномның орта мүшесін табыңдар.
«Жүйріктен жүйрік озар жарысқанда»
Сабақ барысы
№ Білуге тиіс мәнмәтін Уақыты
1 Үй тапсырмасын тексеру 5мин
2 Терминдердің анықтамасы 7мин
3 Жұмыла көтерген жүк жеңіл 5мин
4 Кім жылдам? 5мин
5 Эстафета 10мин
6 Бағалау 5мин
Сабақ барысы
№ Білуге тиіс мәнмәтін Ұпайы
1 Үй тапсырмасын тексеру 5мин
2 Терминдердің анықтамасы 7мин
3 Жұмыла көтерген жүк жеңіл 5мин
4 Кім жылдам? 5мин
5 Эстафета 10мин
6 Бағалау 5мин
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.