.
.
Есенкабылова Сауле Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 335 | Просмотров: 1691 | Размер: 58.0 Kb | Автор: araiМатематика пән мұғалімі
Сабақтың тақырыбы : Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Сабақтың мақсаты :
а) Білімділік : Оқушыларға ондық бөлшектерді қосу және азайтуға
берілген есептерді шығарту , білім – білік
дағдыларын қалыптастыру
ә) Дамытушылық : Логикалық ойлау дағдысын дамыта отырып ,
тапсырманы өз бетінше орындай алуға
дағдыландыру , ой - өрісін кеңейту . Сабаққа деген
қызығушылығын , белсенділігін дамыту , өз - өзін
бағалауға үйрету
б) Тәрбиелік : Оқушыларды алғыр , шапшаң , білімді болуға ,
ойын нақты жеткізіп , математикалық
сауаттылығын арттыруға жұмылдыру . Есептің
мәнін дұрыс табуға , ұқыптылыққа тәрбиелеу
Көрнекілігі : интерактивті тақта , сызғыш , транспортир
Сабақтың түрі : жаңа тақырыптық таныстыру
Сабақтың барысы :
1) Ұйымдастыру кезеңі
2) Үй тапсырмасын тексеру
3) Кім жылдам ? ( сұрақ – жауап )
4) Ауызша есептеу
5) Білім шыңына шығу
6) Сергіту сәті
7) Тест
8) Ойлан тап
9) үйге тапсырма
10 ) Сабақты қорытындылау , бағалау
1.Ұйымдастыру кезеңі
А) Оқушалрды түгелдеу , сабаққа дайындығын тексеру
2) Үй тапсырмасын тексеру
үйге берілген тапсырманы тексеру
Сұрақтар :
1. Ондық бөлшектер қандай сандар ?
2. Ондық бөлшектер қалай қосылады ?
3. Ондық бөлшек пен жай бөлшек қалай қосылады ?
4. Ондық бөлшектер координаталық сәуледе қалай салыстырылады ?
5. Ондық бөлшектерді қосуда қосудың қандай қасиеттері орындалады ?
6. Натуралы саннан ондық бөлшек қалай азайтылады ?
3) Кім жылдам ? ( сұрақ – жауап )
6,3 – 2,3 = –––– + 7,5 = –––––––
8,1 + 1,9 = –––––– - 3,8 = –––––––
12,9 – 5,7 = –––––– +6,031 = ––––––
9,5 – 5,3 = –––––– + 3,3 = –––––––
16 – 2,3 = ––––– + 4,5 = ––––––––
= =
= =
= =
= =
= =
4) Ауызша есептеу
2,5 +3 ,5 =
20,1 + 12,1 =
15,2 + 15,5 =
12,5 + 12,5 =
50,5 + 50,5 =
20,5 – 10,5 =
15,4 – 12,4 =
17,15 – 12,15 =
18,75 – 18,05 =
175,9 – 175,2 =
46,9 – 45,9 =
125,4 – 125,04 =
5) Білім шыңына шығу
( 101,9 + 0,653 ) – 72, 111 45,9 + 16,51 – 23,78
( 95,83- 76,9 ) +41,333 11,8 – 5,7 + 8,65
(8,12 + 16,9 ) – 15,086 12,9 – 5,7 + 6,031
( 146,03 – 97,38 )+ 18,091 5,6 + 8,03 – 7,99
6 . Сергіту сәті
Сандарды кему ретімен ата
98 , 89 , 87 , 78 , 64 , 52 , 46 , 25
91 , 84 , 71 , 48 , 32 , 23 , 19 , 17
Сандарды өсу ретімен ата
18 , 28 , 5 , 14 , 15 , 29 , 105
189 , 156 , 12 , 31 , 178 , 10
Артығын тап
3 2 5
5,2 ; ––– ; –– ; –––
4 7 9
2 3 4 4
3 ––– ; 6 ––– ; 5 ––– ; ––––
7 8 9 6
3
0,3 ; 2 ––– ; 7, 68 ; 4, 85
7
5 1 7 12
–––– ; ––––– ; ––––– ; ––––––
6 2 9 5
7. Тест
1/ 3,86 + 1 ,25
а) 6,2 в) 5,01 с) 5,11
3
2/ ––– + 7,4
5
а) 8,1 в) 8 с) 9
9
3/ ––– - 0,2
10
а) 0,5 в) 0,7 с) 0,9
4 8
4/ –––– + –––––
100 100
а) 0,12 в) 1,2 с) 0,012
8. Ойлан тап
Сиқырлы квадрат
6
7
11 8
1,5 3,2
2,3
1,4
9. Үйге тапсырма :
10. Сабақты қорытындылау ,оқушыларды бағалау
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.