.
.
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерге амалдар қолдану Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 231 | Просмотров: 1271 | Размер: 534.5 Kb | Автор: araiСабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушылардың алған білімдерін жинақтау, ойлау, танымдық қабілетін арттыру.
Дамытушылық: логикалық сауаттылығын, пәнге деген қызығушылығын дамыту.
Тәрбиелік: оқуға саналы сезімге, жауапкершілікке тәрбиелеу.
Сабақтың барысы:
1. «Өткенге көз жүгіртейік» деп жай бөлшектертің тарихынан анықтама беру.
2. Тапсырмалар беру №1 амалдарды орындау
3. Тапсырма №2 (берілген санға кері санды жаз, өзіңді тексер)
4. «Есептейік»
5. Қорытындылау
6. Үйге тапсырма
«Өткенге көз жүгіртейік»
Бөлшек сандар әлеміне саяхат:
Мысырда: Ежелгі Қытайда
Бөлшек сызығын итальяндық Леонардо Пизанский ХІІІ ғасырда (1202 ж) енгізді
Алғашында математикада бөлшектерді «сынық сандар» деп атаған. Әр елде әр түрлі белгі болған
№1 тапсырма: Қосуды орында
Азайтуды орында:
Көбейтуді орында:
Бөлуді орында:
№2 тапсырма: Берілген санға кері санды жаз:
№3 тапсырма: «Есептейік»
1. Қай құсты аңыз құсы деп атайды?(ләйлек, тырна, фламинго)
Амалдарды орындап жауабы сол құс шығады
2.Патшаның бөркі қай аңның терісінен тігілген? (құндыз,сусар, қамшат)
Есепті шешіп ,жауабын табасын
Футбол қақпасының ауданы м2. Оның ені м. Футбол қақпасының биіктігін табыңдар.
3. Ең үлкен улы жылан...(қарашұбар, ақ жылан, сарлан)
Теңдеуді шешіп, жауабы улы жылан болады
4. Ежелгі үнділер қай аңды пір тұтқан?(қабылан, барыс, ілбіріс)
Қорытындылау сұрақтары:
Үйге тапсырма: №858,859
Бағалау
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.