.
.
№32. Сабақтың тақырыбы: Батыс Еуропада қайта өрлеу мәдениетінің қалыптасуы. Батыс Еуропада қайта өрлеу мәдениетінің қалыптасуы.
Сабақ жоспары | Предметы | Тарихтан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 2517 | Размер: | Автор: гостьСабақтың мақсаты:
Италиядағы қайта өрлеу мәдениетінің қалыптасуы, дүние жүзіне әйгілі суретшілердің өмірі мен еңбегін таныстыру;
Оқушылардың оқулықпен өз бетінше жұмыс істеу дағдыларын, тарихи ұғымдарды талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабілеттерін дамыту;
Оқушыларды дүниежүзілік мәденеиттің баты жетістіктерімен сусындата отырып, адамгершілікке, елін, туған жерін құрметтей білуге тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас
Әдісі: интерактивті
Көрнекілік:карта, суреттер, сызба
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі
Оқу құралын тексеріп түгелдеу
Әнұран орындау, «Хабар»
Оқушылар зейінін сабаққа аудару
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:
ХҮІІ ғасыр неліктен жаңа тарихи кезең деп аталды? Бұл кезең Ресей қоғамына қандай өзгерістер әкелді?
ХҮІІ ғасырда Ресейдің жер көлемі қалай кеңейтілді?
Ресейдің әлеуметтік дамуындағы өзгерістерді неден көруге болады?
Аласапыран дәуірдің басталу себебі неде? Б.Годунов елде жүргізген саясатының сипаты қандай болды?
ХҮІІ ғасырда Ресейге қарсы шапқыншылық қалай басталды? Боярлар бүлігін қай елдің королі қолдады? Лжедмитрийлер кімдер еді?
Ресйдің саяси билігі кімдердің қолында болды?
К.Минин мен Д.Пожарскийдің шет ел басқыншылығына қарсы күресі туралы айтып беріңдер.
Романовтардың таққа отыруы қашан басталды? Романовтар әулеті Ресейді қанша жыл биледі?
ХҮІІ ғасырдағы орыс мәдениеті қалай дамыды, қандай ерекшеліктері болды?
Жаңа сабақтың жоспары:
1. Италия-қайта өркендеу орталығы
2. Леонардо да Винчи
3. Микеланджело
4. Рафаэль Санти
Сабақты бекіту:
Леонардо да Винчидің сурет өнеріндегі жаңалығы неден көрінеді? Оның «Моно Лиза» картинасы туралы айтып беріңдер.
Леонардо да Винчи қандай ғылыми жаңғалықтар мен өнертабыстарды алдын ала болжады?
Микеланджело өз шығармаларында адам бойындағы қандай қасиетті уағыздады?
Рафаэль Сантидің «Сикст мадоннасының» орта ғасырлар шеберлерінің икондарынан қандай айырмашылығы бар?
Үш ұлы шебер шығармашылығында қандай ортақ ұқсастық бар?
Бағалау:
Үйге тапсырма: § 46.
http://history.ucoz.co.uk/ сайтынан алынған
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.