.
.
№19. Сабақтың тақырыбы: Орта ғасырлардағы Түркия Орта ғасырлардағы Түркия
Сабақ жоспары | Предметы | Тарихтан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1384 | Размер: | Автор: гостьСабақтың мақсаты:
Қазақстан жерінен көшіп кетіп , Кіші Азия түбегінде жаңа мемлекет құрған Османдардың тарихын, империялық дәрежеге көтеріліп, гүлденгенін, мәдениетін толық баяндау;
Оқушылардың оқулықпен өз бетінше жұмыс істеу дағдыларын, тарихи ұғымдарды талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабілеттерін дамыту;
Оқушыларды дүниежүзілік мәденеиттің басты жетістіктерімен сусындата отырып, адамгершілікке, елін, туған жерін құрметтей білуге тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас
Әдісі: интерактивті
Көрнекілік:карта, суреттер, сызба
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі
Оқу құралын тексеріп түгелдеу
Оқушылар зейінін сабаққа аудару
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:
Үнді халықтарының үш құдайының аттарын атаңдар
Буддизм дінінің әлемге таралу себептері
Үндістанда ғылымның қандай салалары дамыды?
Үнді философиясының қандай өкілдерін білесіңдер?
Жаңа сабақтың жоспары:
Осман империясының құрылуы.
Осман империясының құрылымы
• Осман ипериясында сот жүйесі де болды: Сот жұмысын мұсылман қазы жүргізді. Сот ісін жүргізу орталықтандырылып, жоғарғы сот уәзірдің қолында болды. Діни бағыттағы сот істерін-шейх-уль-ислам жүргізді.
Түрік мәдениеті
• Түрік эпостық дастандары қатарынан «Оғызнама», «Китаб Дәдәм Коркуд» пен «Көрғұлы» шығармалары ерекше орын алады.
Түрік әдебиеті Ғылым мен білімі Архитектура мен өнер
Сабақты бекіту:
Осман империясы деп неге аталды?
Түрік-Осман империясы қашан құрылды?
Византия империясы қашан құлады?
Осман империясындағы феодалдық қатынастар қандай болды?
Балқан халықтарының ұлт-азаттық қозғалысындағы басты оқиғаларды атаңдар.
Түрік эпостарының аттарын атаңдар.
Бағалау:
Үйге тапсырма: § 30-ды оқу. Кестені аяқтау.
http://history.ucoz.co.uk/ сайтынан алынған
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.