.
.
№34. Сабақтың тақырыбы: Қорытынды сабақ Қорытынды сабақ
Сабақ жоспары | Предметы | Тарихтан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 1557 | Размер: | Автор: гостьСабақтың мақсаты:
Орта ғасырлардағы дүние жүзі тарихынан алған білімдерді қайталай отырып, өмірлік азық ету;
Оқушылардың оқулықпен өз бетінше жұмыс істеу дағдыларын, тарихи ұғымдарды талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабілеттерін дамыту;
Оқушыларды дүниежүзілік мәденеиттің баты жетістіктерімен сусындата отырып, адамгершілікке, елін, туған жерін құрметтей білуге тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас
Әдісі: интерактивті
Көрнекілік:карта, суреттер, сызба
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі
Оқу құралын тексеріп түгелдеу
Әнұран орындау, «Хабар»
Оқушылар зейінін сабаққа аудару
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:
ХҮ-ХҮІІ ғасырларда әлем құрылымы жөніндегі жаңа көзқарастар қалай пайда болды?
Дүниенің құрылымы жөніндегі Птоломей мен Коперниктің пікірлерін салыстырыңдар. Коперниктің ғылыми жаңалығы несімен бағалы болды?
Д.Бруно әлемнің құрылымы жөніндегі түсінікке қандай жаңалық енгізді?
Коперник пен Бруноның көзқарасын Галилей қалай дәлелдеді және дамытты?
Қайталанатын матералдар:
1. Ү-Х ғасырлардағы батыс және орталық еуропа
2. Ү-Х ғасырлардағы Византия, Таяу Шығыс, Орталық Азия және Русь
3. Ортағасырлық қоғамның негізгі белгілері мен ерекшеліктері
4. ХІ-ХІІІ ғасырлардағы христиан шіркеуі. Крест жорықтары
5. Шығыс елдерінде феодалдық құрылыстың орануы
6. ХІ-ХҮ ғасырлардағы орат, орталық Азия және Африка елдері
7. Халықтардың монғол-татар шапқыншылығана қарсы күресі
8. ХҮІ-ХҮІІ ғасырлардағы еуропа мемлекеттері
9. Орыс жерлерін біріктірудің аяқталуы және Алтын Орданың құлауы
Сабақты бекіту:
Түйін сөз.
Тест
Бағалау:Жылдық қорытынды бағаларын шығару
Үйге тапсырма: Тарихи шығармалар оқу
http://history.ucoz.co.uk/ сайтынан алынған
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.