.
.
Хуанар Айсауле, Семей құрылыс колледжі мұғалімі. «Қабырғалық керамикалық материалдар»
Сабақ жоспары | Предметы | Технологиядан ашық сабақтар Загрузок: 0 | Просмотров: 2003 | Размер: | Автор: Нартай4540Сабақ тақырыбы: «Қабырғалық керамикалық материалдар»
Сабақтың түрі: Аралас
Сабақтың әдісі :СТО (Сын тұрғысынан ойлау технологиясы)
Пән аралық байланыс: «Химия», «Құрылыс өндірісінің технологиясы және ұйымдастыруы».
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың білімін арттыру және қабырғалық керамикалық материалдар туралы жалпы мәлімет беру, қолдану аумағы туралы терең түсіндіру және жетілдіру.
Оқушылардың ой-өрістерін есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Оқушыларға сапалы білім, саналы тәрбие беру; өз бетімен жұмыс жасай білуге ,өзін-өзі бағалай білуге ,танымдылық қабілеттерін арттыра отырып пәнге қызығушылығын артыру.
Қолданылған әдістемелік құралдар:
1.Плакат «Қабырғалық керамикалық материалдар»
2.Тест.
3.Таратпа қағаздар.
Сабақтың барысы
I.Ұйымдастыру бөлімі (3-5мин)
1)Оқушылармен сәлемдесу
2)Оқушыларды түгендеу
3)Оқушыларды сабаққа дайындау
II.Үй тапсырмасын сұрау (15мин)
Топ оқушылары 4 топқа бөліне
Тест бойынша білімдарін тексеру 4 нұсқа бойынша
III.Жаңа сабақты түсіндіру (60мин)
СТО (Сын тұрғысынан ойлау технологиясының білемін, білгім келеді,үйрендім стратегиясын қолданамын)
Қабырғалық керамикалық материал
Білемін Білгім келеді үйрендім
1
2
3
4
ТЕСТ
1)Саздың бөлшектерінің мөлшеріне қарай неше топқа бөлінеді?
А.4 Б. 3 В. 2 Д.5
2)Керамикалық материалдың негізгі шикі заты не?
А.саз Б.габбро В.ангедрит Д.гравиет
3)Сазды бөлшектерінің құрамындағы ауыр газдың пайыздық көрсеткіші қанша?
А.10-30% Б.5-10% В.60% Д. 60-70%
4) Сары топырақ майлылығына байланысты кептіру кезінде нешеге бөлінеді?
А.6 Б.8 В.4-6 Д.4
5)Майлылығы аз сары топырақтың шөгудегі көрсеткіш пайызы қанша?
А.6-10% Б.4-6% В.0% Д.1-4%
6)Сары топырақтың созымдылық қасиетті несіне байланысты.
А.сары топырақтың түйір ірілігіне
Б.кептіру ерекшелігіне қатысты
В.созу ерекшелігіне байланысты
Д.тұтқырлығына байланысты
7)Сары топырақ түйірлігіне байланысты неше топқа бөлеміз?
А.3 Б.3-2 В.3-5 Д. 4
8)Орташа сары топырақтың көрсеткіш ірілігі төмендегілердің қайсысы
А.d=0,14-5 Б.d=d=0,005-0,14
В. d=d=0,005 Д.d=0,005-0,7
9)Жеңіл балқитын сары топырақтың t-қанша C
А.t>1580C Б.t=1580C-1410C
В. t=1365C Д.t=1350C
10)Сары топырақ құрамында қандай материал бар.
А.Al2Fe2O3 Б.CuFe2S2Al2
В.Al2O32SiO22H2O Д.O3AlCu2S
11)Қалыпқа салып тығыздалған саздың ылғалдығы қанша пайыз болады.
А.18-23% Б. 23-20%
В.23-19% Д.19-30%
12)Бұйымдарды кептіру үшін қандай әдістер қолданады .
А.пормаға салып дірілдету
Б.созу қолмен
В.сынау табиғи
Д.табиғи ж.е жасанды
13)Күйдіру процесі қай кезеңнен кейін жүргізіледі.
А.сазды кептіруден кейін
Б.сазды қалыпқа салғаннан кейін
В.сазды шығарудан кейін
Д.ірілігін анықтағаннан кейін
14)Түнел пеште күйдіру процесі неше сағатқа созылады.
А.18-36сағат
Б.18-20сағат
В.18-15 сағат
Д.20-30сағат
15)Қыш материалын айнымалы пеште неше тәулікке дейін ұстайды.
А.5-6 Б.7-4 В.3-4 Д.2-3
16)Тау жынысы дегеніміз не?
А. Азды көпті тұрақты құрамы бар және қасиеттері бір минериалдардың жоғырлануы
Б.Тау жыныстарынан механикалық әдіс пен өндірілген материал
В.Әр түлі өсімдіктердің жан жануароардың шіруінен пайда болған
Д. Тау жыныстарын өндірі процесіне байланысты
17.Тау жыныстарын табиғатта пайда болуына байланысты нешеге бөледі?
А.5 Б. 4 В.3 Д.2
18. Қардың , жаңбырдың, аяздың және де басқа да әсерден пайда болған тау жынысы қайсысы?
А. Шөгінді тау жынысы
Б. Механикалық тау жынысы
В. Органикалық тау жынысы
Д. Химиялық тау жынысы
19. Қабырғалық тастар мен блоктардың тығыздығы қайсысы?
А. р =2500кг/м3
Б. р = 2200 кг/м3
В. р =2600 кг/м3
Д. р =2700 кг/м3
20. Метофорфтық тау жыныстарының қайсысы құрылыста жиі қолданады?
А. Бор, диатолит
Б. Гниз, мәрмар (мрамор)
В.Әктас пемза
Д . Гипс,құм
IV Жаңа тақырыпты бекіту(4 мин.)
Керамика
Ү Қорытынды бөлім: (5 мин)
Оқушыларға баға қою және түсінбеген сұрақтарға жауап беру.
ҮІ.Үй тапсырмасын беру. (1 мин)
1.Оқасов Б.Қ 18-19 беттер
2.Г.М. Бәкенов құрылыс материалдары мен бөлшектері 4тарау 31-38 беттер
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.