.
.
Тимирязев қазақ мектеп-интернаты Сүтқоректілер.
Сабақ жоспары | Документы | Коучинг жоспарлары Загрузок: 0 | Просмотров: 2177 | Размер: | Автор: Нартай4540Оразалинова А.А.
Сабақтың тақырыбы: Сүтқоректілер.
Сабақтың мақсаты:Сын тұрғыдан ойлау арқылы сүтқоректілердің мекен ортасы мен түрлерін білу.
Сабақтың міндеті: Тақырып бойынша жаңа сөздермен танысу,топтық жұмыс барысында ынтымақтастық ортаны қалыптастыру.
Стратегиялық іс-әрекеттер: «Семантикалық карта », «Кубизм» ,«сергіту сәті».
Күтілетін нәтиже: оқушылар сұрақ қоя білу дағдыларын қалыптастырады,ынтымақтастық атмосферасы арқылы топта өзіне-өзі,өзгені бағалауға үйренеді.
Бөлімнің мазмұны Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті Бағалау (форма
тивті, жиынтық) Ресурстар
I.Кіріспе
2.Ұйымдастыру кезені
3.Психологиялық атмосфера құру.
4.3 топ құру Амандасу.
Сергіту сәті
Оқушыларды асықтар арқылы 3 топқа бөлемін..Оқушылар бүгінгі күнге сәттілік тілеп, «Алтын ережені» еске түсіреміз. Оқушылар амандасады,шеңберге тұрып,сергіту сәтін орындайды.Оқушылар алтын ережені қайталайды.
Олар өз орындарын тауып отырады.
-тәртіп сақтау;
-ұымшылдық;
-жауапкершілік; «жақсы,өте жақсы» Сергіту сәті
«Алтын ереже»
Асықтар
II.Тұсаукесер
5.Өткенді еске түсіру,бекіту. Сабақты « 5 сұрақ» әдісі бойынша тақырыпты қорытындылаймыз.Бұл жаттығу ақпараттық жиынтық болып табылады.Мұғалім берілген тапсырманы аяғына дейін толық меңгеру үшін сол бір сұрақты айналдырып қоя береді. Қалай? Оқушыларға «Қалай?», «Неге?» деген сұрақтар қоюдан бастайды. Формативті бағалау.
Оқушыларға өздерін,өзгелер
ді бағалау парақтарын тарата
мын,түсіндіремін. Түрлі-түсті маркерлар
III.Негізгі
бөлім Жаңа тақырыпты анықтау үшін оқушылардың назарын тақтаға аударамын. Суреттегі іс-әрекет бойынша әңгіме жүргіземін.Өз топтарында ойландыру жұмысын бастаймын.
Сабақтың тақырыбы,мақсаты айтылады.
« Семантикалық карта » әдісі.
Сергіту сәті: Сабақтың тақырыбын анықтайды.
Оқушылар берілген постерге тапсырманы орындайды. Жақсы.
Өте жақсы.
Ребус,маркерлер
А3 формат,
фломастер,кітап
IY.Қорытынды. Сабақты «Кубизм» әдісі бойынша тақырыпты қорытындылаймыз.
-Сүтқоректілерді атаңдар-
Оларды неге сүтқоректілер деп атайды?
Олар қайда тіршілік етеді?
Рефлексия:
2 жұлдыз,1 тілек.
Үйге тапсырма.
Сурет салу Әр топтан оқушылар шығып сұрақтарға жауап береді. Бағалау парақшасы
Формативті бағалау
Тимирязев қазақ мектеп-интернаты
Оразалинова Арайлым Аманқызы
1 сынып
Сабақтың тақырыбы: «Құстар»
Сабақтың міндеті: Құстар жайлы мағлұмат беру,олардың пайдасын, мекендейтін ортасын,қоршаған ортаны сезіну,өз бетімен жұмыс істеуге дағдыландыру.
Нәтижесі: Оқушылар сыни тұрғыан ойлай алады.Тақырып бойынша білім алады,өз бетінше жұмыс жасай алады,өздерін бағалай алады.
Көрнекіліктер: Суреттер, ноутбук,ватман,стикер, фломастер,асық,оқулық.
Бөлімнің мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау формативті жиынтық ресурстар
ІКіріспе
Психологиялық дайындық
Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасын тексеру
Амандасу
Сергіту сәті
Шаттық шеңберін құру
-Балалар үй тапсырмасына дайынбыз ба?
-Кім мазмұндайды? Амандасады
Сергіту сәтін орындайды
Шаттық шеңберін құрып бір-біріне сабаққа тілектер тілейді.
Балалар мазмұнын айтады
Асықтардың түстері арқылы топтарға бөліну.
Назарларын сабаққа аудару
«Жақсы, өте жақсы, жарайсың».
Сергіту сәті
«жүрекше»
Суреті
Түрлі- түсті асықтар
ІІ Негізгі бөлім
Қорытынды
Бағалау
Үйге тапсырма беру
-Балалар мына ребусты шешкенде біздің бүгінгі тақырыптың аты шығады.
Құстар жайлы не білесіңдер?
«Құстар» жайлы видео көрсету
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Тақырыпты оқыту
Постер жасату
І топ «үй құстары»
ІІ топ «дала құстары»
ІІІ топ «құстардың пайдасы»
Құстардың қандай түрлерін білеміз?
Үй құстарының пайдасы қандай?
Дала құстарының пайдасы қандай? Орман емшісі деп қандай құсты атаймыз?
Рефлексия «екі жұлдыз бір тілек»
Мәтінді мазмұндау
Балалар ребусты шешеді
А оқушы дайындаған мәліметті оқып береді
Мәтінді түсініп іштей оқу
Топтық бағалау.
«Жарайсың, жақсы,өте жақсы»
Топтарға бір-бірін бағалату.
Топ бір-бірін «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалатады.
Мұғалім бағалайды.
Топ басшылары бағалайды.
Стикерге жазып, жапсырады.
Тимирязев қазақ мектеп-интернаты
Оразалинова Арайлым Аманқызы
1 сынып
Дүниетану
Сабақтың тақырыбы: «Қосмекенділер мен жорғалаушылар»
Сабақтың міндеті:Сын тұрғыдан ойлау арқылы жануарлардың мекен ортасы мен құрылысын қарастыру, топтық жұмыс барысында ынтымақтастық ортаны қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже: оқушылар сұрақ қоя білу дағдыларын қалыптастырады,ынтымақтастық атмосферасы арқылы топта өзіне-өзі,өзгені бағалауға үйренеді.
Бөлімнің мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау (формативті жиынтық) Ресурстар
I.Кіріспе
2.Ұйымдастыру кезені
3.Психологиялық атмосфера құру.
4.3 топ құру
ІІ Тұсаукесер өткенді еске түсіру ,
Бекіту
ІІІ Негізгі бөлім
Қорытынды Амандасу.
Сергіту сәті
Оқушыларды шеңберге тұрғызып,қима қағаздар арқылы 3 топқа бөлемін.Оқушылар бүгінгі күнге сәттілік тілеп, ережені еске түсіреміз.
Сабақты «5 сұрақ» әдісі бойынша қорытындылаймыз.Бұл тапсырма ақпараттық жиынтық болып табылады.мұғалім берілген тапсырманы аяғына дейін меңгеру үшін бір сұрақты айналдырып қоя береді.Қайда? неге?
Жаңа тақырыпты анықтау үшін жұмбақ жасырамын. Жауапты тапқан соң А оқушысына қосымша мәліет оқытамын.Өз топтарында ойландыру жұмысын бастаймын.
Сабақтың міндетін айтып өтемін.
«Кубизм» әдісі бойынша сабақты қорытындылаймыз
- Қосмекенділерді ата
- Қандай жануарлар қосмекенді деп аталады?
- Неліктен?
- Қандай жануарлар жоғалаушылар деп аталады?
- Неліктен?
-
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек»
Үйге тапсырма:59-60-61 бет мазмұндау
А оқушылары «жануарлар» туралы мәлімет
В оқушылары жануарлардың қысқы тіршілігі
С оқушысы жанурлар туралы сурет салу Оқушылар амандасады,шеңберге тұрып,сергіту сәтін орындайды.Оқушылар алтын ережені қайталайды.
Олар өз орындарын тауып отырады.
-тәртіп сақтау;
-ұымшылдық;
-жауапкершілік;
-сын көтере білу
Оқушылар қайда? Неге? деген сұрақтар қою арқылы бастайды
А оқушы дайындап келген мәліметті оқиды
Сабақтың тақырыбын анықайды, берілген ватман қағазына постер жасайды.
Әр топтан оқушылар шығып сұраққа жауап береді «жақсы,өте жақсы»
Формативті бағалау оқушыларды өзгелерді бағалау парақтарын таратамын, түсіндіремін
Өте жақсы жақсы жиынтық бағалау
Бағалау парақшасы Сергіту сәті
ватман
Түрлі түсті маркелер суреттер стикерлер
Тимирязев қазақ мектеп- интернаты
Оразалинова Арайлым Аманқызы
Сабақтың тақырыбы: Жабайы аңдардың күзгі, көктемгі,қысқы тіршілігі.
Сабақтың міндеті: Қоршаған ортаны танып білудегі жабайы аңдардың тіршілігі жайлы түсіну,жануарлар әлемі туралы алған білімді тиянақтау.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар сұрақ қоя білу дағдыларын қалыптастырады,ынтымақтастық атмосферасы арқылы топта өзіне-өзі,өзгені бағалауға үйренеді.
Бөлімнің мазмұны Мұғалімнің іс әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау (форма
тивті, жиынтық) Ресурстар
І Кіріспе
1. Ұйымдастыру кезеңі
2.Психологиялық атмосфера құру
3. 3 топ құру
Үй тапсырмасын тексеру
«Ыстық орындық»
Негізгі бөлім
Сабақты қорытындылау
Амандасу.
Сергіту сәті
Оқушыларды шеңберге тұрғызып, бір-біріне тілектер тілеу. Асықтың түстері арқылы арқылы 3 топқа бөлемін.Оқушылар бүгінгі күнге сәттілік тілеп, ережені еске түсіреміз.
-Сабаққа кай топ дайын?
-Кім жауап береді?
Жаңа тақырыпты анықтау үшін жұмбақ жасырамын.Жұмбақтын шешуін тауып, жаңа тақырып аталады.
Сабақтың мақсатын айтып өтемін.
Мәтінді топ ішінде оқу
Өз топтарында ойландыру жұмысын бастаймын.
Постерлерін қорғату
Рефлексия
«Екі жұлдыз,бір тілек»
Үйге тапсырма:102-103 бет мазмұндау
Оқушылар амандасады,шеңберге тұрып,сергіту сәтін орындайды.Оқушылар ережені қайталайды.
Олар өз орындарын тауып отырады.
-тәртіп сақтау;
-ұымшылдық;
-жауапкершілік;
Үй тапсырмасын мазмұндай отырып, оқушылар қосымша жауап беруге дағдыланады.
-Әр топтың сұрағына жауап береді.
Сабақтың тақырыбын анықтайды.
А оқушылары жануарлар туралы мәлімет оқиды
В оқушылары жануарлардың көктемгі,қысқы,жазғы тіршіліктері.
С оқушыларының жануарлар тақырыбына сурет
Мәтінді топ ішінде түсініп оқиды, талқылайды.
Берілген ватман қағазына постерлерін жасайды.
Балалар топпен постерлерін қорғайды.
Бағалау парақшаларын толтырады.
«жақсы,өте жақсы»
Оқушыларға топтарды бағалау парқшасын таратамын.
«Жақсы»
«өте жақсы»
«жарайсың»
Сергіту сәті
ереже
Жануарлар суреттері,
Ватман, маркер, стикер,фломастер, кітап
Сабақтың тақырыбы: Қосмекенділердің көп түрлілігі.
Сабақтың мақсаты:Сын тұрғыдан ойлау арқылы жануарлардың мекен ортасы мен құрылысын қарастыру.
Сабақтың міндеті: тақырып бойынша жаңа сөздермен танысу,топтық жұмыс барысында ынтымақтастық ортаны қалыптастыру.
Стратегиялық іс-әрекеттер: «5 сұрақ», «Семантикалық карта », «Кубизм» ,«сергіту сәті».
Күтілетін нәтиже: оқушылар сұрақ қоя білу дағдыларын қалыптастырады,ынтымақтастық атмосферасы арқылы топта өзіне-өзі,өзгені бағалауға үйренеді.
Бөлімнің мазмұны Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті Бағалау (форма
тивті, жиынтық) Ресурстар
I.Кіріспе
2.Ұйымдастыру кезені
3.Психологиялық атмосфера құру.
4.3 топ құру Амандасу.
Сергіту сәті
Оқушыларды шеңберге тұрғызып,қима қағаздар арқылы 3 топқа бөлемін.Оқушылар бүгінгі күнге сәттілік тілеп, «Алтын ережені» еске түсіреміз. Оқушылар амандасады,шеңберге тұрып,сергіту сәтін орындайды.Оқушылар алтын ережені қайталайды.
Олар өз орындарын тауып отырады.
-тәртіп сақтау;
-ұымшылдық;
-жауапкершілік; «жақсы,өте жақсы» Сергіту сәті
«Алтын ереже»
Флипчарт
II.Тұсаукесер
5.Өткенді еске түсіру,бекіту. Сабақты « 5 сұрақ» әдісі бойынша тақырыпты қорытындылаймыз.Бұл жаттығу ақпараттық жиынтық болып табылады.Мұғалім берілген тапсырманы аяғына дейін толық меңгеру үшін сол бір сұрақты айналдырып қоя береді. Қалай? Оқушыларға «Қалай», «Неге» деген сұрақтар қоюдан бастайды.
Формативті бағалау.
Оқушыларға өздерін,өзгелер
ді бағалау парақтарын тарата
мын,түсіндіремін. Түрлі-түсті маркерлар
III.Негізгі
бөлім Жаңа тақырыпты анықтау үшін оқушылардың назарын тақтаға аударамын. Суреттегі іс-әрекет бойынша әңгіме жүргіземін.Өз топтарында ойландыру жұмысын бастаймын.
Сабақтың тақырыбы,мақсаты айтылады.
« Семантикалық карта » әдісі.
Сергіту сәті: Сабақтың тақырыбын анықтайды.
Оқушылар берілген постерге тапсырманы орындайды. Жақсы.
Өте жақсы.
Жиынтық бағалау. Ребус,маркерлер
А3 формат,
фломастер,кітап
IY.Қорытынды. Сабақты «Кубизм» әдісі бойынша тақырыпты қорытындылаймыз.
-балық қандай жануарларға жатады?
-балықтың қан айналым жүйесі неден тұрады?
-құстардың жүрегі неше бөлімнен тұрады?
-салқын қанды жануарлар дегенді қалай түсінесіңдер?
Рефлексия:
2 жұлдыз,1 тілек.
Үйге тапсырма.
$ 45 оқуға, 93-сурет салуға. Әр топтан оқушылар шығып сұрақтарға жауап береді. Бағалау парақшасы
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.