Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Сүтқоректілер -

Сүтқоректілер

Сабақ жоспары | Документы | Коучинг жоспарлары Загрузок: 0 | Просмотров: 2493 | Размер: | Автор: Нартай4540
. Оразалинова Арайлым Аманқызы мұғалім портфолиосы В1 есебі
№1 топ 1-деңгей
Петропавл қаласы

Мақсаты: «Жануарлар әлемі» тарауына оқытудың жеті модульдерін енгізу арқылы оқу үдерісіне тарту, алған білімдерін кез-келген жағдайда қолдана алуға үйрету.

№ Сабақтың тақырыбы Оқып үйренудің негізгі мақсаттары Оқытуда қолданылатын әдіс –тәсілдер Оқып үйренудің нәтижелері Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау Барлығын қоса есептегенде Негізгі дереккөздері
1

2

3.

4
Сүтқоректілер

04.04.14


Құстар

11.04.14

Қосмекенділер мен жорғалаушылар

18.04.1

Жабайы аңдардың күзгі, көктемгі,қысқы, көктемгі тіршілігі Сүтқоректілерді білу, олардың пайдасы мен ерекшеліктерін түсіну,олаға қамқор болуға үйрету

Құстар жайлы мағлұмат беру, олардың пайдасын, мекендейтін ортасын түсіну,қоршаған ортаны сезіну, оларға қамқор бола білудің жолдарын топ арасында ойластырып құру.



Қосмекнділер мен жорғалаушылар түрлерін ажырату, олардың мекенін, қорегін салыстыра отырып түсіну.

Қоршаған ортаны танып білудегі Жабайы аңдардың тіршілігі жайлы түсіну.Олардың балаларымен танысып,оларды тішілік әрекетіне үйрету жолдарымен танысу. Жануарлар әлемі туралы алған білімін қорытындылау. Демонстрациялау, көрнекілік (Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды пайдалану )

Бихевиористикалық тәсіл,әлументтік-жағдайаттық тәсіл,
(Оқушылардың
Жасерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу);
Топтық жұмыс, (Қалай оқу керектігін үйрйрету) зерттеу, драма ( талантты және дарынды балаларды оқыту),

Зерттеушілік әңгіме (диалогтік оқыту)

Топтастыру,

Жинақтау және қолдану (Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету) ;
Формативті бағалау (өзін-өзі бағалау,өзара бағалау, сумативті бағалау )
(Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау )

Көрнекілік(Оқыту мен оқуда ақпараттық
Коммуникациялық технологияларды пайдалану), топтық жұмыс (қалай оқу керектігін үйрету) зерттеушілік әңгіме (диалогтік оқыту), топтық әңгіме ,

Топтастыру ( Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету),

Бихевористикалық тәсіл
(Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу) Рефлексия(«Екі жұлдыз, бір тілек», «сұрақтар қорабы») формативті бағалау, суммативті бағалау
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау)

Бихевористикалық тәсіл, әлуметтік жағдаяттық тәсіл(Оқушылардың жас ерекшелеріне сәйкес оқыту және оқу) топтық жұмыс (Қалай оқу керектігін үйрету) тестілеу ( Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету),

Зерттеушілік әңгіме (диалогтік оқыту),

Жұптық әңгіме
(диалогтік оқыту)

Формативтік,(«Бағалау парағы», «Бағдаршам»)
Суммативтік бағалау
(Оқыту үшін бағалау және
Оқуды бағалау).

Бихевиористикалық тәсіл (Жас ерекшеліктеріне қарай білім беру);
Демонстрация, көрнекілік,(Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды пайдалану); жұптық жұмыс (қалай оқу керектігін үйрету),

Зерттеушілік әңгіме
(Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету),
Іздемпаздық жұмыс
(талантты және дарынды балаларды оқыту);

Жинақтау (Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету);

Комулятивтік әңгіме
(радиобағдарлама)

(диалогтік оқыту)

Суммативті бағалау,
өзара бағалау, рефлексия,(Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау). Интерактивті тақтада
Көрсетілген көрнекілік пен демонстрацияны қабылдай алады.

Оқушылардың психологиялық ахуал мен сергіту сәті арқылы қызығушылығы артып, өздерін сабақта белсенді көрсете алады.Топтарға бөліне алады.

Оқушы алдын-ала дайындаған мәліметтерді түсіндіре алады.
Оқушылар құрған әңгімені жеткізе біледі, сахналауда әртістік қабілеттерін көрсете алады.

Зерттеуге сүйеніп олардың мекедейтін ортасын көрсете алады

Оқушылар топта,жұпта
Талқылау арқылы өз ойларын бір біріне жеткізіп, коллажда оны көрсете біледі.

Сұраққа жауап бере алады



Оқушылар құстардың түрлерін , мекндейтін ортасын,пайдасын біліп өз ойын жеткізе біледі.

Бөліктерден сурет құрып, топтарға бөліне алады.
Олардың қызметін түсінеді
Оқулықтағы мәтінді оқып,түсінгенімен бөлісе алады.

Құстарға қамқор болу түрлерін құра алады.

Оқушылар топта бірлесе жұмыс істеп,өз жұмысы мен өзгелердің жұмысын бағалай біледі.Сұрақ ойластырып,жаза алады.

Асықтардың түстері арқылы топтарға бөліне алады.
Тестті
Орындағанда өз білімін көрсете алады.

Оқушылардың сабақта қосмекенділер мен жорғалаушылар жайлы мәлімет алып,олардың қай жерде тіршілік ететінін, сипатын біледі.

Қосмекенділер мен жорғалаушылардың айырмашылықтарын айыра алады. Топтық әңгіме арқылы, олардың түрлерін ажырата алады.
Сабақта алған білімі мен істеген жұмысын бағалай алады.



Жұпта жұмыс істей алады.

Оқушы алдын-ала пйдаланған мәліметті түсіндіре алады.

Өткен тақырыптар бойынша білімін жүйелеп,сызбаны толтыра алады.

Алған күнделікті өмірмен байланыстырып, сұрақтарға жауап бере алады.

Қайықтың жолаушасын қалаған түспен бояп өзіне баға бере алады.



Басбармақ арқылы бағалау

Топтар бір бірінің коріністерін смайлик арқылы бағалайды

Орындаған коллаждарға өз бағаларын «Екі жұлдыз бір тілек арқылы стикерлерле көрсетеді.

Оқушылар бір-біріне смайликтердің
Тиістісін көрсетіп, өз бағасын көрсетеді.
Постерлерді «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалайды.

Формативтик бағалау, суммативтік баға шығару.

өзара бағалау

Смайликтер арқылы бір-біріне баға береді.

Постерлерді «Бағдаршам» арқылы бағалау.

Топ басшылары қорытынды баға шығарады.
Мұғалім сабаққа суммативті баға қояды.

Мадақтау

Орындаған «постерлеріне»
өз бағаларын стикер арқылы қояды.

Жауаптарды смайлик арқылы бағалау.

Оқушылар сабақты қандай деңгейде меңгергеніне баға береді.
Мұғалім суммативті баға шығарады. Сабақ барысында презентацияны көрсету.

«Бестік аламыз»
Тренингін өткізу

Асықтың түстері арқылы топқа бөліну

А оқушыға сыныпқа
«Сүтқоректілер»
Жайлы түсіндіруді беру
Диалог құрып сахналау

«Егер мына көзілдірік сиқырлы болса оған қандай қасиет бере едіңіз?»- фонтастикалық сұрағын қою
«Сұрақтар қорабы» рефлексиясын беру

Оқушыларға ақпарат беру.

Сурет құру арқылы топтарға бөлу.

Әр түрлі құстардың дыбыстарын тыңдау. Оқулықтағы мәтінді оқып, түсінгенін «Құрастыр, одан кейін жауап бер» әңгімесін жүргізу. «Құстардың пайдасы» постер жасау

Топ басшыларына оқушыларды бағалап,дәлелдеуді беру.Сабақ бойынша сұрақ қою.

«Шаттық шеңбер» тренингі, сергіту сәтін өткізу.

Суреттерді құрып топтарға бөліну
Тестілеу өткізу
Түсінгенін жұпта бір-біріне түсіндіру

А оқушыларына «бағалау парағын» толтыру тапсырмасын беру.
«Бағдаршам» түстері арқылы өзінің тақырыпты меңгерген деңгейін бақылау.

Суреттер арқылы қосымша мәлімет беру.

А оқушыға жабайы аңдардың тіршілігін түсіндіруді беру

«Желкенді қайықтың жолаушасын бояу», «смайликпен бағалау» арқылы оқушылардың бір-біріне баға
Беруге үйрету Интерактивті тақта

Слайдтар

Қағаз, қайшы, желім, түрлі- түсті қағаз, стикерлер , түрлі-түсті бояулар, смайликтер,



Қиылған суреттер,
Қағаз парағы желім,
ватман, маркерлер ,
қайшы, стикерлер

Көзілдірік ,

Қорап, стикерлер, бағалау парақтары

Ноутбук

Суреттер

Оқулық

Аудиожазба

Фломастерлер

Ватман,
стикерлер

видеосергіту

«Сұрақтар қорабы стикерлер»

Видеосергіту

Түсті асықтар

Суреттер

Бағдаршам көздері,бағалау парақтары.

Суреттер

Фломастерлер, оқулық, стикерлер

сызбалар

Қайық суреттері,
смайликтер
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.