Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
«Үйшік»ертегісіне саяхат. -

«Үйшік»ертегісіне саяхат.

Сабақ жоспары | Документы | Тәрбие сағаты Загрузок: 0 | Просмотров: 1898 | Размер: | Автор: Тәрбие
. Оқушы: Шапих Аманат
Сабатың тақырыбы: «Үйшік»ертегісіне саяхат.
(Геометриялық пішіндерді қайталау)
Сабақтың мақсаты: «Үйшік» ертегісінің кейіпкерлері, олардың тұрмыстық
жағдайы туралы түсінік беру. Ертегіге саяхат
барысында, компьютер арқылы түрлі тапсырмалар
орындату арқылы оқушының ой-өрісін,есте
сақтауын,қызығушылығын дамыту.Адамгершілікке,
достыққа, бірлікке тәрбиелеу.

Түзеу мақсаты: Көру, есте сақтау, ойлау қабілеттерін
дамыту.Сөздік қорын молайту. Зейінін
тұрақтандырып, ұсақ моторикасын дамыту.
Көрнекілігі: Тышқан,бақа,түлкі, қоян, аюдың суретері, үйінің
суреті және компьютер.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру бөлімі
а) Амандасу
б) Оқушының зейінін сабаққа аудару
ІІ Жаңа сабақ

Баяғыды бір Тышқан күз түскен соң қыстап шығатын үй іздеп жүгіріп жүреді. Қараса бір үйшік тұр екен . Әлгіге Тышқан жүгіріп барып:
- Үйшікейде кім бар-ау , ішінде оның кім тұрады?- деп сұрайды.
Ешкім жауап бермейді. Тышқанды үйге кіргізуге көмек беру үшін тапсырммалар орындаймыз.
I Тапсырма
Геометриялық пішіндердің түрлерін атап, компьютерден мышка арқылы құрастыру қажет.
Содан Тышқан үйшікейде тұрып жатады.
Бір күні Құрбақа келіп:
- Үйшікейде кім бар-ау , ішінде оның кім тұрады?- деп сұрайды.
-Мен , Құрылдақ-Құрбақамын, үйіне кіргіз. Құрбақаны үйке кіруге көмек беруіміз керек .
II Тапсырма
Ойын «Қайссы артық» (Төрт түрлі пішін беріледі,соның қайсысы артық екенің табу қажет)
Содан екеуі бірге тұрады.
Қоянтай өтіп бара жатып ол да тоқтай қалады.
- Үйшікейде кім бар-ау , ішінде оның кім тұрады?- деп сұрайды.
- Мен, Тинемдей-Тышқанмын.
- Ал, мен Құрбақамын. Сен кімсің?
- Мен, Зырылдақ-Қоянтаймын. Үйіңе кіргіз.

Қоянды үйге кіргізу үшін біз оған көмек беріп, тапсырмалар орындауымыз керек.
III Тапсырма
Ойын «Пішіндердің өз орындарын табу» (Төрт түрлі пішіндерді компьютердің мышкасы арқылы өз орындарына қою)
IV Тынықтыру массажы:
Екі көзін жұмып ішіндегі қарашығын оңға екі рет, солға екі
рет айналдырады.
Содан үшеуі бірге тұрады.
Бір күні Түлкі үйшікейдің тұсынан өтіп бара жатып:
- Үйшікейде кім бар-ау , ішінде оның кім тұрады?- деп сұрайды.
- Тинемдей-Тышқан, Құрылдақ-Құрбақа, Зырылдақ-Қоянтай.
- Мен Түлкі-Бикешпін, кіргізіңдер.
Түлкіні үйге кіруге көмек көрсетіп тапсырма орындаймыз.
V Тапсырма
Геометриялық пішіндерді пайдаланып, үйшіктің суретін компьютердің мышкасын басу арқылы бояу керек.
Түлкіні кіргізіп алады.
Содан үйшікейді Аю көріп:
- Үйшікейде кім бар-ау , ішінде оның кім тұрады?- деп сұрайды.
- Тинемдей-Тышқан, Құрылдақ-Құрбақа, Зырылдақ-Қоянтай, Түлкі-Бикеш.
- Мен, Майтабан-Аюмын, кіргізіңдер.
Үйшікейге Аю кіргенде оның быт-шыты шығады. Ішіндегілер уайымдап, кейбіреуі жылай бастайды.
Содан өз ісіне қатты ұялған Аю:
- Мына мені көрдіңдер ме? Қандай үлкен, әрі күштімін. Жаңадан үлкен етіп үйшікей салып берем. Бәріміз еркін сыятын боламыз, - дейді.
Содан аңдар Аюға көмектеседі. Олар бұрыңғыдан әлдеқайда әдемі, әрі кең үйшікей салып алады.

IV Қорытынды

1.Бүгін біз қандай ертегі туралы өтті?
2. Қандай кейіпкерлерді кездестірдік?
3. Қандай тапсырмалар орындадық?

VҮйге тапсырма
Ұшбұрыш, төртбұрыш, дөңгелек және шаршының суреттерін бастырын,әр түрлі түспен бояу.

Бөкей Ордасы ауданының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті

Ашық сабақ
Тақырыбы: «Үйшік ертегісіне саяхат»

Өткізген: түзеу мұғалім
Джакубалиева А.А
Оқушы: Шапих А

Сайқын – 2014 жыл
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.