.
.
Рысов Залой Абілқасұлы №19 жоббм-нің тарих пәні мұғалімі Сабақтың өту барысы 1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыстың барысы
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1631 | Размер: | Автор: гостьПән Қазақстан тарихы Сынып 11 А Уақыты 22 қазан
Тақырыбы 1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыстың барысы
Мақсаты Оқушыларға ұлт-азаттық қозғалыстың барысымен таныстыра отырып кейіпкерлер бейнесін ашқызу, зобалаң соғыс жылдарының елге әкелген қасіретін ұғындыру, шығарманың тәрбиелік мәнін ашу.
Міндеттері • Әнгіменің негізгі идеясын анықтау, оқиғаларды ғылыми түрде талдай білуге үйрету;
• Оқушыларды сөйлеу мәдениетін арттыру, ой қорыту, пікір айту дағдыларды жетілдіру;
• Шығарма тағылымын таныту арқылы туған жерге, туған елге деген сүйіспеншіліктерін арттыру;
Күтілетін нәтиже • Топтық жұмыс арқылы оқушылар өзіндік ізденіске бағытталады, шығармашылықпен жұмыс істеу дағдылары артады.
• Шығарманы талдау арқылы еркін ойлау, өз көзқарасын жеткізе дәлелдей білу, өзгені тыңдай, тұжырым жасай білу қабілеттері жетіледі;
• Әр оқушы кейіпкерлерге өз бағасын береді, өзіндік пайымын жасайды, тәрбиелік, тағылымдық мәнін ұғынады.
Түйінді түсініктер • Ата-анаға деген перзенттік парыз.
• Туған ел өскен жер, Отанға деген махаббат
• Оқиғаларды толеранттық, интернационалдық түсінікпен қарауға, ұлтжандылықты қалыптастыру.
Сабақ кезеңдері, модуль
Мұғалімнің әрекеті Тапсырма мазмұны Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
I Кіріспе
(Оқу бағдарламасын анықтау:балалар нені оқып-үйренеді және сабақта жоспарланған жұмыс формаларының нәтижесінде қандай әрекеттерді игереді).
Модуль: жаңа әдіс-тәсілдер
Әдісі: топқа бөду тренингі
Уақыты: 3 мин
Модуль: Бағалау
Әдісі: өзара бағалау
II Тұсаукесер
( сабақ басталмас бұрын оқушылар нені білетіндіктерін анықтау )
Модуль: Сыни тұрғыдан ойлау, диалогтық, блум өлшемдері
Әдісі:жұпта сұхбаттасу, «Оқытудағы серіктестермен» Оқушылармен амандасу, түгелдеу сабаққа қатысын қадағалау.Бүгінгі сабақтың мақсат, міндеттерін қою.
Уақыты: 2 минут.
Оқушыларды топқа бөлу.
4-ші топқа бағалау парағын тарату.
Әр топқа Блум өлшемдерінің әр деңгейіне сай келетін сұрақтар дайындап келемін.
Жұпқа, топқа бөлу арқылы оқушыларға тапсырмалар беру, талдау, жинақтау.
Смайликтер арқылы топқа бөлу
4 топқа бөлінеді
Алдын-алу бағалау парақтары ұсынылады. Оқушылар өзара бағалау әдісімен жұмыстанады.
Жұптық, топтық жұмыс
I топ:
Қозғалыстың Жетісудағы орталығы.
Оқушылар топ болып жұмыс жасайды.
II топ: Торғайдағы шаруалар көтерілісі / оқулықты қолдану / Көтеріліс барысын талдау
III топ:
3. Қозғалыстың қорытындылары, жеңілу себептері және тарихи маңыхын айқындау. Талдау / жинақтау.
Сабаққа даярланады, жинақталады, жаңа сабаққа ден қояды.
Топқа бөлінеді, топ ережелерін бекітеді.
Жұптасып, топтасып жұмыс істейді,әр оқушы өз ойларын қосады, бірігіп атқарған жұмыс нәтижесін бір оқушы көрсетеді.
Бағалау
Сабақта бағалау критерийлері дайындалады.
Төртінші топ критериалды бағалайды. Оқу құралдары.
«1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыс» атты таблица.
Қазақстанның саяси картасы.
Қазақстанның саяси картасы
Бағалау парағы
III Негізгі сабақ
(оқушылардың жаңа
Тақырыпты оқып-үйренуіне көмек көрсету)
Модуль:Сыни тұрғыдан ойлау,
Диалогтық
Әдісі:зерттеушілік әңгіме.”Оқытудағы серіктестермен әңгімелесу”тәсілі
Модуль:”Дарынды балалармен жұмыс” Дәптерлеріне жаңа
тақырыпты
жазғызу,тақырып
туралы қысқаша мәлімет беру,назарларын кітапқа,тақырыпқа аудару.
Оқушыларды
шығармашылықпен
жұмыс істеуге
баулу.
оқушылардың
жұмыстарын
қадағалау,
жетекшілік жасау
Дәптелеріне
жаңа тақырыпты жазады.
тапсырма бойынша
жұмыстанады.
топтық жұмысқа
даярланады.
Әр топ өздеріне
берілген тапсырмалармен
жұмыстанады,
флипчарттарды
толтырады,ой-пікірлерін бір
арнаға
тоғыстырады,
бірігіп атқарған
жұмыс нәтижесін
бір оқушы көрсетеді. Әр топ оқушылары
өзара бағалап отырады. Интербелсенді
Тақта.
Тақырыпқа сай слайд материалдары
Флипчарттар,маркерлер,түрлі-түсті
Қағаздар,желім,т.б.
Оқу құралдары:9,11 сыныптың
Қазақстан тарихы
IV.Сабақты қорытындылау
(оқушылардың оқып – үйренгендерінің нәтижесін бағалау Бүгінгі сабақты қорытындылау,оқушыларды бағалау,үйге тапсырма беру Әр топ оқушыларын өз ара бағалау парағы арқылы бағалату
(қалыптастырушы баға) «Бүгінгі сабақтан алған әсерім...»
Рефлексия жасау Үйге тапсырма:
1916 жылғы
Ұлт-азаттық қозғалыс туралы реферат,эссе әзірлеп келу Оқу құралдары
Кері байланыс
(оқушылар рефлекциясы) Бүгін мен не үйрендім?
Маған не ұнады,не ұнамады?
Жаңа сабақ бойынша сұрақ не пікірің қандай?
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.