.
.
Павлодар облысы Ақанның кер құнаны
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1530 | Размер: | Автор: гость«Павлодар ауданының Красноармейка орта жалпы білім беру мектебі» ММ
Бастауыш сынып мұғалімі
Мухаметалина Ардак Амнкуловна
Сабақтың тақырыбы: Ақанның кер құнанаы
Мерзімі: 15.05 Сынып: 3 Пәні : Әдебиет
Сабақ мақсаты: Ақан сері Қорамсаұлымен оның сәйгүлігі Құлагер туралы танымдылықтарын кеңейтіп, түсініктерін молайту
Міндеттері:
1. Көркем әдебиетті пайдалана отырып, Ақан сері туралы мағлұмат беру, Құлагерді сипаттау
2. Диалогтік сөйлеу тілін,жазбаша сөйлеу тілін, тез, қатесіз, жатқа жазуға жаттықтыру, жазу дағдыларын, мәнерлеп оқу , ойлау, қабылдау белсенділігін, тіл байлығын, өз сөзін орынды айта білу , шығармашылық қабілеттерін,сурет бойынша әңгіме құрастыра алу дағдыларын дамыту
3.Адамгершілік- ізгілік, елжандық-отансүйгіштік сезімдерін ояту, этика-эстетикалық, еңбексүйгіштік, салауаттық, халық ауыз әдебиетін сүйіп оқуға,мамандық таңдауға бағыт беру. табиғатты қорғауға,спортты сүюге,салт дәстүрді сыйлауға тәрбиелеу.
Құралдар: оқушылардың орындайтын тапсырмалары, бағыт парақтары,оқулық,тексеру кілттері.интер белсенді тақта, компьютер
Әдіс-тәсілдер: СТО ( кластер), Диалог, қар үйіндісі,мозаика ,жұптасып- ойлан-бөліс,ыстық орындық, Білемін,білгім келеді, үйрендім, ,баяндау,пән аралық байланыс,көрнекілік,ауызша,талдау,Синквейн, Постер
Жұмыс түрі:Жаппай, жеке дара, жүптық, топтық.
Сабақтың типі: жаңа сабақ, аралас сабақ, бекіту сабағы, білімдерін тексеру сабағы.
Пәнаралық байланыс: ән сабағы,дүниетану,қазақ тілі,бейнелеу
Қолданылатын модульдер:
1. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
2. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
3. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. (өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау, топты бағалау, формативті, суммативті бағалау.)
4. Оқытуды басқару және көшбасшылық.
5. Талантты және дарынды балаларды оқыту.
6. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.
7. Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану
Сабақ кезеңі Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті ресурстар Бағалау
Ұйымдастыру кезең 2мин Оқушылардың сабаққа зейінін аудару. Психологиялық дайындық.Дене қимылын жасап,ізгі тілектер айту сәлемдесу. Сабаққа керек құрал-жабдықтарды дайындайды. Бір-бірлеріне сәттілік тілейді, жақсы тілектер айтады.
Мотивациялық кезең
Білу 10мин Үй тапсырмасын әр топқа берілген тапсырмалар арқылы сураймын.Барлығына бағалау парағын таратамын.
1-топ.Қаңбақ пен жантақты салыстыра сипаттау; (фишбоун әдісімен)
2-топ.Әдептілік туралы мақал-мәтел,жұмбақ, өлең түрлерін атау
3-топ.Мысал бойынша сурет салу(постерге)
4-топ.Мәнерлеп оқу(іс-қимыл арқылы бейнелеу) Еске түсіреді, қайталайды, топтастырады, кесте толтырады.мәнерлеп оқиды, жауап береді.
Әр топ өздеріне берілген тапсырманы орындайды
Берілген бағалау парақтарына әр оқушы өзін бағалайды.Бағалау парақтары оқушылардың көмегімен жасалған. ОжТ,
ЖЕсО,
ТжД
(Формативті)
Оқушылар вербальды емес түрде топты бағалайды,
Түсіну 3мин Ой қозғайды:Үй тапсырмасын оқи келе біз мәтіннің бізді қайырымдылыққа,әділдікке , жақсылыққа ,қамқорлыққа тәрбиелетінін атап,келесі сабақтың тақырыбын ашады..
Қамқорлық аясында жасалатын игі қасиеттерді саралай отыра ,жаңа сабақты меңгереді, ақпарат іздейді, жұбымен бөліседі, топта жұмыс жасайды, бағалайды. Т жД
4мин Мәтін кейіпкері Ақан сері Қорамсаұлымен таныстыру Өз танымдылықтарымен бөліседі, мұғаліммен байланыс жасап отырады.
Қолдану
6мин Мәтінді абзацтарға бөліп ,оқу тапсырылады. Алғашқы 3-4 сөйлемді оқытып,сұрақтар арқылы келесі сөйлемнің қалай болуы мүмкін екенін табуға ықпал етемін.
Мәтін қалай жалғасын табады деп ойлайсың?
Мәтінді қалай жалғастырмақ ойың бар?
Мәтін немене аяқталады?
Автор жайлы ақпаратты кестеге салу.
Мәтін мазмұнын талдайды, мәнерлеп оқиды, келесі ойды анықтайды.Автор жайлы ақпаратпен танысады Оқушы жауаптарын тыңдайды, бағыттайды, толықтырады.. СТОү Жауап парағынан өзі берген жауабына қарай өзін бағалайды,.
3минут Сергіту сәтін орындау Сергіту сәтін орындайды ОБжК
2мин Әр оқушыға жасырылған сөзі бар қағаз таратылады.
Өздері қалап алған сөздерді біріктіре отырып, топқа бөлінеді
«Тайбурыл», «Байшұбар», «Құлагер», «Тарлан»тобы болып бөлінеді ОЖЕСО
Анализ 5мин Мәтіннен теңеу сөздерді тауып жазады.
Жұбымен алмасады.
Тобымен пікірталасады. Алдымен оқушы жазады,жұбымен тексереді. Топпен дәлелдейді, жинақтайды, салыстырады, қателерін түзетеді.Бір-бірлеріне сұрақтар қояды. Жұппен, топпен жұмыс
ОБжК Жұбын бағалайды,топтың мүшелерін бағалайды.
Синтез 3-5 минут Мәтіннен кез келген сөзді алып синквейн құрастыру тапсырылады. Ақанның құлагері тақырыбы бойынша кез келген зат есімді алып,синквейн құрастырады.
Әр топтан бір оқушы келіп өз ойларын қағаз бетіне түсіріп,топ алдына шығып,оқиды.
ТжДБО
ОБжК
СТОү 1,2,3,4,5ұпайларды көтеріп ,әр топты оқушылар бағалайды.
8мин «Мен ойымды суретпен көркемдеймін»
Әр топ мәтін бойынша постер құрып, топ алдына шығып, қорғау тапсырмасы беріледі
Сыныпта «Құлагер»әні орындалып тұрады
Оқушылар қосымша материалдар арқылы немесе өз түсініктерін постерге салады. ТжДО
СТОү
ОЖТ
ОүБ,ОБ
АКТ Стикермен бағаланады
Бағалау 5минут Суммативті баға қояды.
Үйге «Ақанның кер құнаны» мәтінді түсініп оқу, мазмұндау,сұрақтарға жауап беру Стикер толтырып сабақты бағалайды, топ спикері бағалайды, бір-бірлерін ,өзін -өзі бағалайды. ОүБОБ
ОБжК Әр кезеңдегі жиналған бағалаулар арқылы жиынтық баға қойылады.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.