.
.
«Келісемін »:________________ А.Құнанбаев «Көңіл құсы құйқылжыр шартарапқа»
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1609 | Размер: | Автор: гостьОқу ісінің меңгерушісі: Таумуринова Ә.
«___» қазан 2015ж
Сабақ жоспары
Сабақ: А.Құнанбаев
«Көңіл құсы құйқылжыр шартарапқа» Мектеп: Мұса Баймұханов атындағы орта мектеп
Күні : .10. 2015ж. Мұғалімнің есімі : Тажибаева Жангул Абдрахманқызы
Сынып : 7 Қатысқандар саны :21 Қатыспағандар саны :
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
( мақсаттары ) Ақынның ән өнері туралы ой толғаныстарын білу.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар :
- мәнерлеп оқи алады;
Оқушылардың басым бөлігі :
- Өлеңді көңіл-күймен оқиды.
- Ақынның ән өнері жайындағы ой толғаныстарын біледі.
Кейбір оқушылар :
- Өлең мазмұнын талдайды.
- Өлең құрылысына талдайды;
Тілдік мақсат
Оқушылар :
- Өлең мағынасын түсініп,өлеңнің құрылысын талдай алады;
- Өлеңді мәнерлеп көңіл-күймен оқиды және автордың айтпақ ойын жеткізе алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер :
Баһра, ән, жүрек, өмір, жақсы, жаман.
Сыныптағы диалог / жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер :
Талқылауға арналған тармақтар :
- Ән адамның көңіл күйінің көлеңкесі дегенді қалай түсінуге болады?
- «Әннің де естісі бар, есері бар» дегенді қалай түсінесіңдер?
- Ән адамның ойлау қабілетіне, сезім күйіне әсері орындаушыға байланысты екенін ақын қай шумақтар мен жолдар арқылы білдіреді?
Жазылым бойынша ұсыныстар :
Мәтіннен синоним сөздерді тауып жазу, өлең құрылысына талдау.
Алдыңғы оқу А. Құнанбаев «Қараңғы түнде тау қалғып» өлеңі
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар
( төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз ) Оқу үшін бағалау
(қалыптастырушы бағалау)
Басталуы Сыныппен сәлемдесу, «Мен қазақпын!» сергіту сәтін ұйымдастыру.
Топқа бөлу- түстерге байланысты.
Қызығушылықты ояту:
Оқушыларға Абайдың «Желсіз түнде жарық ай» өлеңін тыңдату арқылы
«ой қозғау» әдісі бойынша сұрақтар қоямын.
1. Әннен қандай әсер алдыңдар?
2. Ән өнері дегенді қалай түсінесіңдер?
3. Абайдың қандай әндерін білесіңдер?
Қол шапалақтау
Бас бармақты көрсету
Ортасы Топтық жұмыс:
«Джиксо» әдісі арқылы өлең шумақтарын әр топқа бөліп беремін.
Әр топ мүшелері тапсырманы оқиды (жеке жұмыс)
Қасындағы оқушымен ой бөліседі (жұптық жұмыс)
Топ ішінде талқылайды (топтық жұмыс)
Әр топқа тапсырма:
1-топ: Өлеңнің екі шумағын өлең құрылысына талдау.
Абайдың ән туралы жазған басқа да өлеңдерімен салыстыру.
(Ғаламтор желісін пайдалана отырып)
2-топ: «Ән өнері» тақырыбында постер қорғау.
3-топ: «Әнді сүйсең, менше сүй» тақырыбында эссе жазу.
4-топ: Өлеңнен алған әсерлері бойынша сурет салу немесе бір шумақ өлең шығару. Үй тапсырмасын сұрау:
«Гармошка» әдісі (сұрақ-жауап)
Ынталандыру мақсатында смайлик
«Бір медаль- бір миссия» әдісі
Аяқталуы «Шаршылар» әдісі
Жұмысты аяқтағаннан кейін оқушы дәптерге шаршының суретін салады. Егер жұмыс түсініксіз болса, шаршыны қызыл түске бояйды, егер аздап түсінген болса – сарымен, тақырыпты жүз пайызға түсінгеніне сенімді болса жасылмен бояйды.
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Қосымша ақпарат
Интернет материалдарын дайындау
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Б: өлеңді мәнерлеп оқу, ақын шығармашылығын білу.
Ә: мазмұнын талдау, ән өнері туралы мәлімет жазу.
А: өлең құрылысына талдау.
Бағалау –Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз ? Өзін – өзі бағалау
Бағалау өлшемдері
1 Үй тапсырмасын орындадым
2 Топтық жұмыста ой қостым
3 Мен басқаларға көмектестім
4 Топтық жұмыста белсенді болдым
5 Оқулықпен жұмыс жасадым
6 Топтық жұмыста жауап бердім
Жоғары балл 5
Орта балл 4
Төменгі балл 3
25-30- «5»
24-20-«4»
19-15-«3»
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс . Құндылықтардығы байланыс Қазақ тілі, музыка, бейнелеу өнері.
Мультимедиялық проектор,
интербелсенді тақта.
www.Sabagtar.kz.
www.45 minut.kz.
Оқулық.
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттар шынайы ма ?
Бүгінгі оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды ?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ?
Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен ?
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ?
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.