.
.
«Келісемін »:________________ А.Құнанбаев Жиырма тоғызыншы сөз
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1259 | Размер: | Автор: гостьОқу ісінің меңгерушісі: Таумуринова Ә.
«___» қазан 2015ж
Сабақ жоспары
Сабақ: А.Құнанбаев
Жиырма тоғызыншы сөз Мектеп: Мұса Баймұханов атындағы орта мектеп
Күні : .10. 2015ж. Мұғалімнің есімі : Тажибаева Жангул Абдрахманқызы
Сынып : 7 Қатысқандар саны :22 Қатыспағандар саны :
Сабақ негізделген оқу мақсаты
( мақсаттары ) - Абай қарасөздерінің мазмұны мен тәрбиелік мәні туралы білу;
- Қазақ мақалдары туралы өзіндік тұжырым қалыптастыру.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар :
- Абайдың қара сөздері туралы жалпы мәлімет біледі;
- Мақал- мәтелдерді біледі.
Оқушылардың басым бөлігі :
- Мәтінді түсініп оқиды;
- Мақал- мәтелдердің мәнін түсінеді.
Кейбір оқушылар :
- Абай қарасөздерін біледі, түсінеді;
- Мақал- мәтелдерді өмірмен байланыстыра алады.
Тілдік мақсат
Оқушылар :
- Мақал-мәтелдерді оқиды және ақынның айтпақ ойын жеткізе алады;
Негізгі сөздер мен тіркестер :
Мақал- мәтел, ата-ана, бала, мал, жан, періште т.б.
Сыныптағы диалог / жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер :
Талқылауға арналған тармақтар :
- Ақынның қарасөз жазудағы негізгі мақсаты не?
- Қалай ойлайсыңдар, ақын сынын сол қалпында қабылдауға бола ма?
- Қай мақалға айтқан сынына қосыласыңдар, қосылмайтындарың қайсысы?
- Қарасөздерден қандай тағылым, үлгі алдыңдар?
- «Ата-анадан мал тәтті, алтын үйден жан тәтті»,- деген мақалды қалай түсінесің?
Жазылым бойынша ұсыныстар :
Мәтіннен мақал - мәтелдерді теріп жазу.
Алдыңғы оқу Абай Құнанбаев «Көңіл құсы құйқылжыр шартарапқа» өлеңі
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар
( төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз ) Оқу үшін бағалау
(қалыптастырушы бағалау)
Басталуы 5мин.
5мин. Сыныппен сәлемдесу.
«Қамажай» сергіту сәтін ұйымдастыру.
Топқа бөлу:
Өткен тақырыптардың атауларына қарай.
Үй тапсырмасын сұрау:
«Қарлы кесек» әдісі.
(сұрақ- жауап)
1.Ән адамның көңіл- күйінің көлеңкесі дегенді қалай түсінуге болады?
2. Әннің адам өмірінен алатын орнын ақын қалай суреттейді?
3. «Әннің де естісі бар, есері бар» дегенді қалай түсінесіңдер?
4. Абайдың ән туралы жазған қандай өлеңдерін білесің?
Қол шапалақтау
Бас бармақты көрсету
Ортасы
3мин
15мин. (Абайдың бесінші қара сөзінің бейнебаяны көрсетіледі)
Бейнебаянды қарап болғасын түрткі болу сұрақтары арқылы жаңа сабаққа түсемін.
-Бейнебаяннан не көрдіңіздер?
- Бейнебаян не туралы?
Топтық жұмыс:
1-топ: Қара сөз дегенді қалай түсінесің?
«Топтастыру» әдісі арқылы
2-топ: «Екі жақты күнделік» әдісі.
3-топ: «Бес жолды өлең» әдісі
4-топ:Жиырма тоғызыншы қарасөздегі негізгі ой қандай?
«Гаухарлар ирархиясы» әдісі
(стикерлер арқылы тақтаға іледі)
Үйге тапсырма:
«Абай қара сөзін оқығаннан кейінгі түйген ойым» эссе жазу және қара сөзді оқып келу.
Смайлик
Қол шапалақтау
Аяқталуы 10мин. «Ақылдың алты қалпағы» әдісі арқылы әр топ мәтінмен жұмыс жасап, өз ойларын ортаға салады сабақты қорытындылайды. «Бір медаль- бір миссия»
әдісі
Қосымша ақпарат
Интернет материалдарын дайындау
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
5мин
Б: Семантикалық карта толтыру
Ә: Қазақ мақалдарына арнаған қара өлеңдері туралы жазып, Венн диаграммасы арқылы салыстыр
А: Абай сынаған мақал-мәтелдерді теріп алып, салыстыру жұмыстарын жүргізу.
Бағалау –Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз ? 2мин Табыс критериі
Бірін-бірі бағалау.
№ Оқушы аты –жөні:
1 Үй тапсырмасын орындауы 2ұпай
2 Сабақтағы белсенділігі 1ұпай
3 Шығармашылық қабілеті 2ұпай
4 Жаңа тақырыпты меңгеруі 2ұпай
5 Тапсырманы өз бетімен орындай алуы 2ұпай
6 Өтілген тақырыптан ой түюі 2ұпай
7 Көшбасшылығы 1ұпай
8
Өз ойын еркін жеткізе алуы 2ұпай
13-14 ұпай – «5»;
10-12 ұпай – «4»;
5-10 ұпай – «3».
Пәнаралық байланыс.
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс . Құндылықтардығы байланыс
Музыка
Мультимедиялық проектор,
интербелсенді тақта.
www.45minut.kz.
www.bilimdiler.kz.
Оқулық
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттар шынайы ма ?
Бүгінгі оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды ?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ?
Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен ?
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ?
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.