Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Алтын балта. -

Алтын балта.

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1641 | Размер: | Автор: гость
. Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Алтын балта..
Сабақтың мақсаты: а\Білімділігі: Оқушыларға ертегіні оқыта отырып, түсініп оқу дағдысын жетілдіру. ә\Тәрбиелілігі: Оқушыларға халыққа пайда келтіру туралы әңгімелей отырып, түсініп оқу дағдысын жетілдіру.
б\Дамытушылығы:Оқушылардың сөздік қорын,тілін дамыту.
Пән аралық байланыс: дүниетану, қазақ тілі.
Әдісі:сұрақ-жауап, сөздік.
Түрі:аралас
Көрнекілігі:Шеберлердің қолынан шыққан бұйымдар суреті.
Сабақ барысы:
І.Ұйымдастыру бөлімі.
Назарларын сабаққа аудару.
ІІ.Өткен сабақты қайталау.
1.Ш.Смаханұлының Шимайбек өлеңін мәнерлеп,түсініп оқу.
2.Шимайбекке жазған өлеңін немесе хатын оқып беру.
ІІІ. Жаңа сабақ.
1.Кіріспе әңгіме.
а)Суретте бейнеленген бұйымдар түрімен таныстыру.
ә)Бұл заттардың неден жасалғанын анықтап айту.
2.Мағынаны түсіндіру.
-Үстіміздегі киімдерді біз қайдан алдық? (Балалардың пікірін тыңдау)
Көйлек-дүкен-қойма-тігін фабрикасы-мата-мақта-мақташы.
3.Ертегі мәтінімен жұмыс.
а)Ертегіні мәнерлеп оқу.
ә)оқушылардың түсініп оқуы.
б)Ертегіге байланысты берілген сұрақтармен жұмыс.
-Кедей неліктен алтын,күміс балталарға қызықпады?
-Кедей алтын балтаны қалай пайдаланды?
-Байдың ақымақтығы мен дүниеқоңыздығын мәтіннің қай жерінен байқадың? Тауып оқып бер.
В) Мына мақалдардар ертегідегі қай адамның бейнесін сипаттайды?
Мақалдар.
1.Еңбексіз өнбек жоқ.( кедейге)
2.Жаман үлесінен құр қалар.(байға)
3.Жақсы болсаң-озарсың.(кедейге)
Жаман болсаң-тозарсың.(байға)
Ой толғау.
Алтын балта жалқауларға қызмет етуі мүмкін бе? өз ойыңды білдір.
Бекіту сұрақтары.
-Мәтін не туралы?
-Бүгін біз қандай жаңа ақпар аталдық?
V. Үйге тапсырма.
Мәтінді әңгімелеу.
VI. Бағалау.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.