Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Архимед күші -

Архимед күші

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1338 | Размер: | Автор: Публикатор
.

Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы Қожакент ауылы

№ 184 негізгі мектебі

Физика пәнінің мұғалімі

Маханова Айдана Рысбекқызы

 

Пәні

Физика 7-сынып

Сабақтың тақырыбы

Архимед күші

Сабақтың мақсаты

Архимед заңының табиғат құбылыстарындағы, адам өміріндегі маңызын түсіндіре отырып, оқушылардың ой өрісінің кеңеюіне жағдай жасау. Оқушыны өз бетінше ізденуге дағдыландыру, жауапкершілікке, іскерлікке тәрбиелеу.

Негізгі идеялар

Архимед күшін тәжірибе арқылы дәлелдеу. Әрбір тапсырманың мақсатын түсініп, тапсырмаларды толығымен орындап, өз пікірін ашық түрде жеткізе білу.

Күтілетін нәтиже

Жалпы табиғаттағы барлық құбылыстардың белгілі бір заңдылық нәтижесінде жүріп жатқанын ұғынады. Сөйлеу, ойлау, болжау қабілеттері артады. Оқушылардың жан- жақты ізденуге құштарлығы оянады. Өзгенің ойымен санасуға, бағалауға, кеңесуге дағдыланады.

Уақыт мин

Оқыту моделі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 мин

АКТ топтық жұмыс

Мотивациялық кезең

Зейінін сабаққа аудару.

Үй тапсырмасын қорытындылау.

І топ Сорғылардың құрылысы қандай және ол қалай жұмыс істейді?

ІІ топ Сорғылардың адам өміріндегі рөлі және оны алмастырылатын құрылғылар?

ІІІ топ Қарапайым сорғы жасап құрылысын жұмыс істеу принципін түсіндіру.

Екі жұлдыз, бір ұсыныс

 

2 мин

 

Жаңа сабаққа ену. Архимед заңын видеоролик арқылы көрсету.

Интербелсенді тақтадан видеоролик көріп, оқушылар жеке жұмыс жасайды.

Топтық бағалау

Оқулық     7-сынып

14 мин

 

Тапсырма көздері. Талқылау

Архимед күші. А) Архимед туралы не білесіңдер?

Ә) Тақырыпты түсініп оқу. Оқушылар жеке, жұптық және топтық жұмыс істеп тақырыпты жүйелі түрде баяндайды.

Топтық бағалау

Оқулық     7-сынып

13 мин

СТО топтық жұмыс

      Шығармашылық жұмыс

І топ

 

 

ІІ топ

 

ІІІ топ

 

 

 

І Топ

 

 

ІІ топ

 

 

ІІІ топ

 

-Архимед күшін теориялық түрде қорытып шығар?

-Теориялық нәтижені тәжірибе жүзінде дәлелде.

- Архимед заңын пайдалана отырып, дененің тығыздығын анықта?

-Суға темір шарды салсақ, қандай көрініс көруге болады?

-Суға тығын салсақ, қандай көрініс көруге болады?

-Суға тарелканы түбімен салсақ, қандай көрініс көруге болады

Бағалау критерийлері:

1.Сұрақтарға жауаптың нақтылығы

2.Сөйлеу, дәлелдеу нақтылығы

Оқулық     7-сынып

Суы бар ыдыс, темір шар, тығын, тарелка

7 мин

Жеке, жұптық топтық жұмыс

«Ой қозғаушы» тапсырма топтық жұмыс

І топ

 

 

 

 

 

 

 

ІІ топ

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ топ

 

 

Суға көлемі 100см болатын дене батырылған. Осы денеге әрекет ететін ығыстырушы күшті анықтаңдар. Судың тығыздығы 1000кг/м

 

Керосинге массасы 500г темір кесегі батырылған. Ығыстырушы күшті анықтаңдар. (темірдің тығыздығы-7900кг/м,ал керосиндікі-820кг/м)

 

Су ішіндегі массасы 600кг, көлемі 0,23м тасты көтеру үшін қандай күш жұмсау керек?

Бағалау критерийлері:

1.Есептің жауабының дұрыстығы

2. Есепті жазу ұқыптылығы

 

2 мин

 

Қорытындылау. Үйге тапсырма

1.Тақырыпты толық оқып түсіну.

2.Өмірден ығыстырушы күшке мысалдар келтіріп мәтін жазу

3.23 жаттығу №5 есеп

 

Оқулық

2 мин

 

 

Рефлекция

Не үйрендім, не білгім келеді, келесі сабаққа ұсыныс пікірлер

 

 

             

 

 

Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.