.
.
Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия Ауданды табуды қайталау
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1329 | Размер: | Автор: ggggggggggggggggdfsfАшық сабақ
Тақырыбы : Ауданды табуды қайталау
Сыныбы: 3 «Ж»
Сынып жетекшісі: Спанова Гульжамила Канибековна
Шымкент
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Оқу ісі жөніндегі орынбасар
Пәні : математика Сыныбы: 3 «Ж»
Пән мұғалімі: Спанова Г Мерзімі: 10.12.2015 ж
Тақырыбы: Ауданды табуды қайталау
Мақсаты: Оқушылардың тік төртбұрыштың ауданы тақырыбынан алған білімдерін тереңдету, жүйелеу
Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін, білім, білік дағдыларын дамыта отырып, интеллектуалдығын қалыптастыру, геометрияға деген қызығушылығын арттыру. Оқушыларды өзін - өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.
Міндеттері: Өз бетінше орындауға, ізденуге, зерттеуге үйрету. тірек сызба, суреттер және дидактикалық материалдарға сүйене отырып есептер шығаруға , ойын дамытуға үйрету. Ауданның табу жолдарын, ізденуге жол өрсету.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар алған білімдерін алдағы уақыттағы есептер шығару мен өзіндік жұмыстарында дұрыс қолдана алады, Өзінің айналасындағы заттардың ауданын табуға үйренеді.
Сабақтың сілтемелері: 3 сынып математиканы оқыту әдістемесі Т.Қ.Оспанов, М.В.Маркина, Г.Т.Керемқұлова, И.И.Свидченко «Математика. Оқыту әдістемесі» 3-сынып
- Бейсеков Ж, Қамбарова Ж, Исаева А «Математикадан бастауыш сынып оқушылары үшін диктанттар жинағы»
Сабақтың кезеңдері Қолданылатын модульдің түрлері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Қолданылатын ресурстар
Қызығушылықты ояту СТО
Жеке жұмыс Кіріспе
Ұйымдастыру бөлімі
Сынып 4 топқа бөлінеді. Оқушылар 1, 2, 3,4 сандары арқылы
Психологиялық дайындық.
– Біз бір-бірімізге, бүгінгі күнге, жақын туыстарымызға, мейірімді сөздерге, ойындарға, әндерге, жалпы әлемге рақмет айтамыз.
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Сұрақ-жауап:
-Балалар далада қазір қандай жыл мезгілі?
Ал бұл жыл мезгілінде неше ай бар ?
-Қазір бізде қандай ай ?
Бұл айда қандай атаулы күндер, мерекелер бар екенін білесіңдер?
Жаңа жыл мерекесі қандай мереке ?
Бұл мерекені адамдар қалай тойлайды ?
Осы жаңа жыл қарсаңында сендер сияқты кішкентай балаларда жаңа жылды тойлап, сыйлық алғысы келеді. Бірақ олардың тұрмыс жағдайлары өте төмен болғандықтан басқа балалар сияқты қуанышқа кенеле алмайды екен. Себебі олардың жағдайлары өте төмен. Сондықтан олар аяз атаға хат жазады. Аяз ата хатты оқып балалардың тілегін орындағысы келеді. Орманға барған кезде шырша іздей бастайды. Кенет алдынан жалмауыз кемпір шығып, орманның әрбір ағашының тек өзіне тиесілі екенін айтады. Аяз ата барлық жағдайды түсіндіреді. Бірақ жалмауыз кемпір оған көне қоймады. Сәлден соң ол аяз атаға талап қояды. Шыршаны тек оның шартын орындаса ғана беретінін айтады. Егер менімен « Алтын қақпа» ойынын ойнасаң шырша сенікі дейді. Ал егер тапсырмаларын орындай алмасаң шырша орманда қалады дейді. Енді сол үшін аяз ата бізден көмек сұрай келіпті. Аяз атаға көмек берейік. Жалмауыз кемпірмен «Алтын қақпа» ойынын ойнайық. Оның барлық тапсырмаларын орындап бабаларға сыйлықтарын алуына жәрдем берейік.
Оқушылар 4 ке дейін санау арқылы 4 топқа бөлінеді.
Оқушылар орындарында отырып ризашылық өлеңін бір-біріне айтады.
Мақтау, мадақтау
Бағдаршам, смайлик
Таратпа материалдар
Ой шақыру
АКТ
Топтық жұмыс
Таныстырылым
Оқушылар алдын ала үйге берілген зерттеу жұмыстарын топта ақылдаса отырып, қорғайды. Аудан туралы не білетінін, оны қалай есептеп шығаратыныны, айналасындағы қоршаған заттарды қалай зерттегендерін , ненің көмегімен, қандай формуланы пайдаланғанын айтып өтеді. Сұрақтарға жауап бере отырып сабақтың тақырыбын ашады
Өздерінің зерттеу жұмыстарын қорғайды Бір- бірін бағалайды,
бағдаршамды қолданады АКТ (СТО)
жаңа сабақ слайд
Мағынаны тану
ОЖТ
Жеке жұмыс
Талантты және дарынды балдармен жұмыс
Жеке жұмыс
Жұптық жұмыс
Топтық жұмыс
Топтық жұмыс
Топтық жұмыс
Топтық жұмыс
Негізгі бөлім
Тас қақпа
5.минуттық өзіндік жұмыс
ABCD тесті
1. Шаршы , үшбұрыш, көпбұрыш, төртбұрыштардың барлық қабырғаларының қосындысын табу бұл . . . табу деп аталады
A) аудан белгісіз сан C) периметр D) қосынды
2. Берілген теңдеуде не белгісіз ? 21 : х= 7
A) Бөлінгіш Бөлгіш C) Бөліндінің мәні D) көбейту
3. Берілген формула қандай геометриялық фигураның ауданын табуда қолданылады ?
A) шаршы үшбұрыш C) түзу D) төртбұрыш
4. Бүтіннің бірнеше тең бөліктерінің әрқайсысын ... Деп атаймыз
А) бөлшек қосылғыш C) шеңбер D) үлес
Темір қақапа
Жұптық жұмыс
1 жұп 2 жұп
Қатені тап Қатені тап
1. 64 : 8 + 8 = 16 64 : 8 - 8 = 16
1. 28 : 2 + 14 = 65 30 : 2 + 14 = 65
2. 9 * 6 - 10 = 25 9 - 6 * 10 = 25
3. 3жұп 4жұп
Қатені тап Қатені тап
1. 6 * 8 + 8 = 16 64 : 8 + 8 = 16
2. 30 * 2 + 14 = 64 28 : 7 + 14 = 28
3. 9 + 6 * 10 = 50 10 - 6 - 20 = 25
1.
Сергіту қимылды ойындар «Би»
Күміс қақпа « Аялдама»
І топатың тапсырмасы
Біздің сыныптың ұзындығы 12 м, ал ені одан
5 м кем, Сынып бөлмесінің еденінің ауданын табыңдар.
ІІ топатың тапсырмасы
Есепті теңдеу құру арқылы шығар: Тиін 18 жаңғақ , ал алманы 2 есе кем жинады. Тиін қанша алма жинады?
ІІІ топатың тапсырмасы
Амалдардың орындалу ретін орындаңдар:
8 * 9 + 916 - 45 = 7 * 8 + 45 : 5 =
6 * 9 + 49 : 7 - 56 = 100 : 5 – 81 : 9 =
720 : 9 + 826 = 70 * 7 - 286 + 106 =
236 + 72 : 8 = 32 : 8 + 27 : 3 =
ІV топатың тапсырмасы
Математикалық красвортты шешіңдер:
«Алтын қақпа» тапсырмасы
Қар ұлпаларына өздері әр топқа сұрақ жазу арқылы сұрақтар қояды, қарсылас топтар жауап береді .
«Алтын сандық» тапсырмасы
Әр топ үйдің іргетасының, шатырының иерезесініңғ есігінің ауданын тауып үй құрастырып береді.
Аяз ата мен бірге балаларға дайын сыйлықтарымызды жолдаймыз
«Алтын қақпа» ойынының тапсырмаларын орындайды
ABCD әріптерін көтеру арқылы тест тапсырмасына жауап береді.
тапсырманы өздігінен орындайды.
Берілген сұрақтарға жауап береді
тапсырмаларды талдайды. Өз бетінше орындайды
Топта берілген аяз атаның . Әрбір топ сыйлықтардың тапсырмаларын орындайды
Әрбір топқҚар ұлпаларына жазылған сұрақтар дайындап , бір-біріне береді
Алтын сандықтың ішінен шыққан геометриялық фигуралардың ауданын дұрыс тауып, балаларға жаңа үй құрастырады.
Өзара бағалау
Смайлик
Басбармақ
Бағдаршам
Смайлик
Басбармақ
Бағдаршам
Смайлик
Басбармақ
Бағдаршам
АКТ (СТО)
Слайд
Ой толғаныс СТО Қорытынды
Өзін-өзі бағалау парағы
Оқушының аты жөні :______________________________
Пәні: математика Сыныбы: 3 «Ж»
Күні Үй тапсырмасы: Зерттеу жұмысын жасадым
1 ұпай 5 минуттық тест
1 ұпай Жеке жұмыс жасадым
2 ұпай Жұппен жұмыс жасадым
1 ұпай Топтық жұмысқа белсене араластым 1 ұпай Сабақта өзгеге көмек бердім
1 ұпай Тәртібім жақсы
1 ұпай Жиынтық ұпай саны Баға
8-«5»
6-7-«4»
4-5-«3»
0-3-«2»
Ой қорыту
Сұрақ – жауап жүргізу, Оқушыларды бағалау
Сонымен, бүгінгі сабақта ауданды табу барысында нені түсіндік ?
Рефлексия сұрақтары:
Тапсырмаларды орындау барысында қандай қиындықтар кездесті?
Қандай тапсырманы орындағанда қиын болған жоқ?
Кейінгі сабақтарда тағы нені үйренгін келеді ?
Үйге тапсырма: Айданды табуды зерттеуді жалғастыру. Басқа нысандар мен заттардың ауданын табу. Математика пәнінен еределер жаттау
Өтілген тақырып бойынша сұрақ арқылы бекітеді.
Оқушылар кері байланыс жазады
Тақтаға шыршаға өздерінің рефлексияларын іледі Бас бармақ әдісі
Кері байланыс СТО
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.