Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Дара және күрделі сын есім -

Дара және күрделі сын есім

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 2806 | Размер: | Автор: гость
. Оңүстік Қазақстан облысы
Қазығұрт ауданы
П.Тәжібаева атындағы жалпы орта мектебі
бастауыш сынып мұғалімі
Темірбаева Гүлжан Мірәліқызы
1 Мерзімі 19.02.2014 ж.
2 Сынып 4 «ә»
3 Пәні Қазақ тілі
4 Тақырыбы Дара және күрделі сын есім
5 Мақсаты Дара және күрделі сын есімдерді түсініп, түрлерін ажырата білу.

6 Міндеттері 1.Сын есімнің түрлерін талдауда білім-білік дағдыларын қалыптас- тыру.
2. Сыни ойлау арқылы оқушылардың есте сақтау қабілеттері мен сөздік қорларын дамыту.
3.Ұйымшылдыққа тәрбиелеу арқылы ,топпен жұмыс жасауға дағ - дыландыру.

7 Күтілетін нәтиже 1.Дара және күрделі сын есімнің ережелерін түсініп,түрлерін ажы- рата біледі.
2. Сын есім түрлері бойынша нақты сұрақ қоя біледі.
3.Мысал келтіріп, жаза алады.
8 Сабақтың модульдері Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,оқытуда АКТ-ны пайдалану,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
9 Сабақтың типі Жаңа білімді меңгерту
10 Сабақтың түрі Жаңа сабақ
11 Тақырыпты ашуға байланыс- ты тәсілдер Миға шабуыл,топтастыру, «Венн диаграммасы», «Т кестесі»,бес жолды өлең,сәйкестендіру стратегиясы,семантикалық карта
12 Пәнаралық байланыс Бейнелеу,ана тілі
13 Көрнекі құралдар Интерактивті тақта,түсті маркерлер,плакаттар,жапсырма қағаз
14 Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
15 Ұйымдастыру кезеңі
5 мин «Мен» тренингі
Өзі туралы мәлімет береді.
Топқа бөліну.»Менің қалпағым» әдісі.Өзі қалаған түсі бойынша топқа бөліну. «Мен»сөзінен басталатын өзі туралы қасиет айтады. Көңіл-күйлері көтеріледі. Оқушылар қалпақ түстері бойынша 4 топқа бөлінеді.
(Көк,жасыл,қызғылт, сары)
16 Үй тапсырмасын тексеру
5 мин

«Өз орныңды тап»5-жаттығу.
Түсіп қалған сөздерді төменнен тауып,өз орнына қой.
Жаңа мағынаны тану.«Миға шабуыл»
Әр топ бір сұрақтан таңдайды. 1.Сын есім дегеніміз не?
2.Туынды сын есім дегеніміз не?
3.Негізгі сын есім дегеніміз не?
4.Менің анам дәмді тамақ пісірді. (Сын есімді тап?) Оқушылар жұпта,топта талқылайды.Әр топтан бір оқушы шығып қорғайды.
17 Жаңа сабақ
20 мин

Ой толғаныс. «Топтастыру»

Негізгі Туынды

Сын есім

Дара Күрделі
Оқулықпен жұмыс:Оқулықтағы 19-22 жаттығуларды орындау.(Жеке жұмыс топтық талқылау)
«Конверттегі хаттар» Білім Министрі сыныпқа хат жібереді.Хатта топтарға арналған тапсырмалар болад ы. Оқушылар өз таңдаған түстеріне қарай хат түстерін таңдайды.
1-топ . Көк түсті конверт 19 –жат
2-топ .Қызғылт түсті конверт 20-жат
3-топ .Жасыл түсті конверт 21-жат
4-топ. Сары түсті конверт 22-жат

Сергіту сәті:Музыкалық қозғалыс.

Оқушылар тотастырады.
Білім Министрінің жіберген хаттарын,түсті қалпақтарды киіп қорғайды.

Оқушылар музыкалық қоз – ғалысты жаттығулар жасайды.
18 Сабақты бекіту
5 мин

Ой толғаныс.Топпен жұмыс.
1-топ. Венн диаграммасы.
2-топ. «Т кестесі.
3-топ. Бес жолды өлең құрастыру.
4-топ. Дара және күрделі сын есімі бар2 сөйлем ойлап жазу.
Әр топ өз тапсырмаларын орындайды.
Дарынды,талантты балалар анықталады.
19 Қорыту
5 мин

«Сәйкестендіру» стратегиясы
Көк қыз
Қызыл ала аспан
Жасыл шөп
Ақ сары сиыр
Оқкшыларға семантикалық карта тарату
Оқушылар топтасып сәйкес-тендіреді.

Оқушылар жеке орындайды.
Кестеге жазады.
20 Кері байланыс
1-мин 1.Бүгін мен не үйрендім?
2.Не ұнады,не ұнамады?
3.Жаңа сабақ бойынша пікірім?

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін,өз ойларын жазып білдіреді.
21 Бағалау кезеңі
2 мин Бағалау критерийлері
1.Сын есімнің ережесін түсініп,түрле- рін ажырата біледі.
2.Сөйлем құрастырып жаза алады.
3.Өз ойын дәлелдей алады.
Топ сарапшылары пікір ай- тады,баға береді,бірін-бірі қолдайды.
22 Үйге тапсырма
2 мин 23-24жаттығу.Әңгіме құрау. Көз сүріндіреді қалай түсінесің?
Оқушы үйде орындайды.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.