.
.
Қазақ тілі 11- сынып Діни (уағыз) шешендік
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 2084 | Размер: | Автор: гостьСабақ тақырыбы: Діни (уағыз) шешендік
Сабақ мақсаты:
Сабақ барысы:
1. «Аялы алақан»
2.Доп лақтыру арқылы бір-біріне үй тапсырмасына байланысты сұрақтр қою.
Топқа бөлу:
1.Майқы би
2.Жиренше шешен
3.Асан қайғы
4.Аяз би
Топта төрт би туралы толық мәлімет береді, дәлелдейді.
Жаңа тақырып:
Компютерден тыңдатып, оқушыларға сұрақтар қоямын.
1.Шешендіктің қай түрі?
2.Шешендіктің осы түрінен қандай ерекшелік байқап тұрсыңдыр?
3.Шешеннің дауыс ырғағы нені байқатады?
4.Соттағы шешендікпен салыстырыңдар.
Демек жаңа тақырыбымыз: Діни (уағыз) шешендік
Оқулықпен жұмыс: І топ
1.87- беттегі 1,2 азат жолдарды жеке, жұпта, топта талқыла.
Оқулықпен жұмыс: ІІ топ
1.87- беттегі 3,4 азат жолдарды жеке, жұпта, топта талқыла.
Оқулықпен жұмыс: ІІІ топ
1.87- беттегі 5,6,7 азат жолдарды жеке, жұпта, топта талқыла.
Оқулықпен жұмыс: ІҮ топ
1.87- беттегі 8,9 азат жолдарды жеке, жұпта, топта талқыла.
Постермен қорғайды.
Сергіту сәті
Оқулықпен жұмыс 106 -жаттығу ауызша орындайды.
оқушылар бірін-бірі бағалайды.
рефлексия: эссе жазу
Бағалау "Екі жұлдыз бір тілек"
Стратегиялар: "Алы алақан", "Миға шабуыл", "Жұптас,ойлан, талқыла"
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу
Оқушылардың сабаққа деген сенімділіктерін арттыру
Сабақтың өмірмен байланысты екенін ұғындыру
Оқушыларды топқа бөлу
Оқытылатын тақырып бойынша кестемен таратпа материалдары таратылады
Сәлемдесіп, бүгінгі сабақта не туралы айтылатындығын және олар үшін қандай жаңа тәсілдер мен сабақ өтетіні туралы білгісі келетіндіктерін айтты Ауызша Маркерлер ,
Плакаттар, қалам, электронды тақта
Тұсау кесер Қазақ шешендік өнері кімдерден басталады?
Соттағы шешендік пен діни шешендіктің айырмашылығын анықта
Қазақ шешендік өнері кімдерден бастау алғандығы,
соттағы шешендік пен діни шешендіктің айырмашылықтрын топ болып орындайды
Стикерлермен бағалау
Негізгі бөлім Жаңа материалды оқыту
Сұхбат қосымша ақпарат құралдарымен дәріс беру негізгілерін жазып алу;
Мәтіндерді оқып, діни уағыз ерекшелігін түсінеді, мағынасын анықтайды.
Сергіту сәті
"Қаражорға" Оқушылар өз бетінше жұмыс жасап, талқылайды
Бір-біріне түсіндіреді Жұмыс дәптер, оқулық
Қорытынды Бір-бірінің білімдерін толықтырады
Діни шешендіктің негізгі міндетін ұғынады
Бірін-бірі бағалайды
Үйге тапсырма:
107- жаттығу
Рефлексия Берілген тапсырмалар бойынша топ болып жұмыс жасайды;
Әр топтан бір оқушы шығып сабақты қорытындылайды;
Өзін-өзі және топты бағалайды;
Сабақтың қалай өткендігі туралы рефлексия жасайды.
Өзін-өзі бағалау
Топтың бірін-бірі бағалауы
Жинақталған баға Стикерлер, смайликтер
Күні: Пәні: қазақ әдебиеті Сыныбы: 9
Сабақтың тақырыбы : Қазтуған жырау
Сабақтың мақсаты : а) Қазтуған жыраудың еңбектеріне тоқтала отырып, шығармаларының идеялық мазмұнынын талдау,оқушыларға ойландыратын сауал бере отырып,пікірін тыңдау,қорытынды жасау;
ә) білімділік танымын,шығармашылық қабілетін,тілдік қорын,ізденістерін арттыру;
б) еңбексүйгіштікке,мамандық таңдай білуге,адамгершілікке,ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі : Дәстүрлі сабақ
Сабақтың әдісі : сұрақ-жауап,шығармашылық іздену
Сабақтың көрнекілігі : кітаптар,тірек сызбалар т.б
Пәнаралық байланыс : тарих
Сабақтың барысы :
а) Ұйымдастыру кезеңі :
Оқушылармен амандасу,түгелдеу,оқу құралдарын тексеру.Сыныптың тазалығына көңіл бөлу.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ә) Үй тапсырмасын пысықтау :
Үйге берілген тапсырманы сұраймын.Оқушыларға бірнеше сұрақтар қоямын
б) Жаңа сабақты түсіндіру.
Ол өзін "айдаса қойдың көсемі", "сөйлесе қызыл тілдің шешені", "буыршынның бұта шайқар азуы", "бидайықтың көл жайқаған жалғызы" деп таныстырады. Қазтуған жырау тайпалар көсемі, отты биі, әскербасы, орақ тілді шешен, арқалы ақын болған. Қазтуған жырларының арқауы - туған елі, кіндік кескен, кір жуған жері. Оны ақын тебірене жырға қосады.
"Салп-салпыншақ анау үш өзен,
Салуалы менің ордам қонған жер",
"Жабағы менен тайы тең,
Жары менен сайы тең",
"Ботташығы бұзаудай,
Боз сазаны тоқтыдай,
Балығы тайдай тулаған,
Шырмауығы шөккен түйе таптырмас,
Балығы көлге жылқы қаптырмас,
Сөйткен менің, Еділім" , —
деп, Еділіне перзенттік қалтқысыз сезімін емірене өрнектейді. Ақын өз жырларында батырлықты, ерлікті, елдікті дәріптейді. Оның жырындағы:
Балдағы алтын құрыш болат,
Ашылып шапсам деп тартар,
Сусыным қанға қанар деп,
Азамат ердің баласы
Жабыққанын білдірмес,
Жамаңдар мазақ қылар деп, —
деген жолдардан мұны байқау қиын емес.
Өзі де қылышын "сары жүн оққа толтырған" батыр болған.
Кітаппен жұмыс: Кітаптан «Салп-салпыншақ үш өзен». өлеңін мәнерлеп, нақышына келтіре оқиды.
Білімді бекіту: Өтілген тақырыпқа байланысты бірнеше сұрақтар қоямын. Түсінбеген сұрақтарына жауап беремін.
Білімді бағалау: Оқушылырдың жауаптарына ,сабаққа белсене қатысып отырғандарына қарай білімдері бағаланады.
Үйге тапсырма: Қазтуған жыраудың шығармаларын оқып келуге беремін.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.