.
.
А.Байтұрсынов атындағы №50 мектеп гимназиясы. Екібастұз
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1515 | Размер: | Автор: гостьБастауыш сынып мұғалімі: Есимханова Гулвира Омиралиевна.
Сыныбы: 2 «ә»
Пәні: Әдебиеттік оқу.
Қысқа мерзімді жоспар.
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты:
Күтілетін нәтиже: «Екібастұз»
Оқушыларға мәтіндегі негізгі ой мен идеяны ұғындыру. Байланыстыра сөйлеу дағдыларын жетілдіру.
Еліміздің қазба байлықтары туралы мәлімет алады. Мәтін арқылы туған жерге деген сүйіспеншілік, табиғатты бағалау, ойлау сияқты сезімдері оянады.
уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Ресурстар
2мин
3мин Сабақтың барысы
Ұйымдастыру кезеңі
Топқа бөлу
Оқушыларды еліміздің ірі қалаларының аттарымен 3-топқа бөлемін.
1. Астана
2. Алматы
3. Түркістан
Оқушылар қала аттары бойынша 3 топқа бөлінеді.
Суреттер
5мин Үй тапсырмасын сұрау «Фокусировка» әдісін пайдалана отырып, сұрақтар қоямын.
Өлеңнің ұнаған шумағын жатқа айтқызу. Әр топтан тек бір ғана оқушы шығару.
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. «Алатау» өлеңінің ұнаған шумағын жатқа айтады.
5мин Қызығушылығын ояту.
Сөзжұмбақты шешу.
1. Қысқы аяқ киімнің атауы
2. Адамның көру мүшесі
3. Үлкенге құрмет, кішіге
4. Оқушы үшін ең үздік баға
5. Біз үшін ең ардақты жан
6. Уақытты анықтайтын құрал
7. ҚР рәміздерінің бірі
8. Әуе көлігі
9. Кім? Не? Сұрағына жауап беретін сөз табы. Әр топ мүшелері сөзжұмбақтың жауаптарын тауып, плакатқа жазады.
Сөзжұмбақтың жауабы: «Екібастұз» плакат
8мин
2-мин
Жаңа сабақ. (интер тақта)
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Мәтінді бөліктерге бөлір оқыту. Мәтін бойынша сұрақтар қоямын.
Дәптермен жұмыс.
Керек деректер айдары.
Тақтатағы слайдқа назар аударту. Екібастұз қаласы, оның көмірлі алқабы туралы мәлімет беремін.
-жылуды неден аламыз?
Күннен, шөп-шаламнан, ағаш отыннан, тезектен, ток көздерінен, газдан және тас көмірден.
-Қайсысының жылуы қатты, әрі ұзағырақ жанады деп ойлайсыңдар?
- Мәтіндегі «Екібастұз» қойып кеткен адам сол жерге қайта оралады ма?
Сергіту сәті. Топтардан бір-бір оқушы мәтінді бөліктерге бөліп оқиды және мазмұнын айтады. Сұрақтарға жауап береді.
Сөздікті жазады.
Екібастұз қаласының тарихы, халқы, жері, ақпарат көздері т.б. мәліметтермен танысады.
Оқушылар мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.
Сазды әуенге билейді. Интерактивті тақта, слайд, оқулық
Дәптер
Интерактивті тақта
оқулық
9мин Топтастыру стратегиясын пайдалана отырып, постер дайындау
1-топ: көмір
2-топ:тезек немесе отын
3-топ:көмір мен отынға
«Венн» диаграммасын құру. Айырмашылығымен ортақ қасиетін табу. Оқушылар постер дайындайды.
Көмір мен отынға сипаттама береді, «Венн» диаграммасын құрады. Әр топтан бір-бір оқушы шығып постерлерін қорғайды. Плакат маркер
Суреттер
5мин
2мин
2мин
1мин Қорытынды.
Тест шешу.
Тақырыпты бекіту мақсатында тест сұрақтарын беру.
Кері байланыс жүргізу.
1. Түсіндім.
2. Түсінгім келеді.
3. Түсінбедім – деп стикерлерге өз ойларын жазғызу және смайликтер ілінген плакатқа жапсырту.
Бағалау.
Оқушыларды «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалаймын.
Үйге тапсырма беру
Мәтінді түсініп оқу.
Сұрақтарға жауап табу.
Шахты туралы мәлімет құрастыру. Оқушылар берілген тест сұрақтарын белгілеп береді.
Оқушылар кері байланыс жасай отырып, бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергендіктерін стикерге жазып, плакатқа жапсырады.
Үйге берілген тапсырманы жазып алады. А-4 парағы
Стикер
Плакат
Маркер
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.