.
.
«ЕЛ ОРДАСЫ – АСТАНА. БІРІККЕН СӨЗДЕР» «Ел ордасы – Астана. Біріккен сөздер»
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1647 | Размер: | Автор: гостьАхметова Ұлжан Махамбеталиқызы
Шымкент қаласы, №20 Титов атындағы мектеп-гимназияның қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Пәні : қазақ тілі
Сыныбы: 6 «А»
Сабақтың тақырыбы: «Ел ордасы – Астана. Біріккен сөздер»
Сабақтың мақсаты :
а)білімділік:
оқушылардың білім деңгейін көтеру, ұжымдық түрде білім алуға баулу, сөздерді өзара байланыстырып, ойды жүйелеп айту дағдысын қалыптастыру. «Біріккен сөздер» тақырыбын түсіндіру,практикалық жолмен меңгерту;
ә)дамытушылық:
алған білімдерін толықтырып, сөйлеу тілін дамыту;
б)тәрбиелік:
Отанға деген сүйіспеншілік рухында тәрбиелеу, қаламызды сүюге, аялауға тәрбиелеу. Оқушыларға әстетикалық тәрбие беру.
Күтілетін нәтиже: Тақырып аясында жаңа сөздерді меңгереді, біріккен сөздерді практикалық жолмен меңгереді
Бұрын меңгерілген білім: «Елнұр туған күнге сыйлық таңдайды»
Пәнаралық байланыс: орыс тілі,география
Сабақтың ресурстары АКТ,постер,түрлі – түсті маркер, стикерлер
Сабақтың барысы:
Кезең Уақыты Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушының іс - әрекеті
Кіріспе 5 мин
1.«Миға шабуыл»
Тақырыпқа сай ән тыңдату
2.Оқушыларды сабақтың тақырыбымен,мақсатымен таныстыру,бағалау түрімен таныстыру
Интербелсенді тақтадан
А. Жорабаеваның орындауында Астана туралы ән тыңдайды
Негізгі
35 мин
1.Топқа бөлу:
Оқушыларды Бәйтерек, Ханшатыр,Ақорда суреттерін тарату арқылы топқа бөледі
2.Сұрақ – жауап жүргізу:
Елордамыз Астана туралы не
білесіңдер?
3.Жаңа сөздермен жұмыс:
Елорда – столица
Көркем,әсем – красивый
Сәнді ғимараттар –
современные здания
Мемлекеттік мекемелер –
государственные учереждения
Астананың көркі – красота Астаны
4. «Астанаға саяхат»
Әр аялдамада оқушыларға топтық тапсырмалар орындатқызу:
«Ханшатыр» аялдамасында
«Ел ордасы - Астана» мәтінін аудару
«Бәйтерек» аялдамасында сөз тіркестерімен сөйлемдер құрастыру
«Ақорда» аялдамасында
әр топ тақырыпқа байланысты зат есім, сын есім, етістіктерді жазуы тиіс
5. «Күрделі сөздер» тақырыбын интербелсенді тақтаның көмегімен түсіндіру
6.Сабақты бекіту:
Жасырын біріккен сөздерді табу
Оқушылар суреттер арқылы үш топқа бөлінеді
Балалар Астана туралы өз білгендерін ортаға салады
жаңа сөздерді дәптерлеріне жазып алады
Балалар топпен жұмыс жүргізеді:
мәтіннің өздеріне тиісті
бөлігін аударады,
жаңа сөз тіркестерімен
2 сөйлемнен құрасты-
рады,
Астана сөзі жазылған
постерге зат есім,сын
есім,етістіктерді жазады,
аудармасын айтады
керекті мәліметті түртіп
отырады
Әр топқа суретті жұмбақ
сөздер беріледі, мысалы
тас пен бақаның,7 саны мен судың, 2 саны мен бас, тұздың суреттері
жасырынған біріккен сөз
дерді тауып,үш тілде айтады
Қорытынды
5 мин Оқушыларды бағалау
Әр топтың жинаған түстеріне қарай,оқушыларды бағалайды
Үйге тапсырма: 73 бет,5 – тапсырма, мәтінді мазмұндау.
Үй тапсырмасын күн-
деліктеріне жазып алады
Кері байланыс
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.