Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
И.Крылов (ауд. Ы.Алтынсарин) «Ат пен Есек» мысал өлеңі -

И.Крылов (ауд. Ы.Алтынсарин) «Ат пен Есек» мысал өлеңі

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 5713 | Размер: | Автор: гость
. Ақтөбе облысы
Хромтау қаласы
№6 Хромтау гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі: Кысырауова Шынар андебековна
Қысқа мерзімді жоспар


Пәні Әдебиеттік оқу 4- сынып
Тақырыбы И.Крылов (ауд. Ы.Алтынсарин) «Ат пен Есек» мысал өлеңі
Мақсаты: Мысалмен таныстыру арқылы негізгі ойды анықтауға мүмкіндік туғызу.
Күтілетін нәтижелер 1.Мысалмен танысу арқылы негізгі ойды анықтайды, ойды жүйелі жинақтауға үйренеді;
2.Өз біліміне есеп беріп, бағалауға үйренеді; өзіндік ойын ортақ пікірге тоғыстырып біледі;
3.Автор көтерген идея арқылы қайырымдылыққа, жанашырлыққа,мейірімділікке тәрбиеленеді, ,жаман әдеттен жиренеді.
Сілтеме Жалпы білім беретін мектептің 4—сыныбына арналған оқулық. Алматы «Атамұра 2011»
Негізгі идея Көтере алмаған қосып арқалайды.
Жұмыла көтерген жүк жеңіл.
Сабақ кезеңі Ресурс Мұғалім -оқушы әрекеттері Стратегия Бағалау
3мин
1 мин
Музыка
Оқу құралдары

Топ аттары жазылған парақша Тренинг: "Айна"
Топқа оқушылардың оқу құралдары арқылы топқа бөлемін
«Ұшқыр ой» Біз бүгінгі сабағымызда үш топпен жұмыс жасаймыз
І-топ «Баяндаушылар»
ІІ-топ «Зерттеушілер»
ІІІ-топ «Әдебиетшілер» АКТ
Топқа бөлу

Жағымды ахуал туғызу

7мин Үй тапсырмасын «Үш қадамнан тұратын сұхбат» әдісімен бастайық
«Зерттеушілер»-сұхбат алады.,
«Баяндаушылар»-жауап береді.
«Әдебиетшілер»-жинақтаушылар Осы тақырыптан өздеріңе не алдыңдар? Достарыңа не айтар едіңдер?
1. Іздеген жетер мұратына
2.Жан қиналмай, жұмыс бітпес, Талап қылмай........................ деген мақалды ұстана отырып, сенімнен айрылмай дегенімізге жету Үш қадамнан тұратын сұхбат Үш шапалақ
Қызығушылықты ояту 6мин Слайд
Ат пен есек мысалының авторлары орыс жазушысы И.А.Крылов өмірі. (слайден оқушы таныстырады)
Ал оны аударған Ы.Алтынсарин.Алтынсарин туралы біз білеміз.Ол кісінің кім екенін мектеп табалдырығын аттаған күннен бастап білесіңдер.Сабақ барысында ол кісі туралы білімдеріңді көрсетесіңдер Ой қозғау
АКТ Үш шапалақ

Мағынаны тану

6мин Оқулық Оқулықпен жұмыс.
«Ат пен есек» мысалы арқылы автор сендерге нені үйреткісі келді екен? Соны оқып танысайық.
Өз бетінше жартылай дасуыста оқып танысу. Түсініксіз сөздерді түртіп алу
Шалыс басып-сүрініп
Діңкем құрып-әлім құрып
Омақасып құлау-етбетінен құлау
Пақыр болды-өлді
1-топ: Есек Атқа қандай өтініш айтады?
2-топ: Ат өзінің істеген қылығына неге өкінді?
3-топ: Өлеңнен Есектің сөзін тауып, мазмұнына сәйкес ырғақпен оқы Түсініп оқу Үш шапалақ
10мин
Постер Топпен жұмыс.
1. «Баяндаушылар» тобы—Ы.Алтынсарин өмірі. слайд-2.
2. «Зерттеушілер»-- Мысал деген не? Өткенді еске түсіру мысалдар келтіру.
Мысал деп адам бойындағы кемшілікьерді сынап, адалдық, әділдік, қайырымдылық сияқты жақсы қасиеттерді мадақтап жазатын шығарманы атайды. Мұндай шығармада өсімдіктер мен жануарлар, аңдар мен құстар кейіпкер ретінде алынады
Шығарманың мысалға жататынын дәлелде.
3. «Әдебиетшілер» -- Мысалда не туралы айтылады.Кейіпкерлерді ата (ат, есек,иесі).Автордың айтайын деген ойы. Топпен жұмыс
Постер Бас бармақпен бағалау


Сергіту Қара жорға биі (аттың жүрісіне байланысты) АКТ
Ой толғаныс 6 мин Дәптер Шығармашылық жұмыс
Балалар сендер қазір атқа деген, есекке деген көңіл күйлеріңді айтыңдаршы.Барлығыңның айтайын деген ойларың бар сол ойларыңды хат жазу арқылы білдіріңдерші.
«Б»--Атқа хат жазу
«З»- Бес жолды өлең
«Ә»-Есекке хат жазу. Кейіпкерге хат

Бес жолды өлең Бас бар мақпен

2мин
Қортынды -Төмендегі мақалдардың ішінен мәтіннің мазмұнын ашатын мақалды тауып, дәлелдеме жасау.
1. Досы көпті жау алмайды, ақылы көпті дау алмайды.
2. Көтере алмаған қосып арқалайды.
3. Ырыс алды-ынтымақ.
4. Жұмыла көтерген жүк жеңіл.
5. Өзгеге жасаған ізетің-өзіңе жасаған құрметің.
Мысалға түйін. Қайырымдылық керек пе,керек емес пе?
--Қазіргі заманда қайырымдылық керек.Бір бірімізге көмек жасап жанашырлық танытып,береке бірлігіміз арттса жақсы өмір сүреміз, мемлекетіміз де дамиды,алға басады.2050 стратегиясын орындау үшін қоғамға жақсы адамдар керек. Түйінді ой
3мин Кері байл "Бес саусақ" Рефлексия
Үйге тапс. 285 бет мәнерлеп оқу. «Менің қайырымдылық істерім» шығарма жазу
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.