.
.
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы. Білім беру саласы: Таным Күз келді.
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 3045 | Размер: | Автор: гостьБөлімі:Экология негіздері
Тақырыбы: Күз келді.
Мақсаты: Балаларды күз мезгілімен таныстыру. Табиғатқа деген сүйіспеншіліктерін арттыру. Балалардың ойлау қабілетін, сөздік қорын дамыту.Үлкендердің еңбегін бағалай білуге тәрбиелеу.
Түрі,типі:Тәй-тәй технологиясы
Әдіс-тәсілдері:Түсіндіру, көрсету, әңгімелеу, ойын,сұрақ-жауап.
Билингвалді компонент: Күз- осень, жапырақтар- листья.
Көрнекіліктер: Жыл мезгілдеріне байланысты суреттер, әр түрлі жапырақтар, жемістер мен көкөністерге арналған себеттер т.б.
Сөздік жұмыс: Жапырақ, ағаш, егін, еңбек т.б.
Іс-әрекет кезеңдері Тәрбиеші іс-әрекеті Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық оятушылық
Сәлеметсіңдерме балалар!
Бәріміз шаттық шеңберіне тұрайық.
Шаттық шеңбері:
Қуан,шаттан,алақай,
Қуанатын күн келді.
Қайырлы таң! Қайырлы күн!
Күліп шықты күн бүгін Сәлеметсіз бе?
Балалар шаттық шеңберін қимыл қозғалыстармен жасайды.
Ұйымдастыру кезеңі
- Балалар , мына суретке қараңдаршы, суреттен кімдерді көріп тұрсыңдар?Балалар қайда жүр екен?
Балалар не істеп жүр?Жапырақтардың түстері қандай?Ағаштардың жапырақтары бар ма ?
Жапырақтары қайда кеткен?Жақсы балалар.
(Балаларды күз мезгілімен таныстыру)
Қазір күз мезгілі . Жаңбыр жиі жауады. Күн салқындай- ды.Адамдар жылы киімдерін киеді. Ағаштардың жапырақтары сарғайып, жерге түседі.
-Құстар жылы жаққа ұшып кетеді.
Күзде жеміс-жидектер, көкөністер пісіп, үлкендердің еңбегімен егіс алқабындағы егіндер жиналады екен. Балалар, күз туралы әңгімемізді орталықтарда жалғастырамыз.
Балалар,енді белсенділік орталығына барып, фишка алып екі орталыққа бөлініп отырасыңдар.
I- Кітап орталығы:
Кітап орталығындағы балалар:
«Күз» өлеңін оқып, әңгімелейді.
Күзім-ау, күзім-ау,
Мінезің бұзық-ау.
Жаңбырың сіркіреп,
Келгенің бұзық-ау.
II- Ойын орталығы:
Ойын орталығындағы балалар:
«Кім жылдам?»деген ойын ойнайды.
Мақсаты: балаларды шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Шарты: Балалар екі себетке көкөністер мен жемістерді ажыратып жинайды.
Сергіту сәті:
Ормандағы аюдың,
Құлпынайы көп екен.
Теріп-теріп алайық,
Қалтамызға салайық.
-Балаларды.
Ағаштардың арасында
–
-Жапырақтар жинап
-Қызыл, сары .
-Жоқ
-Жерде шашылып жатыр.
Күз мезгіліндегі табиғат ерекшеліктері туралы естіп , біледі.
Белсенділік орталығынан фишка алып орталықтарға бөлінеді
Балалар тәрбиешімен бірге өлеңді қайталап айтады.
Балалар ойынды қызыға ойнайды.
Балалар қимылдар жасай отырып, бойларын сергітіп алады.
Рефлексивтік- түзетушілік.
Қорытындылау: Екі орталықтың балаларын отырғызып, бүгінгі іс -әрекеттері туралы: балалар, бүгін қай мезгіл туралы әңгімеледік?
- Күзде табиғатта қандай ерекшеліктер болады екен? т.б. сұрақтарға жауаптар ала отырып, балалардың еңбектерін бағалап, мадақтап, бүгінгі іс-әрекетті аяқтау.
Балалар сұрақтарға жауап береді.
Балалар мадақтаулар естіп, риза болады.
Күтілетін нәтиже:
Нені біледі: Күз мезгілі туралы әңгімелей біледі.
Нені игерді: «Күз» өлеңін қайталап айта отырып, жаттап алды.
Білу керек: Үлкендердің еңбектерін бағалауды, бір-біріне көмектесе білуді үйренулері керек.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.