Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Мұхит түбінің жер бедері -

Мұхит түбінің жер бедері

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 2014 | Размер: | Автор: гость
. Сабақтың тақырыбы: Мұхит түбінің жер бедері
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Мұхит түбіндегі таулардың және жазықтардың қалай пайда болатынын және зерттелуі туралы білім беру,
Дамытушылығы: Оқушылардың ойлау қабілеті мен шығармашылық ізденіс дағдыларын қалыптастыра отырып, ой-өрісін дамыту;
Тәрбиелілігі: Жас ұрпақты білімге, адамгершілікке, табиғатты қорғауға тәрбиелеу,
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ - жауап, талдау СТО элементтері
Сабақтың көрнекілігі: Сызба, интербелсенді тақта
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
А) оқушыларды түгелдеу,
Б) оқушылардың назарын сабаққа аудару;

Үй тапсырмасын сұрау.

І. Кезең. Ең, ең, ең ... ойыны

1. Әлемдегі ең биік тау?
2. Ең биік шың?
3. Ең үлкен жанартау?
4. Ең үлкен мұхит?
5. Ең кіші мұхит?
6. Ең үлкен материк?
7. Ең кіші материк?

ІІ. Шығармашылық тапсырма(кестені толтыру):

№ Жазықтар мен таулар Орналсқан материя
1 Месопотомия
2 Ұлы Қытай
3 Декан үстірті
4 Каспий маңы ойпаты
5 Амазонка ойпаты
6 Батыс Аустралия үстірті

ІІІ. Сандар да сөйлейді

200м дейін
200-500м
500м асатын


IV. Картамен жұмыс. (Тақтада әлем картасы шығады. Картаға әр түрлі әріптер жабыстырылған оқушылар әріптер орналасқан жерде қандай жазықтар орналасқанын табады.

V. Ауызша сұрақтар.

1. Жазық деген не?
2. Ол нешеге бөлінеді?
3. Абсалюттік биіктігіне қарай нешеге бөлінеді?
4. Жазықтар қалай пайда болады?
5. Жазықтар қалай өзгереді?
6. Барқан деген не?
7. Тау деген не?
8. Жер бедері деген не?

Жаңа сабақ:
- Жер бедері туралы түсінік.
- Мұхит түбінің жер бедері:

Таулар Жазықтар

Литосфералық тақталардың жылжуынан жарықтар пайда болып, жарықтардың екі жағын су асты жоталары пайда болады.
Қазаншұңқырлар.
Материктік қайраң.
Материктік қайраң мұхит деңгейінен 200м тереңдікті айтады.
Жаңа сабақты бекіту:
Сөзжұмбақ.

1. Мұхит түбінде кездесетін асыл тас.
2. Мұхит түбіндегі жазық.
3. Тереңдікті анықтайтын соңғы құрал.
4. Очюст Пиккар жасаған тереңдік кемесі.
5. Ең алғашқы қарапайым құрал.

Сабақты қорытындылау.

Не білдім? Не білгің келеді?



Үйге тапсырма: &16

Оқушыларды бағалау.

№7 Қ. Спатаев атындағы мектеп – лицейі

Тақырыбы:

«Мұхит түбінің жер бедері»

География пәнінің мұғалімі: Шоқайбекова Ж.
Сыныбы: 6Ж

Шымкент қаласы
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.