.
.
Пәні: Қазақ тілі 8 сынып Пән мұғалімі : Жұмахметова Жанар Бейбітқызы Мұзафар Әлімбаев
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 2275 | Размер: | Автор: гостьАқтөбе облысы
Әйтеке би ауданы
Комсомол орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
ТАҚЫРЫП Мұзафар Әлімбаев
МАҚСАТЫ Ақынның өмірімен танысу , мәтінге қатысты жаңа сөздердің қазақша атауларын есіне сақтау,бір-бірінің ойын тыңдап,нақты сөйлеуге ,бір-бірімен диалог арқылы пікір алмаса білуге,өз ойын еркін жеткізе алуға мүмкіндік алу,АКТ-ны тиімді қолдануға үйрену
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ Ақынның өмірімен танысады.
Мәтінге қатысты сөздік арқылы жаңа сөздермен танысады..
Бір-бірімен диалог арқылы пікір алмасуға үйренеді.
Өз ойын еркін жеткізе алуға талпынады.
АКТ-ны қолданудың тиімді жолдарын үйренеді.
КЕЗЕҢДЕРІ МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ БАҒАЛАУ РЕСУРТАР
Ұйымдастыру кезеңі
(2 минут)
Қызығушылықты ояту
(3 минут)
Мағынаны тану
(15 минут)
Мағынаны тану
15 мин
Ой толғаныс (10 минут)
Сабақты талдау
Психологиялық тренинг
Әндетеміз бүгін біз,
Лаулағанда жалынды,
Ізін басып үлкеннің,
Мейірімді ,танымды.
Біз бастаймыз сабақты,
Алға тартып ,ертеміз,
Ерем деген
Вагонды
Өлең жолдарының басқы әріптерін қоссаңыз,бүгінгі сабақтың тақырыбы шығады.
Тұйық етістіктер арқылы сабақтың мақсатын құру.
Мәтінді 3 минутта оқу тапсырылады(жекелей)
Уақыт өткен соң,оқулық жабылып, бір(күрделі ) сұрақтан жазу
Сергіту
142-беттегі 2-деңгейдің
2-тапсырмасында
Кері байланыс
«Жылдар сөйлейді»
1923,1948,1956-1958,1958-1986,1952,38,1963,1966,6 саны нені білдіреді?
Мен егер осындай ақын болсам.............
Бағалау.
Жалқы есімдер мен Тұйық етістіктер арқылы топқа бөліну
Сабақ мақатыСС мақсаты
Білу,Түсіну,Қолдану,Талдау,
Жинақтау,Бағалау.
Ортадағы қорапқа сұрақтар араластырылып, шеңбер болып отырып, сұрақтарға жауап беру,бағалау парағы тақтада көрініп тұрады.
Мәтіннен етістіктерді теріп жазып,тұйық етістік формасын жасаңдар.Жасалу жолын түсіндіріңдер.
«Жылдар сөйлейді»
1923,1948,1956-1958,1958-1986,1952,38,1963,1966,6 саны нені білдіреді
Сабақ соңындағы көңіл-күйін білдіреді.
Диагностикалық карта арқылы(Уақыт пайдалануы,сабақтың негізгі мақсатын шеше білуі
(Критериймен бағалау)
/Тақырыпты аша білуі
(Критериймен бағалау)
1/Тақырыпты аша білуі
2.Сызбамен сөз тіркесін дұрыс құрауы
3.Қазақша дұрыс жеткізе білуі
Ойларын нақты дәлелдей алуы
Бағалау
оқулық
Мұғалімге арналған нұсқаулық
Психология кітабы,журна
лы.
Слайдтар
«Шың» кітабы
Қазақ тілі(қосым
ша оқулық)
Қазақ тілі мен әдебиеті журналы
Презентация
лар
Бекітемін:
Пәні: Қазақ тілі Класы: 7 класс Пән мұғалімі: Жұмахметова Жанар Бейбітқызы
Ақтөбе облысы
Әйтеке би ауданы
Комсомол орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
ТАҚЫРЫП Дастарқан жасау. Туынды сын есім.
МАҚСАТЫ Туынды сын есім жасалу жолдарын үйрену, дастарқан жасау мәдениетіне қатысты сөздердің қазақша атауларын есіне сақтау,бір-бірінің ойын тыңдап,нақты сөйлеуге ,бір-бірімен диалог арқылы пікір алмаса білуге,өз ойын еркін жеткізе алуға мүмкіндік алу,АКТ-ны тиімді қолдануға үйрену
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ Туынды сын есімнің қалай жасалатындығын үйренеді.
Қазақша атауларды еске сақтай алады.
Бір-бірімен диалог арқылы пікір алмасуға үйренеді.
Өз ойын еркін жеткізе алуға талпынады.
АКТ-ны қолданудың тиімді жолдарын үйренеді.
КЕЗЕҢДЕРІ МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ БАҒАЛАУ РЕСУРТАР
Ұйымдастыру кезеңі
(2 минут)
Қызығушылықты ояту
(3 минут)
Мағынаны тану
(15 минут)
15 мин
Ой толғаныс (10 минут)
Үй тапсырмасы
Сабақты талдау
Психологиялық тренинг , оқушылармен топтастыру әдісін жүргізеді.
Сүйікті тағамдарын көз байлап суреттеу. (көңіл-күйлеріңіз қалай?)
Туынды сын есім тақырыбынан ,«Білетінін», «нені білгісі келетінін» түсіру тапсырылады.Сол арқылы оқушылардан сабақтың тақырыбы туралы пікірін алады,сабақтың мақсатымен таныстырады.
«Дұрыс тамақтану режимі» тақырыбын оқып, Тамақтану мәдениеті-1-топқа,», «Дастарқан әзірлеу» тақырыбын -2-топ бір-бір сөйлем жазып,постер жасауға ,идеяны ашатын сөз тіркестерін –аудармасымен ойын түйіндеуге жазуға тапсыру.
Сергіту сәті Сүйікті тағамым.
Әңгіме-дебат әдісі бойынша «иә», «жоқ» үлгісінде «Тамақтану режимін сақтау керек пе?», неге ?» деген сұрақтарға әрқайсысының пікірлерін тыңдау.
Кері байланыс Қалам ұсыну сұрақтары
Біз не үйрендік?(әрқайсысы бір-бір сөйлемнен жазады.)
Менің өзгерісім
86-бет 3-тапс Мазмұнын айту Оқушылар сабаққа келгендегі көңіл-күйін смайлик арқылы білдіреді, нан таағамдары мен сүт тағамдары жазылған парақшаларды алу арқылы топтасады.
Туынды сын есімнен не білетінін,не білгісі келетінін постерге түсіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға ұмтылады.
Тақырыпты түсініп оқиды, тамақтану туралы әрқайсысы бір-бір сөйлемнен түсіріп,топтан постер құрастырады.Ой түйіндеуге(зат есім +етістік,сан есім+етістік,сын есім+зат есім)сызбасымен сөз тіркестерін,аудармасымен жасап түсіреді.
Тамақтану режимінің ерекшелігін дәлелдеп ,өз көзқарастарын айтады.
Смайлик арқылы көңіл-күйін біледі
«Біз не үйрендік?(әрқайсысы бір--бір сөйлемнен жазады.),сұрағын,ұсынысын жазады
Сабақ соңындағы көңіл-күйін білдіреді.
Диагностикалық карта арқылы(Уақыт пайдалануы,сабақтың негізгі мақсатын шеше білуі
(Критериймен бағалау)
1/Тақырыпты аша білуі
2.Сызбамен сөз тіркесін дұрыс құрауы
3.Қазақша дұрыс жеткізе білуі
Ойларын нақты дәлелдей алуы
Топ мүшелері өз топтарына сай,сөз бен сөз тіркесін тізбектейді.
Тақырыпты меңгергені
Ойын бір сөйлеммен нақты жеткізе білуі
оқулық
Мұғалімге арналған нұсқаулық
Психология кітабы,журна
лы.
Слайдтар
«Шың» кітабы
Қазақ тілі(қосым
ша оқулық)
Қазақ тілі мен әдебиеті журналы
Презентация
лар
Бекітемін:
Пәні: Қазақ тілі Класы: 1 класс 25 қараша 2013 жыл
ТАҚЫРЫП Кел,ойнайық!
МАҚСАТЫ Ойын арқылы дене мүшелерін таныстыруға қатысты сөздердің қазақша атауларын есіне сақтау,бір-бірінің ойын тыңдап,нақты сөйлеуге ,бір-бірімен диалог арқылы пікір алмаса білуге,өз ойын еркін жеткізе алуға мүмкіндік алу,АКТ-ны тиімді қолдануға үйрену
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ Дене мүшелерін қазақ тілінде қалай таныстыратынын үйренеді.
Қазақша атауларды еске сақтай алады.
Бір-бірімен диалог арқылы пікір алмасуға үйренеді.
Өз ойын еркін жеткізе алуға талпынады.
АКТ-ны қолданудың тиімді жолдарын үйренеді.
КЕЗЕҢДЕРІ МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ БАҒАЛАУ РЕСУРТАР
Ұйымдастыру кезеңі
(2 минут)
Қызығушылықты ояту
(3 минут)
Мағынаны тану
(15 минут)
(15 минут)
Ой толғаныс (10 минут)
Үй тапсырмасы
Сабақты талдау
Психологиялық тренинг .Қанеки,оң аяқ!
Бір адым алға бас!
Қанеки,сол аяқ!
Шырағым,алға бас!
(оң жақ пен сол жақ болып топқа бөліну)
Кел,танысайық..Сол арқылы оқушылардан сабақтың тақырыбы туралы пікірін алады,сабақтың мақсатымен таныстырады.
Өзіңді таныстыр 1-топқа,», Досыңды таныстыр
Сергіту сәті Мен қандаймын?
Кері байланыс Қалам ұсыну сұрақтары
Біз не үйрендік?(әрқайсысы бір-бір сөйлемнен жазады.)
Менің өзгерісім
Оқушылар сабаққа келгендегі көңіл-күйін смайлик арқылы қасиеттеер жазылған парақшаларды алу арқылы топтасады.
не білетінін,не білгісі келетінін айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға ұмтылады.
Жұбымен қазақша танысу сәтін өткізеді.
Смайлик арқылы көңіл-күйін біледі
«Біз не үйрендік?(әрқайсысы бір--бір сөйлемнен жазады.),сұрағын,ұсынысын жазады
Сабақ соңындағы көңіл-күйін білдіреді.
Диагностикалық карта арқылы(Уақыт пайдалануы,сабақтың негізгі мақсатын шеше білуі
Бағдаршам арқылы бағалау
Топ мүшелері достарына баға береді.
оқулық
Психология кітабы,журна
лы.
Слайдтар
Қазақ тілі(қосым
ша оқулық)
Қазақ тілі мен әдебиеті журналы
Презентация
лар
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.