.
.
5-сынып, қазақ әдебиеті Мақтақыз бен мысық
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1416 | Размер: | Автор: гостьСабақтың тақырыбы: Мақтақыз бен мысық
Сабақтың мақсаты: Ертегі мазмұнын меңгеру.
Негізгі идеясы: Мақтақыз бен мысықтың достығын
Табыс критерийлері:
Барлық оқушылар: Ертегі аудармасын түсініп, мазмұнын меңгере алады. Білу деңгейіндегі сұрақтарға жауап береді.
Көпшілік оқушылар: Ертегі мазмұнын меңгереді және білу, түсіну деңгейінің сұрақтарына жауап береді.Кейіпкерлерге байланысты жұмбақтарды шеше алады.
Жекелеген оқушылар: Ертегі мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады, өз сөздерімен түсінгендерін әңгімелейді. Логикалық сұрақтарға жауап береді. Ертегі кейіпкерлеріне мінездеме бере алады.
Қолданылатын ресурстар: ертегі кейңпкерлерінің суреттері, түрлі түсті қағаздар, тақтаға жапсырылған ватмандар, қағаз қиындылары, интерактивті тақта
Ұйымдастыру кезеңі:
Мұғалімнің іс-әрекеті: Оқушының іс-әрекеті:
Мұғалім оқушылармен сәлемдесіп, Мұғаліммен сәлімдесіп, орныдарына отырады.
түгендейді. Орындарына жайғастырады.
Топтастыру
Оқушыларға ертегі кейіпкерлерінің суретін Мұғалімнің ұсынған суреттерінен өздеріне
ұсынады, сол бойынша топтастырады. Ұнағандарын таңдап алып, үш топтқа бөлінеді.
Психологиялық ахуал:
Оқушылардың көңіл-күйлерін көтеріп, Түрлі түсті қағаздардан өздеріне ұнағанын таңдап сабаққа дайындау мақсатында сол түске байланысты интерпретацияны оқиды.
«Сіздің көңіл-күйіңіз қалай?» Қызыл қуанышты көңіл-күй
атты сергіту сәтін жүргізеді. Алқызыл-ұнамды көңіл-күй
Оқушыларға түрлі түсті Сары-жағымды көңіл-күй
Дөңгелек қағаздарды ұсынады. Көк- суық көңіл-күй
Әр қағаздың артында түсіне байланысты Қоңыр-қиналған көңіл-күй
интерпретация жазулы болады. Сол Күлгін-алаңдаушы көңіл-күй
бойынша оқушының көңіл-күйін Қара-күш қуаттың төмендеуі
анықтайды. Ақ –анықталмаған көңіл-күй.
Үй тапсымасын тексеру.
«Ақыл-ой Одиссеясы» стратегиясы «Ақыл-ой Одиссеясы» стратегиясының бірінші
бойынша қысқа мерзімді тапсырмалар ұсыну қалташасында ілініп тұрған қысқа мерзімде жылдам
арқылы үй тапсырмасын тексереді. Ақ қағаздың орындап шығатын тапсырмаларды кезекпен
бетінде екі қалташасы болады, бірінде қысқа алып, орындайды. Ертегі мазмұны бойынша берілген
мерзімді , ал екіншісінде ұзақ мерзімді сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап беру
тапсырмалар ілулі тұрады. Әр парақшада кезінде, оқушылар бірін-бірі мұқият тыңдап, қателерін
ертегі мазмұны бойынша сұрақтар жазылған. түзеп, толықтырып отырады.
Ой қозғау.
Жаңа сабақ бойынша оқушыларға ой тастау Мұғалімнің ертегі кейіпкерлеріне байланысты
мақсатында, ертегі кейіпкерлері туралы жасырған жұмбақтарының шешуін табады.
жұмбақтар жасырады. Жұмбақтар интерактивті тақтада жазулы тұрады.
Өзі жап-жас, мұрты бар,
Ет пен сүтке ұмтылар.
Тастамайды жылы үйде,
Түкті тонын шұп-шұбар.
Тіріден өлі туады,
Өліден тірі туады.
Жылт-жылт еткен,
Жылғадан өткен.
Мағынаны тану.
«Ақыл-ой Одиссеясы» стратегиясының Топ басшылары шығып, ұзақ мерзімді
Екінші қалташасына салынған ұзақ тапсырманы таңдап алады. Өзіне тиесілі тапсырманы
Мерзімді тапсырмаларды топтарға үлестіріп оқып, таныстырады.
Береді, түсіндіреді. Топтық жұмыстың 1-топ: ертегінің кез келген үзіндісін
Уақытын белгілейді. 1-топты дарынды сурет арқылы беру. Суретте міндетті түрде
мен талантты оқушыны анықтау мақсатында 1-2 қате болуы тиіс.
бақылайды. 2-топ: ертегіден кез-келген үзіндіні алып,
2- топтағы оқушылардың ондағы сөздердің орнын ауыстырып, шашыраңқы
қаншалықты жұмыла жұмыс жасауын сөздер ретінде жазуы керек.
бақылайды. 3-топ: ертегі мазмұны бойынша бірнеше
3-топта үлгерімі мен белсенділігі төмен сұрақтар құрастырады.
оқушының топтық жұмысқа араласуын Осы тапсырмаларды орындап болған
Бақылайды. соң, топтар бір-бірімен жұмыстарын
ауыстырады. Бір-бірінің қателерін
тауып, түзетулер жасайды. Әр топ өз
тапсырмасының дұрыс орындалу ретін
бақылап, «Бағдаршам» арқылы бағалайды.
Жасыл түс-өте жақсы, сары түс-жақсы,қызыл түс-
қанағат.
Бекіту.
Тақырып бойынша алған білімдерін бекіту Тақырып мазмұны бойынша логикалық сұрақтарға
және оқушыларды логикалық ойлауға жетелеу жауап береді.
мақсатында әр топқа логикалық сұрақтар береді. 1-топ: Мақтақыз неліктен мысықты күтпей мейізді
өзі жеп қойды?
2-топ: Мысық Мақтақыз шақырған кезде неге келмеді?
3-топ: Мақтақыз бен мысық бірін-бірі неліктен
кешірді?
Үй тапсырмасы.
Ертегінің ұнаған үзіндісіне сурет салуды Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.
тапсырады.
Кері байланыс
Түрлі түсті стикер парақшаларын таратып Оқушылар парақшаларға Нені білдім?
оқушыларға сабақтан алған білімдері, әсері Нені үйрендім? Нені білгім келеді?
мен жаңалығы жайлы жазуды ұсынады. сұрақтарына жауап жазып, «Білім көпірі»
стратегиясы бойынша жасалған
плакатқа апарып жапсырады.
Бағалау.
Әр топ басшысының өз тобының Топ басшылары топ мүшелерінің
мүшелеріне қойған бағасын тыңдайды. сабақ бойына көрсеткен белсенділігін
Мұғалім өз тарапынан жекелеген оқушыларды есепке ала отырып, бағалап шығады.
Формативті (мадақтау сөздерін айтады) түрде Мұғалімнің бағалауын мұқият тыңдайды.
бағалайды
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.