Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
«Махамбет пен Жақия»  Қажым Жұмалиев -

«Махамбет пен Жақия» Қажым Жұмалиев

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 4303 | Размер: | Автор: гость
. Әдебиеттік оқу
Тақырыбы: «Махамбет пен Жақия» Қажым Жұмалиев
Мақсаты мен міндеттер: мәтіндерді оқу арқылы оқушыны көркем шығарманың мазмұнын түсінуге жетелеу.
1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;
2.Дамытушылық: мәтінді талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;
3.Тәрбиелік: ізгілікті-елжанды дара тұлға төрбиелеу; патриоттыққа тәрбиелеу.
Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы
Көрнекіліктер: мемлекеттік рәміздер суреттері.
Әдіс-тәсілдер: топтық , талдау, сипаттау; Сабақ барысы
І.Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа дайындықтарын тексеру. Топқа бөліну.
1 топ Қабанбай батыр. Оқушылар батырлар туралы айтып өтеді.
2 топ Бөгенбай батыр
3топ Ақжолтай Ағыбай батыр
4 топ Наурызбай батыр
Жағымды психологиялық ахуал: Амандасу түрі. Сары баспен, қызыл қолмен, жасыл иықпен, көк арқамен. (3 мин)
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Миға шабуыл: мұғалім сұрақтарына жауап береді. (6 мин)
-106 беттегі сурет бойынша жұмыс:
-Суреттегі атқа мінген батырды кім дер едіңдер?
-Оның қазақ батыры екенін неден аңғардыңдар?
-Қазақ батырлары неге атқа қонды?
- Батырлар не үшін бірікті?
- Батырлар қандай болу керек деп ойлайсыңдар?
Балалар ендеше бүгінгі сабақта сендермен өз халқына еңбегі сіңген тағы бір батыр жайлы оқып білеміз. Ол батырдың есімін сөзжұмбақ шешу арқылы табамыз.
СӨЗЖҰМБАҚ
Енді осы Махамбет батырымыз жайлы қысқаша түсінік беріп өту, Исатай досы, ұлы Жақия туралы айту. (2 мин) Интерактивті тақтада слайд көрсету.

ІІІ. Жаңа тақырып. Оқулық бойынша жұмыс «Махамбет пен Жақия» Бөліктерге бөлінген мәтінді топтарға оқыту. Әр бөлімге ат қою. Топта оқып, мазмұндауға әзірленеді. 1 адам (5мин)
Топтар әңгімелегеннен кейін сұрақтар тарату. Топ: Мәтінде Жақия ерлігі жайлы не айтылған?
1- топ: Махамбет Жақияны неліктен кері қайтарды?
2 - топ: Махамбет батыр қоршаудан шығу үшін қандай айла қолданды?
3 - топ: Жақия қандай ерлік жасады?
Сергіту сәті: Көңілді әуен

IV. Жаңа білімді бекіту: Оқушылар жеке дара жұмыс жасайды.Оқушыларға кесте беру. Әр бала кестемен жұмыс жасайды.

КЕСТЕ
1 Әңгіме не туралы?

2 Әңгімеде қандай батырлар жайлы айтылған?

3 Махамбет қоршаудан шығу үшін қандай әрекет жасады?

4 Ерлік, батырлық туралы қандай мақал-мәтел білесің?

Оқушылар ортаға шығып, 3-4 оқушы оқып шығады.
V.Қорытынды: Шығармашылық тапсырма.

Слайд. Эссе жазу. «Мен батыр болсам»

Оқушылар өз ойларын дәптерге жазады. Оқушылар қалауы бойынша эссені оқып, өз ойларын ортаға салып ой бөліседі. Ыстық орындық.

4. Үйге тапсырма: Мәтінді оқып, әңгімелеу. Махамбет пен Жақияға мінездеме жазып келу.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.