Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Ол ақын болар ма еді? -

Ол ақын болар ма еді?

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1717 | Размер: | Автор: гость
. Қысқа мерзімді жоспарлау
Күні 11 желтоқсан
Сілтеме Оқулық, интернет материалдары
Сабақтың тақырыбы Ол ақын болар ма еді?
Мақсаты Мәтінді түсініп оқуға, негізгі ойды табуға және сыни тұрғыдан ойлау арқылы мәтінді өздіктерінен талдай білуге үйрету. Сыныптағы диалог арқылы ашық талқылау жүргізуге оқушыларды ынталандыру. Өз еліне деген сүйіспеншілікті, еліміздің біртуар азаматтарына деген құрмет сезімін және патриоттыққа тәрбиелеу.
Оқу нәтижесі Мәтінді түсініп оқиды, негізгі ойды табуға және сыни тұрғыдан ойлау арқылы мәтінді өздіктерінен талдай білуге үйренеді.
Түйінді идея Қ.Рысқұлбеков халқымыздың ұлттық батыры, Желтоқсан қарлығаштары, ҚР - тәуелсіз ел.
Сабақтың барысы
Уа-
қыт Стратегиялар Ресурстар Мұғалім іс-әрекеті Оқушылар іс-әрекеті
2
мин АКТ: музыка Музыка
Ескендіров
«Көк тудың желбірегені» Ұйымдастыру. Оқушылардың сабаққа даярлығын бақылау. «Көк тудың желбірегені» (И.Ескендіров) музыкасына би қимылдары. Сабаққа даярланады. Музыкаға байланысты би қимылдарын жасайды.
1
мин Топқа бөлу АКТ Музыка ойналып тұрады. Қар суреттері арқылы топқа бөлу. Топқа бөлінеді.
3
мин Топтық бағалау смайликтер Үй тапсырмасын тексеру. «Ер есімі-ел есінде» тақырыбына құрап келген әңгімелерін тексеру. Топтық бағалау жүргізу. «Ер есімі-ел есінде» тақыры бына құрап келген әңгімеле рін оқиды. Бағалайды.
10
мин Миға шабуыл.
Бірлескен топтық жұмыс
Зерттеушілік әңгіме ҚР Прези-
дентінің жолдауы, «Тәуелсіз Қазақстан» бейнефильм Топтарға «Тәуелсіздік»,«Қазақстанның жетістігі», «ҚР Президенті Н.Ә.Назарбаевтың қазақстан халқына жолдауы» тақырыптарын талдап, өз ойларын қағаз бетіне түсіруді ұсыну. А3, маркер, стикерлер тарату. Соңынан жұмыстарын қорғату. Берілген тақырыптарды талдайды. Өз ойларын қағаз бетіне түсіреді. Жұмыстарын қорғайды.
10
мин СТО,
Диалог: зерттеушілік әңгіме
Оқулық
Интернет
Материалдары (фото) Жаңа тақырыппен таныстыру. Мәтінді бір рет өздеріне оқуды ұсыну.Тізбектеп оқыту. Мәтін бойынша топтарға сұрақтар қойғызу: Мәтінде кім туралы айтылған? Қайраттың өлеңдерінен қандай үзінділер келтірілген? Өлеңдерін қай кезде жазды деп ойлайсың? Неліктен олай ойлайсың? Қайрат қандай өсиет қалдырды? Оның мұндай өсиет қалдыруына нелер себеп болды? Қайратқа халқымыздың ұлттық батыры деген атақ не үшін берілді деп ойлайсың? Сенің ойыңша ол арманына жетті ме? Еліміздің тәуелсіздік алуы үшін өз өмірлерін құрбан қылған тағы кімдерді білесің? Халықтың кеудесінде қандай өкініш қалды? Жазушы К.Табей мәтінде не айтқысы келді, мәтіннің негізгі ойы қандай? Сенің ойыңша ол ақын болар ма еді? Тақырыппен танысады. Мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Мәтінді талдайды. Өз ойларын айтады. Мәтіннің негізгі ойын табады.
Әркім ақылға қонымды мәлімет ұсынады. Қатысушылар бір-біріне сұрақ қояды. Айтқандарын дәлелдейді. Топтағы қатысушылар келісімге жетуге тырысады.
13
мин СТО,
Диалог:
зерттеуш.
әңгіме Интернет материалдары (бейне
фильм) Таратпа материалдарын беру: «Қ.Н.Рысқұлбеков өмірбаяны», Қ.Н.Рысқұлбеков – «Халық Қаһарманы», «Желтоқсан жұлдыздары» тақырыптарды зерттеп, өзара талдауларын бақылау.Өз ойларын қағазға түсіруге мүмкіндік беру. Жұмыстарды қорғау. Тапсырманы орындайды.
Әркімнің идеясын пайдалы ретінде бағалайды.Бірлесіп жұмыс жасайды. Тақырыпты талдап, пікір алмасады, қарым-қатынасқа түседі. Ойларын қағаз бетіне түсіреді. Жұмыстарын қорғайды.
3м Топтық б/у,
2 ж/з, 1 т/к Бағалау жүргізу. «Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы арқылы бағалайды.
2м ! + - Кері байланыс Кері байланыс жасайды.
1м Үйге тапсырма беру. 112-113 бет оқу. «Желтоқсан жұлдыздары» тақырыбына өлең құрап келу.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.