.
.
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды азайту Рационал сандарды азайту
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1198 | Размер: | Автор: гостьСабақтың мақсаты:
Білімділік: Рационал сандар туралы ұғыдарын жалғастыру, олардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдету, жүйелеу.
Дамытушылық: Ойлау, есте сақтау қабілеттерін, өз бетімен жұмыс жасауға дағдыландыру, пәнге қызығушылығын арттыру, оқушылардың шығармашалықпен жұмыс істеуіне ықпал ету.
Тәрбиелік: Алдарына қойған мақсатқа жетуге, жауапкершілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Қорытындылау, жинақтау.
Сабақтың әдісі: жеке және топпен жұмыс,білімді бекіту
Көрнекіліктер: сызба суреттер, бағалау парағы, деңгейлік тапсырмалар.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларды түгендеп, тазалыққа мән беру.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
Ой қозғау сұрақтары:
• Балалар қазір жылдың қай мезгілі?
• Күз мезгілі
• Әр жыл мезгілінде неше ай бар?
• Үш ай бар
• Күз мезгілінің қай айы?
• Қараша айы
• Онда ормандағы аңдардың қысқа дайындығын тексеріп көрелік!
(Үй тапсырмасын ауызша тексеру)
а). Қорбаң – қорбаң етеді,
Балды жақсы көреді?
Бұл не? (аюдың тапсырмасы № 521 есеп )
ә). Өзінше ноян
Қорқақ не? (қоянның тапсырмасы №522 есеп)
б). Туғаннан жаңғақ жеп жетілген
Бұтақтан бұтаққа секірген (тиынның тапсырмасы №523 есеп)
Үй тапсырмасын дұрыс орындаса аңдар қысқа дайын болғаны.
ІІІ. «Бәрімізге бір амал» есептер шығару
1. Деңгейіне қарай оқыту
(Әр оқушының өз деңгейіне қарай тапсырмалар тарату)
1. -13,1 – (-8,5) = -5 12. 8+y = -3
2. -25.1 - 18.9 = -44 13. 14 + x = -6
3. – (-11) = 19 14.-6 + x = -2
4. -9,1 – 14,2 = -23.3 15. 21 – (5 - 8)
5. -5,3 – (-4,5) = -0.8 16. 3,7 – (4 – 5,3)
6. 4,8 – 6,1= -1.3 17. -4,5 – (7 – 9,5)
7. Өрнектің мәнін тап: х + у – 11 18. – 0,25 – (3 – 2,25)
Мұндағы. X= -7, y = 5. 19. №534 есеп
-7 + 5 -11 = -13
8. -11,6 - (-4,3) = 15.9
9. -15 – (25 + x) = 6
X = -46
10. -16 + (15 - x) = 7
X = -8
11. х + (-5) = 2
20. №535 есеп 3
21. (-14,35) – (-53,5) – (+21,3) – (-16 )
20
22. (-60) – (-15,9) – (+8,2) – (- 23,3)
23. 24,6 + (-35,9) – (-6,5) + (- 5,2)
24. (-32) – (-13,8) – (+26,3) – (-27,5)
Дұрыс жауаты тауып, ұяшықтарды ашу.
• Қазақ хандығының құрылғанына қанша жыл болды?
• 550 жыл
2. Топпен жұмыс
І – топ ІІ - топ
Ә) – 13,7 – (-х) = - 4,9 Е) – 16,7 – (-х) = - 3,8
Н) 6,1 – (- у) = - 5,2 Р) – 2,8 + (- х) = - 7,4
Ж) – 2,9 + (- х) = - 3,8 Е) х + (- 0,27) = 9,3
І) – 9 – (- х) = - 4 К) у + (- 6,3) = - 76,5
Е) х + (- 0,35) = 2,3 Й) 4,3 – (- у) = - 2,2
Б) – 23,5 + (у) = - 4,6
К) у + (- 48,3) = - 78,5
9
8,8
-11,3
5
18,9
2,65
30,2
-70,2
12,9
4,6
9,57
-6,5
К
Е
Р
Е
Й
• Ең алғаш қазақ хандығын құрған кімдер?
• Жәнібек пен Керей
3. «Кім жылдам?» сайысы
(Рационал сандарды кординаталық түзудің бойында кескіндеу.)
І – топ: 0,5; -2,1; 6; - 6,5; 1,5; 1,8; -1; 0,3
ІІ – топ: -0,5; 4,5; -5; 8,5; 1,5; 7; 2,5; -3
ІІІ – топ: 3,5; -4; 5,5; 8; - 6,5; - 9; 7,5; 1
• •
-5 -4 -1 1,5 3,5
0
IV. Сабақты қорытындылау:
1. Рационал сандар қалай азайтылады?
2. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын қалай табады?
V. Үйге тапсырама: №540 - №541 есептер
Үй тапсырмасы Деңгейлік тапсырмалар Топтық жүмыс Кім жылдам? Барлығы
1000тг 2000тг 3000тг 4000тг 10000тг
VI. Бағалау.
ОҚО Қазығұрт ауданы Қақпақ
ауылы «Қызылтаң» жалпы орта
мектебінің математика пәні
мұғалімі Қаражанова Алуа
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.