Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
С.Бегалин «Бала  Шоқан» -

С.Бегалин «Бала Шоқан»

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1288 | Размер: | Автор: гость
. «Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Ақши жалпы орта білім беру мектебі» КММ
Қазақ тілі және әдебиеті пәндерінің мұғалімі: Сарсенбекова Аяулым Шарамазановна
Ашық сабақ
1. Пән аты: Әдебиет
2. Сыныбы: 5
3. Күні, айы, жылы: 12.03.2016 жыл
4. Тоқсан: ІІІ
5. Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: С.Бегалин «Бала Шоқан»
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік: оқытудың жаңа технологияларына сай Шоқан тұлғасын қалыптастыру, тарих, география, мүсін өнерлерін басшылыққа ала отырып, қосымша мәліметтер арқылы оқушыны жан – жақты білім алуға тарту.
2. Тәрбиелік: шыдамды болуға, жанашырлыққа, уәдеге беріктікке, өнер сүюге тәрбиелеу.
3. Дамытушылық: оқушының ой еркіндігін, эстетикалықсезімін дамыту.
Сабақтың типі: дамыта оқыту технологиясының білім жүйесі, сын тұлғасынан ойлау.
Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілі: сұрақ – жауап, ұжымдық, проблема туғызу, даралау, интеграциялау.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, плакат, карта, кітаптар, графопроектор.
Пәнаралық байланыс: тіл, тарих,география, сурет, мүсін өнері.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу.
2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.
3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
1. Ғабит Мүсірепов «Жаңа достар» туралы түсінік.
ІІІ. Білім тексеру:
Топтастыру әдісі:
Шоқанның өмірі мен шығармашылығы жайлы оқушылар өздер жазады.
ІV Жаңа сабаққа дайындық
1.Сабақ тақырыбын тақтаға жазу
2.Сабақ мақсатын түсіндіру
V. Жаңа тақырыпты түсіндіру:
Графопроектор көмегімен, жоспар бойынша салынған слайдтағысуреттерді көре отырып, Шоқан мен Жақыптың қарым – қатынасы арқылы Бала Шоқанның мінездемелік тұлғасын қалыптастырамыз.
Суреттер Оқиғалар Мінездеме
1-сурет
2-сурет
3-сурет
4-сурет
5- сурет Мысық Шоқанды неге асыға күтті?
Осы оқиға үстіне Шоқанға қандай мінез сай келеді?
Мысық Шоқан аулына баруға неге қорқады?
Жақып Мысықты неге соға алмады?
Шоқан тағы қай қырынан көрінді?
187-беттегі диалогты рөлге бөліп оқу.
Мына суретте кімдер бейнеленген? Олар қайда бар жатыр?шоқан әкесінен неге бөлініп кетті?
Әңгіме қалай аяқталып еді? Шоқан күзектен көшерде Мысықты үйіне неге әкелді? Өнертанығыш, аңғарғыш.
Әлсізді қорғаушы.
Мейірімді, бауырмал.
Уәдеге берік.
Қайырымды.
VІ. Түсінік тексеру:
1. Топтық жұмыс:
І топ
• Әңгіме бойынша семантикалық карта толтыру.
ІІ топ
• Диалог деген не? сахналап көр.
ІІІ топ
• Әңгіменің әр бөліміне ат қойыңдар. Портреттерді табыңдар.
2. Сэнкуэн әдісі
«Шоқан» (синтез).
1. Зат есім. Шоқан.
2. Екі сын есім. Мейірімді, өнертанығыш.
3. Синоним. Шоқан, Мұхаммед – Қанафия.
4. Төрт етістік. Кездесті, қорғады, уәде берді, киім берді.
5. Сөйлем құрау. Шоқан – қазақтың жарық жұлдызы.
VІІ. Жаңа сабақты бекіту:
Блиц – турнир.(сұрақ – жауап).
1. Бала Шоқанның өнерге қызығушылығы болашақ өміріне қалай әсер етті?
2. Шоқан бабамыздың өмірінен үлгі алуға бола ма?
Жақып пен Мысыққа салыстырмалы сипаттау «Венн диаграммасы
VІІІ.Сабақты қорыту:
1.Бағалау
2.Үй тапсырмасын беру.
«Шоқандай болғым келеді». Шығарма жазу.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.